Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi lenne a legjobb megoldás...

Mi lenne a legjobb megoldás ebben a szituációban? (rokonok választás elé kényszerítenek)

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, legyen Anita, nekem ajándékozta az autóját. Anitának van egy testvére, Bea (nekem ugye szintén rokon). Beának nincs autója, nem tud autó nélkül közlekedni, eddig együtt lakott Anitával, ő szállította Beát eddig, együtt mentek a boltba. Most viszont már nem laknak együtt. Mikor megtudta Bea, hogy én elutazom 4 hétre, kérte, hogy hagy használja azalatt az autómat (amit Anita nekem ajándékozott). Anita viszont ezt nem akarja, azt akarja, hogy én ne engedjem meg Beának hogy használja az autóm.

Én az elején azt mondtam Beának, hogy használhatja az autómat, de ezt majd Anitának nem mondjuk meg.

Most viszont Anita felhívott, hogy nagyon nem szeretné ha Bea használná az autómat. És kérte hogy fényképezzem le hogy utazás előtt nálam van az autó, és nem Beánál. Erre én ezt elmondtam Beának, hogy mégsem adom oda neki az autómat, és szívességből vittem neki annyi pénzt, hogy 4 hétig legalább heti 2-szer el tudjon menni taxival a városba és vissza, ha pl. kell valamit vásárolni. (Neki is lenne rá pénze egyébként) Erre Bea megsértődött rám, hogy megváltoztattam a döntésem, és mégsem hagyom, hogy használja az autóm.

Kinek van igaza?

Mi lenne egy ilyen helyzetben a helyes megoldás?

Ti hogy döntenétek?



2023. jún. 20. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Ha valóban neked ajándékozta az autót, akkor semmi köze hozzá, hogy kinek adod kölcsön.
2023. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nyilvánvalóan kitalált szituáció, erőltetett konfliktushelyzet szünidőben unatkozó kamaszlánytól.

Onnantól nem is olvastam tovább, hogy Anita azt akarta, hogy a kérdező fényképezze le a kocsit, hogy nála van, nem Beánál. Erre a való életben mindenki kiröhögte volna Anitát és nem foglalkozott volna vele.

Egyébként 1-esnek teljesen igaza van, és a megajándékozott rokon helyében ezt meg is mondtam volna Anitának, amikor először mondta nekem ezt az ostoba kérését.

2023. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Neked adta, onnan már ez egyértelmü.
2023. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Visszaadnám Anitának az autót, aztán oldják meg, ahogy akarják.
2023. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Ráparkolnék Anitára és Beára a kocsival, aztán elmennék 4 hétre a francba. Addig gondolkozzanak csak a viselkedésükön az autó nyújtotta kellemes árnyékban.


Ostoba troll kérdés.

2023. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha Anita ennyit rugózik az autón még annak dacára is, hogy már a Tiéd, én lendületből visszaadnám neki. Most tiltja Beát és holnap?
2023. jún. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Át van írva a nevemre? Igen? Akkor onnantól az én autóm, azt csinálok vele amit akarok. Ha akarom fel is gyújthatom, köze nincs hozzá.

Amennyiben megbízok Beában (tudom, hogy vigyázna rá, nem állatul vezet) miért ne adnám neki oda? Engem nem zavar, neki segítség. Meghatalmazás kesztyűtartóba és mehet amerre szeretne.

2023. jún. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
91%
Add vissza az autót, és vegyél magadnak.
2023. jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy teljes katyvasz: ha Bea tud vezetni, akkor miért szállíttatta magát miért nem kérte eddig soha kölcsön? Meg mi köze Anitának, kinek adod oda, ha már megkaptad?


Én visszaadnám azt a k*rva autót, nem mennék ebbe bele.

2023. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!