Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy töröljem ki az életemből...

Hogy töröljem ki az életemből örökre a sógoromat (VÉGLEG) újabb viták nélkül?

Figyelt kérdés

Egy elég súlyos problémám van. Van nekem egy sógorom és ő maga a probléma. Egyszerűen képtelenség vele kommunikálni, akiket ismerek, mindenki utálja, mindenkit vérig sértett már valamilyen formában, és persze mindenkivel úgy beszél, mintha ő maga lenne az Úristen. Szó szerint egy lehetetlen alak. Egyszerűen gyűlöl, és bár próbálom ezt a helyzetet úgy kezelni, hogy minimálisan kelljen kommunikálni vele, elkerülni minden kontaktot, mégis a semmin is megsértődik. Aztán persze hallgatom a testvéremtől, hogy megsértettem az ő kis drágája lelkét és kérjek bocsánatot (na azt várhatja). Folyamatosan szidalmaznak, bántanak (mentálisan) és már nem bírom. Próbáltam mindent, attól kezdve, hogy leülünk és normálisan megbeszélünk mindent egészen addig, hogy levegőnek nézem. Nem akarok nekik rosszat. Csak hogy valahogy lépjen ki az életemből a sógorom és többé ne kelljen vele konfrontálódni. Sajnos bizonyos okok miatt az sem megoldás, hogy elmegyek ha idejönnek (egészségügyi okok miatt nem tudok normálisan járni), és ha bejövök a szobába abból is üvöltés van mert én vagyok a "tiszteletlen" stb, de már tényleg nem bírom. Párom már azon van, hogy beveri a képét neki, ha megint nekem támad, mert már őt idegeli, hogy egy egy vita után nem jönnek X ideig, közben én meg eszem magam a dolgokon és fizikailag leszek beteg tőle (rendszeres). Nincs ember hiba nélkül, tudom én, nekem is megvannak a magam hülyeségei, de aki ismer, az tudja, hogy nálam békésebb, türelmesebb ember nem nagyon van. Amikor veszekszik velem, sajnos az a típus vagyok, aki lefagy és meg sem tudok szólalni, csak állok mint egy szobor és nem tudok reagálni. Másnap már tudom mire mit kellett volna mondjak, de akkor és ott, kész vége.

Párommal babát szeretnénk, ami nem egyszerű az esetemben, de ez a stressz meg végképp beteszi a kaput annak, hogy sikerüljön valami is 🥺

Bocsánat a hosszú litánia miatt...

Minden tanácsért nagyon hálás lennék! 🙏🙏🙏

Köszönöm szépen előre is! 🙏❤️



2023. júl. 26. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Költözz a párodhoz és akkor nem kell elviselni a sógorodat.
2023. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Hm... Tehát már gyereket tervezel a pároddal, akivel amúgy még együtt sem éltek? Érdekes, felelősségteljes ötlet...
2023. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Költözz el a szülői házból, ez gyerekvállalás előtt amúgy is szükséges lépés.
2023. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vuk-91 ***** válasza:
7%

A Húgomnak pont volt egy ex-férje aki eleinte még okés fickó volt, ebben az évben azonban megbolondult, úgy kezelte a saját anyját, mint a kutyával, azért mert segíteni próbált, és az én édesanyámmal is úgy okoskodik, mintha ő mindent jobban tudna, amit akkor fedeztem fel, amikor mondta, hogy ahol ő dolgozott, ott jégeső volt, viszont nálunk ilyesmi nem volt, édesanyám említette is hogy itt normál eső volt. Erre úgy bedühödött, hogy fogta magát és kis családját, és kiviharzott, mintha valami rosszat tett volna anyám azzal, hogy egy tényt mondott ki. Eleinte húgom kordában tudta tartani azzal, hogy beszélt a fejével, de sajnos a kezes bárány korszakok egyre rövidebbek lettek, míg el nem kezdett csavarogni, úgy hogy 1 éves kislánya és akkor húgom várandóssága végét IS várta. Kiderült hogy nőzött, magára hagyva a húgomat 2 gyerekkel... Szóval egy módszer a te problémádra, ha a testvéred végre felébred és belátja hogy élete szerelme egy szörnyeteg és elválik tőle, de ez sajnos a testvéreden múlik, és nagyon védelmezi, ahelyett hogy azt tenné, amit a húgom tett. Először beszél a fejével, majd ha az sem sikerül, elválni.


Szóval lehet az lenne a jó ha te jó messzire elköltöznél, telefonszámot váltanál, és senkinek, vagy legalábbis nem a testvérednek meg a bunkó párjának adod meg az új lakcímedet. És ha valahogy mégis rád találnak, akkor hívj rendőrt!

2023. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

El akarnak üldözni onnan.


Mi a felállás? Együtt laktok a testvéreddel, vagy a szüleiddel? Mert ez nem tiszta.

2023. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

5!


Nyilvánvalóan a szüleivel lakik

2023. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Hol laktok?

Min veszekszik veled?

Kik szidalmaznak?

Nem értem.

2023. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Költözz a párodhoz ( amúgy is babát szeretnétek, azt pedig nem a szülők nyakára szokás vállalni)! Utána pedig szakíts meg minden kapcsolatot a testvéreddel, és akkor a sógort sem kell majd elviselned.
2023. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Ugye nem gondolod, hogy egy indulattól idehányt értelmetlen mondathalmazra, amiből csak az információ hiányzik, választ kapsz? Nekünk kell kiszednünk belőled?

-Hol történnek ezek a látogatások? A szüleid lakásában?

-Mért mész ki a szobából, hogyha tudod, hogy az bántalmazással jár?

-Nem tudsz "rendesen" járni. És rendetlenül tudsz? Vagy a 4 fal között éled az életedet?

- Mi az oka a bántalmazásodnak? Mi a konfliktus forrása?

2023. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Költözz.
2023. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!