Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudok tenni ez ellen ha a...

Mit tudok tenni ez ellen ha a sógornőméknél vagyunk?

Figyelt kérdés

Sokszor vagyunk ott, náluk van akkora hely, hogy az egész nagy család kényelmesen elfér. Nekik 2 gyereke van, már nagyobbak. Nekünk 2,5 éves a kicsi. Sajnos náluk egész nap megy a tv. A gyerekek nem is nézik, de mindig megy rajta valami mese vagy zene. Náluk otthon a kicsi nem tvzhet. És nagyon zavar, hogy itt meg nézné sokszor. Próbálom elvinni, de a tv a nappaliban van, mindenki ott van nem szívesen vonulnék külön. Próbáltam a sógornőmmel beszélni, hogy kapcsolják ki míg itt vagyunk, de lerázott, hogy ők vannak itthon, azt a pár órát kibirjuk, ők megszokták, hogy mindig van valami háttér zaj. Ha nem a tv adás megy, akkor még rosszabb mert konzollal táncolnak.

Már legszívesebben el se mennék legközelebb. Mit csináljak?


2023. szept. 27. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
38%

Mondd meg hogy neked szar és nem mész.


Amúgy elég szánalmas, ha ennyire kell valami alapzaj, de az ő bajuk.

2023. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tehetem meg, hogy nem megyek. A férjem egyáltalán nem ért egyet velem, ő is leráz ennyivel, hogy ennyit bírjunk már ki.
2023. szept. 27. 21:41
 3/89 anonim ***** válasza:
32%
De megteheted. Én se viszem oda, ahol állandóan megy a tv. Mi az, hogy nem lehet megtenni? Az egyik szülő nem akarja, ezért ez egy nem.
2023. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
25%

(a) Vagy mész, vagy nem.

(b) Vagy kikapcsolják, vagy nem.


Ebből 4 kombináció jön ki.


(1) Mész, kikapcsolják.

(2) Nem mész, kikapcsolják.

(3) Mész, nem kapcsolják ki.

(4) Nem mész, nem kapcsolják ki.


Választ ki a megfelelőt, tessék.


Amúgy én nem mennék, egy gyerek ne nézze már azt a borzalmat.

2023. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
76%

A vége különösen tetszett! Micsoda akasztani való kölykök, hogy konzollal táncolnak!


Nálad van baj a toronyban. Semmi baja nem lesz a tévétől abban a pár órában, amíg ott vagytok.


Egyébként is vendég vagy. De a legjobban a gyereket sajnálom. Fogadjunk, hogy minden masodpercét meg fogod szabni 40 éves korában is!


Oviba hogy fogod vinni? 20 gyerek közt nem lesz háttérzaj?

2023. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
86%
Semmit.
2023. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 A kérdező kommentje:

Nem tudok nem menni. A kicsit vinni akarja a férjem, hiszen az ő családjához megyünk.

Nem akarom megszabni, hogy mit csináljon majd 40 évesen.

De ilyenkor mindig nézni akarja a tvt, bármi is megy rajta. Ha megkérem, hogy kapcsoljuk ki akkor a gyerekek rögtön közlik, hogy ne mert éppen ezt nézik, vagy pont most akartak táncolni. Soha nem figyel senki a kicsire, hogy nálunk ez nem divat.

2023. szept. 27. 21:57
 8/89 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem semmi baja nem lesz ennyi tv től a gyerekednek.

Igaza van a sógornődnek ők vannak otthon.

És a férjednek is.

Mond meg mégis mi baja lesz a gyerekednek ha hetente átmentek pár órára és véletlen nézi ? Ha otthon is látna ilyet biztos nem csodálkozna rá. Ne legyél ilyen gyöpös szülő.

Ez miatt ne mennél?

Szerintem neked nincs problémád az életben és most elkezdtél csinálni.

2023. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
30%

5, és miért kell a gyereket sajnálni? Mert nem tévézhet? Hát ez borzalom.:') a tv-nek manipuláló hatása van ahogy a meséknek is. Vannak a jó mesék és vannak a rosszak. Ha jó mese egyefene, na de ha a rossz fajta akkor nem. És mivel gondolom nem évente egyszer mennek, akkor igen van jelentősége.

Vagy mondjuk kompromisszum képes is lehetne. Nincs tv, de mondjuk megy a rádió. Tessék ott a háttérzaj. És a gyereknek nincs szüksége tvre, se cukorra, se édességre, mert ezeket valahogy az itteni anyukák, mamák istenítik csak tudnám miért...

2023. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 A kérdező kommentje:

Mint írtam nagyon sokszor táncolnak a konzollal, ott is mindenféle villogó kép van. Ezek ilyen új fajta mesék. Jégvarázs, valami Enkantó. Ezeket nézik. Nem ismerem őket.

A nasit már megszoktam. Mivel ott az egész család és szülinapok vannak ezért a süti, torta stb tele van pakolva az asztal. De a kicsi ha eszik, utána nem kívánja ezeket.

2023. szept. 27. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!