Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Barátnőm fel kért, hogy...

Barátnőm fel kért, hogy legyek a születendő gyermekének a keresztanyja. De nem biztos, hogy eleget tudnék tenni a keresztanyaság "kötelességeinek"?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék keresztanya lenni. Legjobb barátnőmmel meg "testvéri" kapcsolatban vagyunk. Nagyon szeretem őt, sőt a picikét is a pocakjában. De annyi mindent olvastam, hogy egy keresztanyának mennyi dolga van... Vagyis, hogy mennyi mindent kell megadnia a keresztgyerekének. Mi anyagilag nem állunk a legjobban, nekem is van egy 2 éves fiam és örülök, ha neki megtudom venni a szükséges dolgokat. Ezt elmondtam barátnőmnek, igaz ő mindent tud rólam, hogy és mint élünk, tisztában van mindennel. Ő csak annyit mondott, hogy őt nem érdekli az anyagi dolgok ő csak azt kéri, h jó keresztanyja legyek... De úgy érzem, hogy ez nem elég egy keresztanyától. Igaz, hogy az én keresztszüleim, hát szépen kifejezve lesz@rják fejemet... Én biztos nem tennék így. Nem tudom, h mit tegyek... Véleményetek? Ti hogy voltatok ezzel?
2014. jan. 21. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Keresztszülő az ég világon semmi más nem vállal csak azt, hogy keresztény hitre neveli a gyereket.
2014. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Első válaszoló: wtf?

Szerintem nyugodtan vállald el, később lehet megbánnád, ha most nem tennéd. Ő is megnyugtatott téged afelől, hogy nem a több tízezres születésnapi ajándékok miatt lesz valakiből jó keresztszülő. Akkor meg? :)

2014. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez az igazság a templomba az hangzik el, a többi csak a szülők körítése. Jogilag olyan hogy keresztszülő meg nem is létezik, szóval igen az a dolga a keresztszülőnek hogy keresztény hitre nevelje a gyereket nem az, hogy 100 ezreket költsön rá.
2014. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Pedig elviekben tényleg az a dolga, amit az első írt. Tudjátok, a keresztelés az egy vallási rituálé.


A gyakorlatban amúgy, meg nem nagy cucc. Hozol neki ajándékot ünnepekre, születésnapjára, elmész a ballagására, diplomaosztójára, esküvőjére. Ha a barátnőddel tartod a kapcsolatod, a gyerekkel is fogod.

2014. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Érezd megtiszteltetésnek, hogy felkért, mert az.

Ha a legjobb barátnőd, akkor tudja, számíthat Rád, és nagy ívben nem érdekli az anyagi helyzeted.

Van gyereked, tanúja annak, ahogyan neveled, és ezek szerint egyet ért nevelési elveiddel, ahogy bánsz a kicsivel.

Ő biztos benne, hogy keresztszülő lennél. Te se kételkedj magadban!!

2014. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

...hogy JÓ keresztszülő lennél.

Bocsi, pont a lényeg maradt ki: JÓ!!!

2014. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
miért pontoztátok le az első válaszolót? régen rossz lenne,ha a keresztszülőség arról szólna,hogy szülinapra, elsőáldozásra stb méregdrága ajándékot kéne venni...
2014. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igen tudom, h ez egy rituálé. Igazad van, ez megtiszteltetés, elfogadom a felkérését.
2014. jan. 21. 19:25
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

A keresztszülő csak a szülők elhalálozása esetén kell átvegye a gyermek vallási nevelését.

Az anyagi dolgokat már csak a jóléti társadalom mellékelte. Ki tud többet, ki tud jobbat.

2014. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Elvileg valóban az a feladata a keresztszülőnek, hogy a vallásos életre nevelje a gyermeket, és tudomásom szerint ha a szülőnek valami baja esik, akkor a keresztszülő neveli tovább a gyermeket (a régi időkben).


Én magam is keresztanya vagyok, de inkább csak azért, mert szinte az egyetlen barátnője vagyok az édesanyának. Időnként meglátogatom őket.

2014. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!