Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghalt kerrsztanyám. Hogyan...

Meghalt kerrsztanyám. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Már egy kicsivel több mint két éve, de még mindig ugy érzem nem dolgoztam fel. Akárhányszor meglátom keresztapámat vagy uncsitesómat, gombóc lesz a torkomban. Azt hiszem ennyi idő alatt már fel kellett volna dolgoznom, mert ez nem egészséges. És az is bánt, hogy nem igazán beszéltem velük akkor, amikor még élt.

2023. jún. 25. 09:56
 1/8 anonim válasza:
92%

Szia! A gyász feldolgozásához feldolgozásra van szükséged, aminek a kezdete az, hogy megpróbálsz beszélni róla olyan emberekkel, akikhez közel állt. Leküzdöd a gombócot a torkodból, és sírtok közösen egy nagyot.

Nekem édesanyám halt meg 3 éve, hasonló cipőben járok.

Kitartást kívánok neked és a családnak!

2023. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem 1es.

Igazából lehet már nem is csak a gyász, hanem a bűntudat is. Hogy akkor nem voltam ott mellette, csak ritkán. Még a temetésére sem tudtam elmenni, mert nem volt rá erőm.

2023. jún. 25. 10:22
 3/8 anonim válasza:
88%

Akkor is azt mondom, hogy a leghatékonyabb a saját lelki világodnak, ha szembenézel ezzel a kihívással, és leülsz beszélni keresztapudékkal. Ha bűntudat, ha nem.

<3

2023. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha úgy érzed menj ki hozzá most a temetőbe és mond el neki amit érzel -nem is kell hangosan, ha zavarna, hogy mások hallják csak gonfolatban-


Illetve mond el az érzéseid a keresztapukádnak, unokatestvérednek is.

2023. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az unokatesóm azt mondja jól van, de aggódom érte. Keresztapámon látszik hogy valamelyest megtört. Én el akartam menni többször is a trmetőbe, de amikor lehetőségem is volt rá, nem tudtam élni vele. A mai napig szégyellem, de még egyszer sem láttam a sírját.
2023. jún. 25. 11:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz bármikor a sírhoz. Nem voltál nem kell szégyelni, azért nem mentél, mert nem tudtál. Nincs erőd hozzá az is az, hogy nem tudsz menni. Annyiban lenne érdemes ellátogatnod oda, mert lehet segítene.


Esetleg elmehettek együtt is. Nem azért, hogy kötelező volna de írod, hogy ez is bánt.

2023. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ugy döntöttem elmegyek. Lehet megkönnyebbükök tőle. Köszönöm a kedves, megértő válaszokat. További szép napot.☺️
2023. jún. 25. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Pszichologus segítsége?
2023. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!