Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vállaljam így a keresztanyaságot?

Vállaljam így a keresztanyaságot?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, nagy vágyam volt, hogy keresztanyuka lehessek, hiszen gyerekkoromban csak azt láttam, hogy a két testvéremet nyaralni, kirándulni vitte a keresztanyjuk. Lehet, hogy hülyeség, de ez annyira megragadt bennem, hogy megfogadtam, én leszek a világ legjobb keresztanyukája. Most született a családban egy kisbaba, akinek a húgomat kérték fel, mert én nem vagyok elsőáldozó, se bérmálkozó. A húgom októberben lesz bérmálkozó, hogy lehessen keresztanya. Viszont azt mondták a szülők, hogy lehetek én is a keresztanya, de én nem kerülök bele a keresztlevélbe és úgy fog felnőni a gyerkőc, hogy kettő keresztanyukája van. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy én így ezt szeretném. Mivel nekem ez fontos, hivatalosan szerettem volna ezt az egész procedúrát. Nem akarom, hogy a húgom bármikor kijátszhassa az "én vagyok az igazi keresztanya" kártyát és hasonlók. Úgy érzem, hogy felkértek, mert nem akarnak megbántani és ennyi.

2023. aug. 28. 08:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%
Vannak bajok a fejedben. Sajnálom.
2023. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a roppant hasznos választ! :)
2023. aug. 28. 08:46
 3/34 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell elsőáldozónak lenni kereszt szülőséghez. Legyél megkeresztelve ennyi kell hozzá
2023. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

Én felesleges dolognak tartom ezt az egész keresztszülőséget, a mai világban már semmit nem jelent, csak kötelező anyagi támogatást legtöbbször.

Inkább majd a saját gyerekedre fordítsd az idődet, energiádat, ezt a helyzetet meg engedd el. Amúgy sem felesz meg a feltételeknek, szóval kár erőltetni.

2023. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%
#1: Nem csak a kérdező, de anyuka fejében is. Meg gondolom a testvérnél is csúszik az ékszíj, ha a fő indok az ő hozzáállása nem a gyerek, szülő, jelölt háromszög szempontjai...
2023. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Jól érzed.vagy csak úgy vannak vele,hogy két adakozó balek jobb mint egy.
2023. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Nincs mit ezen vallalni, hivatalosan csak egy keresztanyja lehet.

Tartanam is magam ehhez, minek itt bohockodni az ures megszolitasokkal.


Egyebkent ne sajnald. A gyerekkel kapcsolatot tartani, foglalkozni vele, szeretni igy is lehet. Es nem ez volna a lenyeg? De.

Akkor nem mindegy, hogy ezt “keresztanya” vagy “ Zsuzsika” neven teszed?

De.


Nekem vannak keresztszuleim, 15 eve nem lattam oket. Ennyit errol.

2023. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%

Ha ez ilyen álmod, akkor miért nem voltál elsőáldozó?

Egyébként szerintem így nincs értelme. Vagyis inkább úgy mondom, hogy ettől se szorosabb, se rosszabb nem lesz a kapcsolatod ezzel a kisgyerekkel. Nem ettől függ.

Ha szereted, akkor így is szeretni fogod.

Ha meg az az álmod, hogy legyél egyszer hivatalos keresztanya, akkor legalább csináld meg az elsőáldozást. Ha meglenne, akkor lehet, hogy téged kértek volna fel.

2023. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
84%
#7,8: De itt a titulus a lényeg, nem a gyerek, de még csak nem is a titulus háttere, vallási vonzata
2023. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
85%
Igen, itt a facebookra való műsor a prioritás.
2023. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!