Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet teljesen kizárni...

Hogy lehet teljesen kizárni az ilyen hozzá tartozót az életemből?

Figyelt kérdés

Van egy mérgező, rossz indulatú testvérem, aki egész életemben csak alám ásott. Majd megjelent, hogy ő segít, persze nem tudtam, hogy benne van, ezért bizalommal elfogadtam, utána kezdődött, az ezen keresztül való hatalom gyakorlása felettem.

Az életemben való vájkálás életmódja lett, persze csak akkor kedves ha valami olyasmit teszek, amit később fel tud hánytorgatni. Ha pedig valami olyat teszek, ami nekem vagy az életemre jó hatással van, elkezdődik a fúrás.


2022. ápr. 8. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele szóba állni, probléma megoldva!
2022. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Persze, ha ilyen egyszerű lenne. Eddig az összes régi és új környezetemben levőkkel kapcsolatba került. Akikkel jóba vagyok azok elfordulnak tőlem ezek után, akik ellenségesek velem azokkal jó kapcsolatot kezd el kialakitani, majd ezek az emberek elkezdenek még jobban lekezelően viselkedni velem.
2022. ápr. 8. 21:39
 3/19 anonim válasza:
100%

Átérzem a helyzeted :(

Hasonlóban vagyok.


Annyit tudtam tenni, hogy évek óta le van tiltva és nem találkozom. Szerencsére nem egy megyében élünk.

2022. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
Ugyanazt csinálod, amit ő. Más megoldás nincs. Addig kínzod becsmérlő szavakkal, amíg megtör. Emellett tettekkel is kell cselekedni, vagyis mindenkit ellene kell fordítani ha kell hamis tényekkel.
2022. ápr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon figyelj arra amit írok : egy ilyen ember az EGÉSZ ÉLETEDET TÖNKRETESZI!


Most, azonnal találj ki valamit amivel teljes egészében eltávolodsz tőle, különben hamarosan arra eszméletsz hogy minden tönkrement körülötted, nincs semmid és senkid és eltelt az egész életed.


Nagyon komolyan figyelmeztetlek! Ezek az emberek betegek, soha nem fognak jó irányba változni.


(értelmiségi család vagyunk, egy ilyen ember közülünk mindenkit tönkretett. Konspirált, lopott, hazudott stb. Katasztrófa lett a vége)

2022. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, telefonról írok, azért lett hibás.
2022. ápr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező: nem biztos, hogy minden helyzetben a visszatámadás a megoldás.

Sose mondtad neki, hogy "kedves testvérem, amit teszel velem, az borzalmasan fáj, nem tudom miért jó ez neked, eljöhet az idő, amikor a világon csak egymásra számíthatunk és szerintem inkább szeressük, támogassuk egymást, mint gyűlölködjünk".

Nem lehet, hogy "gyerekkorban úgy érezte, kivételeznek veled" és valami effajta sérelem hajtja?

Ebben a helyzetben jó lenne pszichológus segítsége, mert nem mindig az a megoldás, hogy "na ha te ezt tetted velem, akkor majd én erősen gondolkodom, hogyan múljam felül és tegyek még rosszabbat". Az ilyen érzelmi csatározás nem tesz jót.

Facebook-on pedig állítsd be, hogy csak te láthasd a saját ismerőseidet, senki más, még az ismerősök se.

Ha a helyzet nem oldódik meg, lakcím titkosítása Ügyfélkapun keresztül, távolabbra való költözés (ha lehetséges).

2022. ápr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7. Már felnőtt emberről van szó, gyerekkoromban be lehet tudni annak, hogy testvéri féltékenység, ezzel az a baj, mindenre féltékeny volt, a mai napig hatalmat akar felettem gyakorolni, belefolyik a parkapcsolataimba, sorra mennek tönkre a kapcsolataim.

Mivel gyerekként állandóan kritizált, elmondta pl. milyen dagadt vagyok, közben meg egyáltalán nem voltam dagadt, de fiatal fejlődő személyiség ként persze érdekelt mit gondolol és meghatározó ember volt az életemben.

Sajnos már tudom, ilyen embernek hiába beszélsz, arról, hogy szeresd a testvéred, a probléma ott kezdődik, hogy neki az a szeretet, ha irányíthat és belefolyhat a magán életedbe. Zsarnok emberről van szó, ha a kettőnk kapcsolatát nézem és ez az idővel sem változik, inkább egyre durvább.

2022. ápr. 9. 08:33
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az se segítene neki ha azt mondanád: mostantól felejtse el hogy van testvére és ne foglalkozzon veled?

Egyébként azt miképp kell elképzelni, hogy ismerőseidet ellened fordítja?

Pszichológus és/vagy távolabbra költözés.

2022. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha felnőtt vagy, akkor szakítsd meg vele a kaocsolatot. Gondolom dolgozol már, nem muszáj egy háztartásban élnetek. Ennyi. Tiltsd le fb-n is, az adatlapodat meg korlátozd le, hogy bizonyos dolgokat csak te láss.
2022. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!