Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A családi veszekedések miért...

A családi veszekedések miért vannak mindig gondosan az ünnepekhez, nyaralásokhoz igazítva?

Figyelt kérdés

Mi nem vagyunk egy amolyan veszekedős, rossz család. Nagyon szeretjük egymást, harmóniában élünk, és nem nagyon szoktunk veszekedni. Viszont már régóta megfigyeltem, hogy gyakran ünnepekkor, nyaralásokkor/utazásokkor bontakoznak ki összeszólalkozások, kisebb-nagyobb veszekedések. Húsvét, karácsony, újév, pünkösd, családi nyaralás, rokonlátogatás stb.


Ahogy ismerem ezt az oldalt, most biztos minden válaszoló el fogja játszani a mintacsaládot, mint akik soha nem veszekednek, de ha véletlenül csúnyán is néznek egymásra, az sem a kérdésben leírt időszakban történik. De tudom, hogy nem vagyunk ezzel egyedül, mivel egy rakás ezen alkalmakkor játszódó film is ebből az alaphelyzetből indul el, sőt, szinte állandósult motívum.


Én arra gondoltam, hogy az lehet az oka, hogy ilyenkor mindenki sürög-forog, fut, meg szalad, mindenki korábban kel és később fekszik le, emiatt mindenki jó alaposan kimerül, ezért nyűgös lesz. Arra is gondoltam, hogy azért, mert ezen alkalmakkor mindenki nagyon akarja, hogy minden tökéletes legyen. Születésnapokkor érdekes módon nincs ilyen, hisz akkor egy embert ünneplünk, nem kell nagyon semmi, max. egy torta, mi nem is ünnepeljük annyira rettenetesen, őket, inkább megemlékezünk róla, hogy "nahát, milyen rég már ebben a világban vagyunk".


Szerintetek miért?



2023. ápr. 9. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

1. Összejönnek.

2. Ráérnek.

3. Hosszabb időre vannak "összezárva", mint általában (pl. nyaraláskor)

4. Sok a tennivaló, és ezek többsége olyan, amiben nincs meg a kellő rutin (pl. karácsonyi sütemény, amit kb. egy évben egyszer sütsz meg)


Mi már tényleg leszámoltunk ezzel. Nálunk az volt a "titka", hogy mindenben kialakultak a szokásaink. Pl. nincs vita, hogy ünnepekkor mikor kihez megyünk mert ezek "kőbe vannak vésve". Vagy hogy mikor főzzük a sonkát vagy állítjuk a karácsonyfát stb., mert ezeknek is megvan az ideje, sőt, a személy(ek) is, akik csinálják. Ez nem jelenti azt, hogy nincs benne semmi újdonság soha, de ezek is bele vannak építve a rendszerbe. (Pl. minden karácsonykor van egy süti, amit pár nappal előtte döntök el. Valami, ami új és amit 4-5 évig biztos nem csinálok újra karácsonyra. A többi sütit mindig megcsinálom évről-évre.)

2023. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Mert akkor mindenki kib....tul ráér.
2023. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1.

Nálunk is meglennének, ha be is tartanák őket...

2023. ápr. 9. 19:25
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert akkor nincs mit csinálni, plusz össze is gyűlik a rokonság tehát minden feltétel adott hozzá.
2023. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdésed feliratának elolvasásakor arra gondoltam válaszként, amit a kérdésed utolsó fejezetében magad is megírtál: ilyenkor idegesebbek az emberek.

Nem mindenkire és nem minden esetben jellemző, de elő-előfordul talán minden csaaládban.

2023. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
32%
Hogy családi nyaraláskor, rokonlátogatáskor miért van ez, azt nem tudom, de nálunk is a Karácsony/Húsvét katasztrófa, és a magam számára megtalált válaszom Lorna Byrne könyvében volt: a keresztény ünnepeket megpróbálja a másik oldal megkeseríteni. Vagyis, hogy az emberek ne örüljenek a keresztény ünnepeknek, és Istent vádolják... :(
2023. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy miért van mindenki lepontozva?
2023. ápr. 10. 01:01
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam.
2023. ápr. 10. 01:02
 9/13 NTBS ***** válasza:
68%
Akkor találkoznak az emberek.
2023. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tènyleg igaz...


Álltalában túl vállalja magát az egyik fèl a családban a másik pedig pihenne , szellemileg ès fizikailag.


Aminek az a vège hogy rátolják a pihenő fèlre a szervezkedès ès munkálatok nagy rèszèt.

Mindezt persze bűntudatot keltve.

Ehhez társul mèg esetleg pár nem kívánatos rokon vagy vendèg kötelező látogatása ,elviselèse.


Ès mivel össze vannak zárva menni sem tudnak sehová a felek gyűlik gyűlik a problèma ès ünnepekkor robban ki álltalában.


Sajnos elszomorító de felènk is így van. "Már herótom van az ünnepektől ,eleve attól is ideges leszek ,hogy előrre tudom ilyenkor valószínű veszekedès ,sèrtődès ,vita lesz.

2023. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!