Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehetne segíteni a...

Hogyan lehetne segíteni a szüleimen?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim közel száz évesek. Anyum nem szeretné intézetbe adni a szüleit, a fizetett segítségek meg annyira sok pénzt emésztenek fel, hogy nem akarja kifizetni (ilyen havi 400-500 ezer forintos ajánlatokat kaptunk, ami olcsó volt). Főállás mellett nyugdíjasként és szintén tartós és elég komoly betegségekkel, rengeteget túlórázva, viszont a szüleim is belebetegszenek a nagyszüleim ápolásába.


És nem csak a szüleim, a tesóm és a férje, magunkon is érzem, évek óta rettegésben él az egész család - főleg anyum miatt -, hogy mikor halnak meg a nagyszülők, vagy mikor betegszik bele valaki más az ápolásukba.


Néha feneketlen lyuknak tűnik, napi 1-4 órát ott van velük valaki a családból, és ha nem megyünk, akkor nagypapám pl. rögtön meg akar halni és depressziós lesz. Vagy ha túl sokszor csak egy órára nézünk be, akkor is. Ha valami baj történik a világban (pl. Ukrán háború kitörése), akkor meg aztán mehetsz amennyit akarsz, hetekig depressziós, nem szedi be a gyógyszereit és csak fél-egy órás könyörgésre hajlandó felkelni.


Elvinni már nem lehet őket nagyon sehova, mert nem tudnak ismeretlen wc-t használni (elesnek, összepisilik magukat), viszont így egyszerűen nem tudsz te sem töltődni. Heti szinten 4-20 órái mennek el családtagoknak azzal, hogy bevásárolunk nekik, kórházba visszük őket és szórakoztató beszélgetést folytatunk velük (ami rettenetesen lehangoló neked), ahelyett, hogy kirándulnánk, családi rendezvényeket csinálnánk, egymással olyan témákról beszélgetnénk, amiket érdekesnek tartunk stb.


Most ráadásul én kiesek, mert terhes lettem, még fél év és kb. semmi időm nem lesz hozzájuk járni baba mellett.


Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan kellene megoldani ezt a helyzetet. Van olyan szakember, aki gyakorlati tanácsot tud adni ilyen esetben? Nem pszichológus segítsége érdekelne, mert azt hiszem esetünkben azt a pénzt jobb ötlet egy gondozóra fordítani, mégha csak heti 2-3 órát tud is minket tehermentesíteni ezért az összegért, hanem valami olyan szakember, mint a jogász, hogyha jogi problémád van, akkor hozzá fordulsz alapon, aki kitalálna valami tervet, hogy hogyan lehetne ezt menedzselni?


2023. jún. 17. 23:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Én ezt magam csinaltam 10+ évig szinte 20 éves koromtól. Úgy hogy lemondtam az életemről 100%.

32N

2023. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
pszichológus az anyádéknak, hogy megpróbálja felnyitni a szemüket, hogy a nagyszüleid önzése miatt nem a gyerekeik életét kéne tönkretenni.
2023. jún. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Szakember kéne neki.
2023. jún. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Elfekvő
2023. jún. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Az idősek otthona nem olyan rossz dolog, nagypapám is oda került, havi 150.000 ezer Ft-ért, kellemes hangulatú otthon, talált magának barátokat, heti szinten látogattuk, gyönyörű kert volt, rengeteg elfoglaltság az időseknek. Érdemes lenne beküldeni őket.
2023. jún. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk háziorvosi javaslatra a családsegítőnél is lehet kérni ingyen gondozót, aki napi 1x kimegy az idősekhez 1 órára.-megeteti, gyógyszerezi, fürdeti, ilyesmi, ez is nagy segítség lehet.


Azon felül pedig az idősek otthona. Érdekes egyébként hogy ez ellen nálatok nem az idősek tiltakoznak, hanem anyukád.

Mondjuk azt is kalkuláljátok bele, hogy ha ilyen időseket kimozdítotok a megszokott környezetükböl már nem biztos hogy tudnak alkalmazkodni egy új helyhez.

2023. jún. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%
Ha kell akkor inkább fogjon össze a család anyagilag, anyukád ne dolgozzon, hanem ápolja a szüleit.
2023. jún. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Hetes, te tudod mivel jár ápolni két ilyen önző, beteg vénembert? Én tudom. Nem kötelessége lemondani senkinek a saját életéről!


Kérdező, pszichológus nem ártana. Az anyukád valószínűleg úgy érzi, tartozik ezzel a szüleinek, amiért felnevelték, de nem így van! A fenyegetés a papa részéről önző, mérgező emberre utal. Egyáltalán nem tudják ellátni magukat?

2023. jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a szüleidnek kell megoldania nem neked. Mindenkinek egy élet áll a rendelkezésére hogy kitalálja mit fog kezdeni a idős szüleivel, erre előre kell gondolni mindkettő részről, a szülők és a nagyszülők részéről is. Felelőtlenségnek tartom ezt a utólagos kapálózást és az egész család belevonását, egy szülő-gyerek kapcsolatot nem kéne mindenkire kiterjeszteni, főleg nem úgy hogy bárki tönkremenjen ebbe..
2023. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Nézd, ha közel 100 évesek, már én fognak megváltozni
2023. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!