Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Igaza van a férjemnek és...

Igaza van a férjemnek és továbbra is nekünk kellene vendégül látni őket?

Figyelt kérdés

Férjem át akarta hívni a húgát és a férjét hozzánk.

Viszont mondtam, hogy ne. Nincsen kedvem jelenleg vendégeket fogadni, készülni stb. Az elmúlt egy évben mi 4x hívtuk át őket ebédre/vacsorára míg ők egyszer se minket. Úgy gondolom, hogy ennek oda-vissza kellene működjön.

A férjem megsértődött rám, hogy miért nem jöhetnek. Igaza volt?


2023. okt. 8. 13:15
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
86%

Most attól függetlenül, hogy szerintem is oda-vissza illene, mi az, hogy a férjed nem hívhatja át öket, nem az ő lakása is, meg te a gazdája vagy?


Max. mondjad, hogy te nem készülsz vagy nem leszel ott, ő meg eldönti, akarja-e így is meghívni őket.

2023. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
95%

Hívja át őket, de te ne csinálj semmit. Ő majd főz, takarít, készül.


Meglátod, nem lesz olyan fontos hirtelen.

2023. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
88%

Ferjed meghivhatja oket, de nyilvan neked nem kotelezo fozni-sutni, majd megoldja o.


Biztos ezt csaladja valogatja, de mi sose szamolgatjuk, hogy ki mikor es mennyit van meghivva. Van, hogy mindenki hozzank jon sorozatosan, de van, hogy mi megyunk. Passz, hogy ez pontosan hany alkalom, bar mi ezt sose tartottuk szamon.

2023. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
95%
A férj nyilván nem egyedül akarja őket vendégül látni, abban a kérdező se akadályozná meg. Mi az oka, hogy ők soha nem hívnak? A férjed szerint ez így teljesen normális? Így én se hívnám őket. Egyáltalán szívesen jönnek, vagy csak udvariaskodásból?
2023. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 babyboom567 ***** válasza:
92%
Nyugodtan hívja át, te meg menj el moziba/ plázázni/kirándulni/könyvtárba/barátnőzni/uszodába.Ha vendégséget akar oldja meg.Jah, és a lakás maradjon olyan állapotban ahogy hagytad, nem fogsz takarítani sem utánuk,ezt szögezd le.
2023. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy olyanok, mint én. Nem szeretem, ha túl formális egy vendégség, és nagyon nem szeretnék házigazda lenni. Abban sem vagyok biztos, hogy a főztöm mindenkinek ízlene, és nem akarom őket kellemetlen helyzetbe hozni. A pincérszerű kínálgatást, tálalgatást is olyan kínosan erőltetettnek érezném magamtól, annyira nem a világom. De a fél napig konyhában görnyedős nagy készülődéshez sem lenne kedvem, amúgy sem szeretek főzni, rohadok a konyhában eleget. Ezzel mondjuk úgy veszem észre te is így vagy, akkor nem is értem, hogy eddig miért pont enni hívtátok meg őket.

Maximum úgy hívnék meg magamhoz embereket étkezésre, hogy együtt grillezünk. Amúgy meg inkább étkezésen kívüli időpontban van a találkozó, van innivaló, kávé, meg valami ropi, aztán csókolom. Beszélgetni találkoztunk, nem enni. Mondjuk testvérrel meg az van, hogy ha unja a fejét, akkor ír, hogy át tud-e jönni, én mondom, hogy át, aztán jön, dumálunk, és elvesz magának egy banánt a konyhaasztalról, ha akar...


Vendégként nem idegenkedem annyira az ilyen nagy vendéglátásoktól, bár úgy sem a kedvenceim. De olyan izé lenne azt is mondani, hogy kösz, de inkább nem megyek, mert viszonoznom kéne, és azt nem akarom.

Lehet, hogy nálatok is csak arra kéne áttérni, hogy ne étkezésre szóljanak a meghívások. Mert az nonszensz, hogy azért nem találkozhattok többet, mert csak ebédre jöhetnek, de ők viszont nem hívnak meg ebédre.

Még mindig előállhattok nekik azzal, hogy már nem szeretsz annyira készülni, nincs kedved, szeretnéd lazábbra venni a dolgot, és inkább délután üljetek össze. Szerintem nem ciki.

2023. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
64%
2-es, a férj megsértődött, mert a feleség nem akarja elhívni őket. Szerinted, ha elhívná, de semmit se csinálna, akkor nem sértődne meg? Akkor mitől is vagyunk beljebb ezzel a nemmegoldással?
2023. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 babyboom567 ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy a pasik könnyen verik más f..@szával a csalánt, gőzük sincs mi meló van egy vendégség előtt és után is.Csinálja ő,soha többet nem akar majd vendégeket.
2023. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
95%
7-es, a férj megtanul egy leckét. Ha azon sértődött meg, hogy nem jöhetnek, megmondja a kérdező, hogy jöhetnek simán, de ő nem csinál semmit.
2023. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
63%
Vagyis nem jöhetnek, mert a férj nem képes ill. hajlandó egyedül ellátni őket. Ugyanott vagyunk.
2023. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!