Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyi ideig lehetek "megsértő...

Mennyi ideig lehetek "megsértődve" emiatt?

Figyelt kérdés

A barátnőm szülei elváltak, az apját és az apja családját kedvelem, szerintem ők is.

Közel 1 éve vagyunk együtt, de az anyukájával és az ottani nagyszülőkkel/rokonokkal még sosem találkoztam.

Ennek a fő oka, hogy külföldön dolgoznak de hazajárnak kb. 2 havonta és akkor itthon vannak pár napot vagy hetet.

Ünnepekkor is hazautaznak, és nem akarnak kint letelepdni sem, csak pénzszerzés céljából élnek így kb 5 éve.


Az anyukájával egyszer egy videó hívásban láttuk egymást "élőben" amikor 1-2 hónapja voltunk együtt, és ennyi.

Nem volt semmi, nem éreztem kellemetlennek sem a beszélgetést, semmi extra nem volt.

A barátnőm kétszer találkozott velük személyesen azóta amióta engem ismer. (soha egy szót nem szóltam ellenük, ő nem ment ki hozzájuk)

Most ez a kettő ugye kevésnek tűnik de fontos hogy nagyjából 5-6 alkalommal látogattak haza azóta (igaz, mindannyiszor több napra, nyáron 2 hétre)


Egyszer elvittem a barátnőmet hozzájuk, és mondta hogy várjak egy kicsit a kocsiban, mert a nagyszülők elég rigolyásak.

Aztán jó fél óra múlva kijön, hogy menjünk, nem akarnak most velem találkozni.

(nagyszülők, anyuka, anyuka testvérei és az unokatestvérek is mind egy ikerházban élnek együtt, és gyakorlatilag mindannyian kijárnak külföldre)


Amíg nem ismertük egymást a barátnőmmel mindig velük volt ő is, tehát ahogy hazajöttek ment az anyukájához, és ott volt a család azon részével, aztán mikor visszautaztak ő ment vissza az apjához.


Bőven 20-as korosztály vagyunk, a barátnőm azt mondta hogy azért ment ilyenkor azonnal az anyukájához mert magányos volt, unalmas volt az apjával mindig, nem talált normális srácot, igazi barátai se nagyon voltak, de arra vágyott hogy legyen valakije, és bennem megtalálta ezt a valakit és inkább velem van.


Na és ami most feltette az i-re a pontot, hogy videóhívásban beszélgetett az anyukájával, én pont jöttem haza a munkából, ablak nyitva.Az engem üdvözlő kutyánkat szeretgettem így megálltam az ablak alatt, és akkor hallom hogy mondja az anyja hogy karácsonyra mi a terv?Ugye >én< 24.-én nem akarok hozzájuk menni ebédre?

A barátnőm kérdezi hogy mert???

És akkor azt mondja hogy >nekem< is van családom, >neked< is van, legyen mindenki a saját családjával együtt aznap.

Aztán a bartánőm mondta hogy csak ketten megyünk vagy sehogy, és kinyomta a telefont.


Aztán azóta 100x hívta az anyja meg írt neki de nem olvassa el meg nem veszi fel neki.


Most ezek után én biztos hogy nem fogok odamenni, képzelem hogy kedvelhet az egész pereputty ha megismerkedés céljából sem akarnak látni, szóval milyen pletykáik lehetnek ha ez a kollektív döntésük velem kapcsolatban? Akármi van én egy napot nem áldoznék rájuk a karácsonyomból...de most már igazából megismerni sem akarom egyiket se.


Csak ugye a barátnőmnek ők mégis a családja, az anyja mégis csak fontos személy az életében, úgyhogy sajnos nem élhetek le úgy egy életet, hogy nem ismerem meg őket...plusz én személy szerint komolyan gondolom ezt az egész kapcsolatot, és ha ne adj isten esküvőre kerülne a sor akkor majd ott lát először a kedves kis család?

Nem mintha engem zavarna csak fura lenne.


Egyébként az anyjával talán hajlandó lennék találkozni de csak és kizárólag akkor ha ő kezdeményezi a találkozót, és önszántából nem azért mert a barátnőm akarja.

Persze ez is csak pár hónap múlva, most nem vagyok rá kíváncsi. (amúgy se, de most főleg nem)


Az após jelölt erre azt mondta hogy ilyen ez a család, neki nem kell bemutatnom őket.


"Magyarok vagyunk", ők is, és én is, kb pontosan azonos anyagi helyzetben, szóval nincs faji alapú, vagy esetleg társadalmi különbség miatti utálat, előítélet. Halvány fingom sincs miért nem kíváncsiak rám. (de annyira nem is izgat, persze nyilván megsért)


Összeségében: ezért meglehetek sértődve egy életen át?Vagy legalább addig, hogy ha végülis méltatnak fogadni mondhatom azt, hogy én már nem akarom őket megismerni?


2023. szept. 16. 13:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nettó baromság, hogy jóban KELL lenned a barátnőd családjával. Nem kell. Te a barátnődet szereted, mindenki más mellékes.


Ha pedig esküvőre kerül a sor, bementek két tanúval a városházára, és az esküvőre félretett pénzetekből elmentek egy jó kis nászútra.


Bunkó anyós brigád meg le van tojva.

2023. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Csak azért akarnék velük jóba lenni mert neki fontosak.Meg a jövőre nézve ha lesznek gyerekek stb akkor milyen már ez a viszony?Ha ismernének és tettem volna valami olyat az egy dolog, de ilyet én még nem 'sztam hogy meg se akarnak ismerni, hogy látni se akarnak...

Plusz mindketten nagy esküvőt szeretnénk, nekem "normális" a családom és a 2 tanús esküvő részemről kizárva.


Ahogy mesélt róluk annó a barátnőm tök normálisnak tűntek, és ő sem érti hogy mi bajuk, hogy engem nem akarnak megismerni....nyilván azt feltételezik én nem engedem a barátnőmet hozzájuk vagy hasonló, de közöm nincs hozzá, tőlem egy hétre is oda költözhetne hozzájuk amikor itthon vannak ha neki ez így jó.

Az hogy ő mit kommunikál feléjük nem tudom...igazság szerint nem beszélgetünk erről, nem kérdezek mert ha elmondom hogy eléggé szarul esik akkor biztos hogy helyre teszi őket, és összehozza hogy találkozzunk én meg ilyen erőltetett találkozóba meg kötelességből nem akarok odamenni.

2023. szept. 16. 13:52
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideje vagytok együtt? Nekem ez úgy hangzik, mintha nem fognák el, hogy a lányuknak van valakije.

Nekem is kellett pár év, amíg a családomnak leesett, hogy van valakim, komolyan gondoljuk, és utána már őt is hívták családi eseményekre. Adjatok nekik időt. Esetleg barátnőddel beszéljetek erről. Lehet, hogy a család inkább a lányt fogadja el nehezebben, és ezért ahhoz, aki hozá tartozik is automatikusan hozzá rendelik azokat a negítv dolgokat, amit a barátnődhöz?

Nálunk ez volt...

2023. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk, az is fura, ha szerinted rendben van, hogy a barátnődet ez nem zavarja.
2023. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
18%
Hű, de gyerekesek vagytok! Nevetséges, ahogy így pattogsz végigolvashatatlanul hosszúra nyúlt kérdésedben amiatt, hogy a barátnőd anyja még nem tekint családtagnak, ezért csak a családdal akar karácsonyozni. Szó nincs még gyerekről! Hogy ilyen hisztit vágjatok le, mint egy öregasszony, az nagyfokú éretlenségre vall. Csak nyernek a szülei azzal, ha nem találkoznak veled.
2023. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Fura család lehet, szerintem zárkózottak, és csak a saját köreikben erzik jól magukat. Valószínűleg nem számítottak rá, hogy a lányuknak párja lesz, és egyelőre hárítanak, mondjuk elég bunkó módon. Megértem, ha megsértődsz, de lehet, hogy jobb, ha nem is ismered meg őket jobban. Anélkül is összehazasodhattok, hogy ők belefolynának.
2023. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:
78%

Itt a Gyakorin szoktak lenni esetleírások kórosan féltékeny szülőkről.

Lehet, hogy itt is ilyenről van szó.

Nem normálisak, akkor viszont nem feltétlenül lehet ilyenekre neheztelni, főleg magad idegesíteni, más hülyesége miatt.

2023. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%

"Közel 1 éve vagyunk együtt..."


Az ő szemében ez még nem komoly kapcsolat. Nem vagytok házasok se, így relatíve "joggal" akar csaka gyerekével lenni.

2023. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

Ha ennyire zárkózottak (vagy zakkantak) hogy képesek a kocsiban váratni egy szürke hétköznapon, akkor nem is tudom, hogy merülhetett fel a párodban, hogy pont szenteste hazavigyen. Az nagyon sok családnál tényleg csak a legszűkebb kör ünnepe, és mivel téged nem is ismernek, eszük ágában sincs veled "elrontani" a hangulatukat.

Ha eddig nem sértődtél meg ezen, emiatt nem kéne pluszban, próbálj meg megismerkedni velük október 17-én mondjuk, de véletlenül sem egy ünnepnapon.

2023. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem zárkózottak meg zakkantak, csak nem készültek vendégre! Hozzám se tehetné be a lábát váratlanul egy ismeretlen, mert nincs olyan állapotban a lakás, és nem vagyok olyan állapotban és kedvben én. Majd ha megbeszéltünk egy időpontot, akkor vendégként fogadom. Amúgy hogy szeptember közepén a karácsonyt tervezgetik, az erősen kamukérdés-szagú!
2023. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!