Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy huszonévesen már nincs kedvem családi nyaralásokra menni?

Figyelt kérdés

23 vagyok, és már idén se szerettem volna a szüleimmel nyaralni, amit meg is mondtam nekik, de utána megkaptam, hogy majd x év múlva megbánom és nem igaz, hogy ne tudnám élvezni...

Van más is ilyen helyzetben? Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy nem velük van a gond, hanem egyszerűen már másra vágyom?

Egyáltalán huszonévesen miért kéne magyarázkodnom, hogy már nincs kedvem a szüleimmel nyaralni?

Köszönöm a válaszokat.


23/L



2016. júl. 29. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy egyedül. Engem is elrángattak, hogy "de biztos élvezni fogod". Hát nem élveztem. Szintén jött a kritika. Nehezen fogadják el, hogy a gyerek felnő.

22/F

2016. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Megmondod, hogy nem akarsz menni és nem fogsz menni. A miértre elég annyi, hogy nincs hozzá kedved.
2016. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek 25 évesen a szüleimmel nyaralni mert ritkán látom őket és jó ilyenkor kicsit hosszabb időt együtt tölteni.

DE mi a bajod pontosan? Mert ha nem konkrétan a szüleiddel van gond akkor mivel? Mondd el nekik mire vágysz. Ha aktívabb programra mondd azt, nem hiszem hogy ellenükre lenne más programra menni közösen ha neked ahhoz lenne kedved.

2016. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es: Ez mondjuk kicsit megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így...


2-es: Mondtam nekik, hogy nincs kedvem. :) De hallottam amint arról beszélgettek, hogy nem igaz, hogy nem élvezem a családdal a nyaralást, amikor ők a családom és régen pedig élveztem stb...

Meg szeretném velük értetni úgy, hogy meg is értsék és ne legyen belőle vita... Most sajnos vita van. Nemrég megkaptam, hogy ők is megbánták amikor régen nem mentek és higyjem el, hogy én is meg fogom.


3-as: Lehet ez is emberfüggő nem tudom. Nálam az is gond, hogy úgy érzem a szüleim még nem engedtek el. Kb 3 éve költöztem külön és kéthetente hazajárok, de napi szinten beszélek anyáékkal, amivel igazából nincs gond. A gond ott kezdődik, hogy sokszor késő estig dolgozom és ha este 10-ig nem szólok haza, hogy még dolgozom, kapom az üzeneteket, hogy mi van velem. Értem én, hogy féltenek, de itt is kétélű a kard.

2016. júl. 29. 15:07
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
56éves vagyok.Fiaim vannak.Már huszonévesek.Egyik nyáron azt mondták,hogy nagyon imádnak,de a haverokkal szeretnének programot a nyárra.Nem tudtam mit tenni,belenyugodtam,és mára ez már számomra teljesen természetes.Próbáld meg bátran te is megmondani.
2016. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok. Így már megértelek. Szerintem le kéne ülnöd velük beszélni arról, hogy felnőtt vagy gondoskodsz magadról már 3 éve élsz külön és nem evett meg a gonosz farkas és rosszul esik neked, hogy nem bíznak benned annyira, hogy minden nap le kell jelentkezned mint egy gyereknek. Utána szép lassan kezd el leépíteni a beszélgetést először csak minden másnap csak smst küldj hogy jól vagy aztán csak 2 naponta beszéljetek szerintem.

Ahogy írod szerintem is az itt a legfőbb gond, hogy nem tudnak elengedni, esetleg kérdezz rá, hogy mitől félnek mi történik veled ha nem beszéltek egy napig és valahogy próbáld megnyutatni őket, hogy te az ilyen szitukat így meg úgy kerülöd el stb h lássák felelősen gondolkodsz ahogy minden felnőtt.

2016. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5-ös: Köszönöm! :) Jó így egy felnőtt(ebb) szemszögéből olvasni. Elmondtam én már a szüleimnek, hogy nem szeretnék menni és inkább barátokkal mennék. De valahogy magukra veszik. Azt hiszik szerintem, hogy ők a hibásak ezért, pedig nem.


6-os: Anyával napi szinten beszélek, minden este felhív vagy felhívom, de igazából én már ezt nem igénylem, de tudom, hogy neki szüksége van rá. Viszont így azt érzem, hogyha ezt nem állítom le, vagy ne finomítom egy kicsit, még 10 év múlva is ez fog menni.

Az, hogy főként az anyukám miért ilyen tudom. :) Elsőszülött vagyok, ráadásul lány és a családunkból én vagyok az első aki nagyvárosba költözött. A kisebb testvéreimnél ez más lesz, sőt sok dolog már most más mint ahogy nálam volt.

Rengeteg dolgon már így is változtattam egyébként, régebben pld reggel is telefonon beszéltem velük, utána az valahogy elmaradt, illetve én is mondtam, hogy nem kell reggelente beszélnünk.

De tavaly még voltak viták, amikor utólag kiderült, hogy másnál aludtam, de nem szóltam nekik, holott szerintem ezeket már nem lenne kötelességem elmondani. Hozzáteszem a mai napig volt meglepődés amikor mondtam, hogy néha éjszakai busszal mentem haza és nem értették, hogy mikor, mert nem szóltam.

2016. júl. 29. 15:22
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Az én fiam 19 évesen mondta meg, hogy szeret minket, de köszöni már nem kér a családi nyaralásokból. Inkább a haverokkal szórakozna, nyaralna. Nekem sem tetszett, hogy már nem akar közös nyaralásokat, és bevallom én is jöttem azzal a szöveggel, hogy "X év múlva bánni fogod, hogy kihagyod a közös családi élményeket" De a fiam vigyorogva közölte, hogy napi szinten éri a felejthetetlen élmény ami otthon zajlik..:) Meg szerinte én sem örülnék annak ha nyaralás alatt végig duzzogna mint egy 5 éves, ki se jönne a szállodai szobájából. Végül beláttam. Annak nincs értelme, hogy a nyaralás alatt rosszkedvű legyen mindenki, és mivel együtt lakunk, tényleg vannak élmények amiken nevethetünk, emlékezhetünk.

Így mi már úgy megyünk nyaralni, hogy meg sem kérdezem a fiamat, hogy jönne-e.

Az őszinteség sokat segít szerintem. Beszélj őszintén a szüleiddel

2016. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Talán 2 vagy 3 éve lehetett először (16-17 éves voltam) mikor azt mondtam szüleimnek hogy már nem akarok velük menni, különösebben nekik nem indokoltam meg, de apám egyszerűen kibírhatatlan, mindig teszi a jóarcot, játssza az agyát, miközben én meg tudom milyen igazából, mindig talál haverokat és beégeti előttük az egész családot mert az olyan nagyon jópofa, satöbbi.. Anyám még nyaraláson se engedi el magát igazából, öcsém is kibírhatatlan.. Tehát végülis kijelentettem hogy nem megyek velük, és otthonmaradhattam nagymamámmal, apám persze mondta hogy majd megbánom, ésatöbbi, de persze szokásához híven, ismét nagyot tévedett, életem kb legjobb 2 hete volt nélkülük, az a nyugi ami volt, felbecsülhetetlen.. Tehát szerintem jól teszed ha nem mész velük, ne mondj semmi különös okot, mondd hogy csak szimplán már nem akarsz velük menni, unod már a családi nyaralást, akármi ilyesmi szöveg.
2016. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Én megértem anyukádat is és Téged is.


Anyukád félt. Ha jól sejtem egyedül élsz, nem összeköltöztél baráttal v. vőlegénnyel. Neki Te örökre a kicsi lánya maradsz. Dicséretes, hogy minden nap beszéltek pár szót telefonon, valóban, ha másért nem, legalább miatta tedd meg, nem kerül semmibe.


A nyaralást felnőtt fejjel próbálom neked elmagyarázni, hogy mi lehet az oka. Még nincs saját családod. Nem biztos, hogy mindig lenne rá akár pénzed, akár társad hozzá, akivel nyaralni tudnál menni (valószínű be sem vallanád neki) egy anya pedig mindig próbálja a legtöbbet megadni a gyerekének, még ha az 23 éves is.


Én imádtam anyuval kirándulni (rövidebb) nyaralásokra menni pedig van férjem, gyerekem, így együtt mentünk sokkal több helyre hívtuk anyut, inkább ő volt az aki nemet mondott (hiába magyaráztuk neki, hogy minket nem zavar). Azért mert együtt megyünk el akár Balcsira, akár külföldre, még nem kell egymás nyakán lennünk, de néha-néha összetalálkozunk beszélgetünk, fotózkodunk, ahogy igény van rá. Én már sajnos idéntől nem tehetem meg és hidd el hiányzik.


Tudom nem vagyunk egyformák. Le lehet állítani anyukádat persze. Ezeket csak azért írtam le, hátha megérted őt, hogy miért hív mindenfelé, főleg, hogy már nem éltek együtt, tehát ez lehetne egyfajta kapocs. De persze ez a Te döntésed.

2016. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!