Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem volt ez fura a...

Csak nekem volt ez fura a családi nyaraláson?

Figyelt kérdés

A családunk fiatal tagjaival nyaralni mentünk pár napra. Direkt figyeltünk a pénz költésre, de utólag össze számolva és vissza nézve vannak fura dolgok. 2 apartmant bèreltünk amit össze lehetett nyitni. Mindkét apartmanhoz tartozott 1-1 klíma, az egyik a nappaliban volt, a másik pedig az egyik hálószobában. 3500 Ft/nap/klíma. Nyilván az egyik klímát csak az érzékelte akik abban a szobában voltak, de az az ár is el lett osztva mindenki között. Már előre meg lett beszélve, hogy felvágottat, nasit mindenki hozzon külön. Rajtunk és egy másik páron kívül senki nem hozott. Konkrétan mire oda ültünk, hogy reggelizunk amit mi vittünk meg ették, pedig ilyen különlegesebb szalámit vittünk, amit szívesen megkóstoltunk volna.

Az alkohol is így volt, hogy mindenki hozzon. Ez se igazán sikerült, de végül ezt elmentek venni. De ez is el lett osztva mindenki között, miközben 4-en nem is ittunk az adott italból.

Nekem kicsit fura és nem is értem, hogy ezek a dolgok, hogy jöttek ki így. Vagy ez ilyenkor így teljesen normális?


2023. júl. 26. 08:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Ha még volt beszélve, akkor szólni kellett volna:

Kati, Jani, a szalámi amit mi hoztunk az hol van? Nem azt beszéltük meg, hogy mindenki hoz?

2023. júl. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ott és akkor kellett volna megbeszélni, utólag már nehéz vagy csak sértődés lenne, az a megoldás hogy a következő alkalommal nem velük kell menni.
2023. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Természetesen utólag már nem fogok szólni, nekem lenne kellemetlen. A szalámira azért viccesen beszóltam akkor, hogy igazán hagyhattak volna. Csak most voltunk először így nyaraláson, nem tudom mi normális, mi nem. Senkitől nem sajnálok soha semmit, csak így fura volt.
2023. júl. 26. 08:57
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ez az emberi taplosag.

Mindig van iylen meg egy csaladi nyaralason is. Megbeszeltetek, aztan megse vette komolyan mindenki es raadasul ezek szerint vannak eloskodobb csaladtagok is.

Szerintem jegyezd meg pontosan kik is voltatok igy es ha lesz kovetkezore ugyanezekkel az emberekkel. Akkor ha lesz elotte egyezkedes pl mindenki hozzon kulon nasit es felvagottat es alkoholt, akkor te azt kepviseld, hogy NEM. Hanem aki akar hozzon, aki nem az ott vegyen. Vagy minden nap mas par gondoskodjon a tobbieknek a reggelirol.

Sajnos ha visztek valamit akkor hacsak a szobaban ninca kulon huto akkor masok ugyis "veletlen" magukenak gondoljak. Nem.feltetlenul zsandekosaag csak szimpla nemtorodomseg. En sokat voltam masokkal.nyaralni vadidegenekkel is es szerencsere alig alig volt ezekbol gond. Peldaul bevalt ha egy vagy ket ember elment es megvette az egesz tarsasagnak aareggelit aapenzt leosztottuk. Aztan ha valakinek nem tetszett amit hoztak az erdekes mod masnap jelentkezett , hogy o szivesen menne reggelit szerezni:-). Vagy egyszerre mindenki bement a boltba es csakis maganak vagy maganak es a parjanak vett valamit es igy nyilvanvaloan nem.evett senki bele a maseba.

Masik ha gan egy kis tuzhely legalabb az apartmanba meg az lehet, hogy tojasrantottat keszitenek reggelire amihez van kenyer es valami zoldseg. igy nem.kerdes hogy mas szalamijat ne zabaljak meg mert eleg feltuno lenne hogy mindenki elott rantotta van valaki meg epp benyomja a pick szalamidat:-).


A lenyeg. nem.nem normalis. bunkosag az ilyen. de sokan szeretnek masokon eloskodni...

2023. júl. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Végülis az lett volna a jobb ha összedobjátok a pénzt amennyit számoltatok kb reggelire piára és akkor megveszitek együtt, és akkor ez elkerülhető lett volna.De akkor is pofátlanság volt megenni a szalámitokat szó nélkül stb.Most így utólag ne emlegesd, nem szabad ahogy irják sértődés lenne belőle.Legközelebb ha mentek mindenki dobja össze a pénzét és együtt esztek.
2023. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Nekem meg az fura, ha valaki utólag, idegeneknek rinyál, ahelyett, hogy ott, akkor kinyitotta volna a száját.
2023. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
6-os de hat az oldal egyik.celja hogy itt kerdezheted azt, amit mashol.nem mertel...:-)
2023. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
A klíma normális, hiszen mindkét apartmanban volt klíma, valamennyit mindenki klímázott, ott furcsa lenne méregetni, ki hány percet hűsölt. Amit a kajával csináltak, az nettó taplóság! Tényleg jobb lett volna előre megbeszélni, illetve ha előre meg volt beszélve, hogy mindenki hoz, de csak ti hoztatok, ők megették, akkor szóltam volna, hogy dobják össze az árát. Az alkoholnál meg amikor elkérik a pénzt, lehetett volna szólni, hogy te nem ittál, nem adsz bele. Ennyi. Legközelebb lehet úgy, hogy a hűtőben kineveztek közös polcokat és privát polcokat. A közös polcra mindrnki rak valamit, előre megbeszélve, hogy mit, abból mindenki ehet, a privát polcot vagy dobozhoz meg nem nyúl senki a tulajdonosának kívül. Az más kérdés, hogyha előveszi, esetleg kínál belőle, de a tudta nélkül nem zabálhatja meg senki.
2023. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ez a nagy közösködés, mert ez van belőle.

Mindig vannak sunxi haszonlesők, főleg csaladtagok között.

A tanulság, hogy többet ezzel a csűrhével nem mentek.

Amúgy sosem értettem az ilyen kommunában nyaralást.

Ilyenkor mindig alul marad valaki.

2023. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, mennyiszer átéltem már ezt. Talán az a legjobb, ha már a boltban közlöd, hogy pl te alkoholt nem fogsz inni, úgy kalkuláljanak, a fizetésnél meg kiállsz magadért és nem fizeted azt a részt. Ha meg legközelebb ugyanezzel a társasággal mész, menj te is üres kézzel. Nálam legalábbis mindig az volt, hogy ha vittem bármit és azt megették, akkor az "ingyen volt", a közös bevásárlást meg én is fizessem. Kicsit amúgy le is kell sz"rni vagy, ha nagyon nem megy, akkor nem kell velük többet menni.
2023. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!