Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszakítsam a kapcsolatot a...

Megszakítsam a kapcsolatot a sógorommal?

Figyelt kérdés
Feleségem húgának férje egyre durvábbakat szól be nekem családi ünnepeken mindenki előtt (a már nagyobb gyerekeim előtt is). Nekem nincs szívem visszaoltani, egyszerűen nem visz rá a lélek, mert tudom, hogy többre vittem, ráadásul én becsületesen keresek többet, mint ő a hányaveti kis webshopjával, pedig nem fiatal már, több mint tíz éve működik. Mit lehet ilyenkor tenni, nem akarom főleg, hogy a gyerekeim ezt hallják. Már beszéltem vele ezügyben, ilyenkor 1-2 alkalomig OK, de aztán újra kezdi. Fiatalabb is, gyengébb is nálam. Miért jó ez? Voltatok már ilyen helyzetben?

2023. júl. 12. 11:13
A kérdező szavazást indított:
Beszélj vele újra és újra, hogy ne próbáljon oltogatni.
Oltsd vissza mindig viccesen, az nem méltatlan.
Ha nem javul, szakítsd meg vele a kapcsolatot.
Beszélj a feleségeddel, hogy beszéljen a hugával erről.
Gyávaságnak tűnik a gyerekeid szemében, ha csak tűröd.
40 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem járnék oda.
2023. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
Azt választottam, hogy beszélj a feleségeddel, de ez egy összetett probléma. Igazából minden féllel kommunikálni kell: a feleségeddel és a húgával arról, hogy a férfinak vállalhatatlan a viselkedése, a férfival, hogy miért teszi ezt és fejezze be, a gyerekeiddel is meg kell beszélni a helyzetet, nem kell őket hülyének nézni, illetve, ha nem változik, nem kell vele kapcsolatban maradni, neked lényegében semmi közöd hozzá, semmilyen családi kapcsolat nem sérülne, ha nem beszélnél és találkoznál vele. Talán még nyugodtabb is lenne a saját családi életed.
2023. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Küld el a jó édes anyjába
2023. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

"többre vittem, ráadásul én becsületesen keresek többet, mint ő a hányaveti kis webshopjával"


Miért, az nem lehet becsületes?!


Nekem úgy tűnik, hogy te lenézed őt és ő ezért szólogat be neked.


Ha nem tetszik, akkor szólj vissza neki, de mindenki előtt!

2023. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Ignoráld, aztán kész!


Ha meg egy-egy családi összejövetelen mégis beszól, akkor szólj vissza!

Ki kell nyilvánítanod a határaidat, hogy tudja, mit nem tűrsz már el és hogy a gyerekeid is lássák, hogy nem vagy lúzer.

2023. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
80%

Sajnos minden családban vannak konfliktusok. Mint említetted kérésedre sem hagyta abba a piszkálódást, szerintem valamiért nem vagy neki szimpatikus, de lehet csak szimplán irigység azok miatt amit leírtál. Mindenképpen próbáld meg valahogyan megbeszélni a dolgot, jó ötletnek tűnik ha beszélsz a feleségeddel és tőle kérsz segítséget. Az ő húga nyilván nagyobb hatással lesz a sógorodra. Nem javasolnám hogy vissza szólj mert ahogy leírtad az alapján nekem nem tűnik jóindulatú piszkálódásnak, úgy vettem le hogy inkább csak hergelni akar, viszont ha te is megpróbálod őt piszkálni ez akármikor átválthat élesebb konfliktusba és ennek nem szívesen tennéd ki gondolom a gyerekeket.

Ha a feleséged húga sem tud rá hatni inkább kerüld el az ilyen találkozókat vagy csak simán minimalizáld le ezeknek az idejét. Lehet hogy most gyengeségként fogod fel de szerintem nem jó példa ha a családtagok a gyerekek előtt marakodnak hiszen (nem tudom mennyi idősek) hajlamosak ezt el tanulni és a későbbiekben hasonló helyzetben ők is így reagálni.

Amennyiben továbbra is így viselkedik teljesen azért ne húzd meg magad (ha nincs ott a gyerek egy két megjegyzést oda szólhatsz neki de csak finoman hogy tudja hol a határ) hiszen idővel lehetséges hogy egyre tovább feszíti majd a húrt nálad viszont ezt nem csak neked fog szemet szúrni. Lehetséges hogy előbb utóbb ő vagy valamelyik másik családtagod is észreveszi és szóvá teszi.

Kitartást kívánok, az ilyen helyzet nem könnyű, megfelelően kezelni még nehezebb.

2023. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
Egyértelműen te nézed le őt! Tipikus esete annak, amikor egy sikeres ember rettentő sok munkával felépít egy vállalkozást, webshopot vagy akármit, és abból irigylésre méltón jól él. Te meg aki reggel korán kelsz, mész a gyárba, estig robotolsz meg hétvégéken is egész nap dolgozol hogy éppen ne haljatok éhen meg a számla fizetve legyen, lenézed meg "lustának" nevezed mert ő az eszével keresi a kenyeret nem úgy mint te. Szóval hagyjad szegény sógorod és fogadd el hogy ő bár fiatalabb nálad, több esze van meg sikeresebb.
2023. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az értelmeseket :) Én is azt gondolom, hogy nem szabad felvenni a kesztyűt, mert én ebben a beszólogatásban sosem voltam rutinos, egyszerűen jóhiszemű, kooperatív mentalitásom van, keménykedni rokonnal még sosem kellett emiatt. Biztos lehet kapok hideget-meleget a hátam mögött, de én próbálok mindenkivel elfogadóan, motiválóan viselkedni. Azt nem akarom csak, hogy csorbuljon az apai respektem a gyerekek előtt, hogy tudjam őket továbbra is jó irányba nevelni. Egyébként nem a saját eszéből építette a webshopot, beleült és sokszor pult alól árul...tipikus 'legyen meg a katakeret' kisvállalkozó volt, persze ez most véget ért. Én pedig heti 40 óra becsületesen leadózott munkával többet keresek, nem gyári melósként, mert sokat tanultam és mindig figyeltem arra, hogy komoly cégeknél dolgozzak, de ez egy másik témakör. Szerintem a sikerese emberek nem szólogatnak be másoknak.
2023. júl. 12. 12:09
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, lényegteley hogy ki ő mi ő. Ha a szép szóból nem ért építsd le, hogy egy nagy nulla, majd többet az életben ne keresd a társaságát.
2023. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%
Mi az a hanyaveti webshop? Miért érzem úgy hogy egy irigy kis prolika vagy?
2023. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!