Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni egy nemkívánat...

Mit lehet tenni egy nemkívánatos személlyel aki csak élősködik?

Figyelt kérdés
Nem találtam a megfelelő kategóriát de a következő a helyzet. Mamámhoz hazaköltözött jó pár év után a semmirekellő fia miután évekig azt sem lehetett tudni róla, hogy él e még. Megállapodtak, hogy ad le pénzt de 3 hónap után sem történt semmi. Már mindenki szólt neki a családból de semmi. Papám után a ház fele mamámé a maradék rész 3 fele osztódott. Jogi úton milyen lehetőségek vannak arra, hogy ki lehessen rakni vagy pénzt lehessen kicsikarni belőle? Mamám rosszul viseli, hogy az 50 éves fiát ő tartja el.

2023. okt. 13. 00:48
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott 😅 de nem biztos, hogy ez segít... És mivel nő vagyok ezért maximum a páromnak tudnék szólni vagy ismerősnek és nem akarnám, hogy még ők jöjjenek ki belőle rosszul egy ilyen szar alak miatt.
2023. okt. 13. 01:33
 2/36 anonim ***** válasza:
87%
Szóval akkor van tulajonjoga a házon az 50 évesnek?
2023. okt. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Hasra csapva 16% kb. Mamámé a haszonélvezeti jog.
2023. okt. 13. 05:24
 4/36 anonim ***** válasza:
96%
Akkor mama azt mondja, Jani, november 1-el elköltözöl. Ennyi
2023. okt. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
99%

Ahogy 5-ös írja, mamád megmondja neki, hogy kalap-kabàt, menjen, és ha a pasi nem akar, lehet rendőrt meg jegyzôt hivatni és kirakatni.


De ezt úgysem fogja meglépni mamád, szóval marad ott a pasi élősködni.

2023. okt. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
98%

Igaza van a 6-osnak, jogi lépéseket ilyen esetben csak a haszonélvező tehet, de ha jól sejtem, mamád úgysem fog lépni ilyen irányban.

Úgyhogy marad az 1. verzió, hátha... :)

Az eltartás mit jelent amúgy? Csak a lakhatásért (rezsi) nem fizet, vagy a mindennapokban is pénzeli?

2023. okt. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%
Ha a mamád rosszul viselné, akkor lépéseket tenne az ügyben. Nem tesz, szóval jó neki ez a helyzet, bármennyire mást is állít.
2023. okt. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 8-as!

Szerintem csak rosszul fogalmazott a kérdező. A nagymama nem azt viseli rosszul, hogy ő tartja el a gyerekét, hanem hogy az a gyereke ennyire semmirekellő, hogy neki kell eltartani.

És pont ezért nem fogja utcára sem tenni például. Ilyenek az anyák...


U.i.: nálunk is hasonló volt, a vége az lett, hogy nagyim kizárt az apukám után nekem járó örökségből, mindent nagybátyámra hagyott... Félreértések elkerülese végett: nagybátyám volt a hozzá költöző ingyenélő, nem apukám.

2023. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
A nagymama bármikor kiteheti, mert ő a haszonélvező. Kérdés, akarja-e.
2023. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%
Ha a mamád nem akarja kirakni, Ti mit szoltok bele?
2023. okt. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!