Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most is így van ez még?

Most is így van ez még?

Figyelt kérdés

Több, mint 20 éve ballagtam már, de tisztán emlékszem, hogy anyuék azt mondták, hogy a ballagásomra nem hívhatok meg minden rokont, akit csak akarok, mert XY-éknak nincs pénzük, és ezzel csak őket hoznám kellemetlen helyzetbe.


Hiába mondtam, hogy majd én szólok nekik, hogy nem kell semmit se hozni, csak magukat hozzák, mert én azt szeretném, ha ők velem lennének ezen a napon, nem kell nekem ajándék, de azt mondták, hogy ez gyerekes viselkedés, túl naiv vagyok és szó se lehet róla.


Azóta is bánom, hogy nem voltak akkor velem, hogy kimaradtak ebből, én velük is meg akartam ezt élni, nagyon hiányoztak.


Azt mondták, hogy esküvőkön meg keresztelőkön is ez van, hogyha nem tudsz adni, az egy közétek ékelődő akadály abban, hogy csak úgy, felszabadultan, tényleg magáért az örömért együtt örülhessetek.


Én azóta sem voltam egyen se, szóval nem tudom, hogy tényleg megakadályozza-e még a pénz a közös örömöt.

És még mindig ugyanazt gondolom, mint 18 évesen. Gyerekes és naiv lennék?


2023. nov. 2. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Már akkoriban sem volt igy. Ez egyedül csak a szüleid hülyesége volt.
2023. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Igen
2023. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor most így van vagy nem?


Ketten kétfélét írtatok.

2023. nov. 2. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Általánosságban nincs ilyen, sőt, iszonyat elkeserítő és felszínes hozzáállás, mert kb az az üzenete, hogy csak a pénz a családi kapcsolatok alapja...

Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy ha a tágabb családodban ez ennyire alapként van kezelve, akkor azok a rokonok is "ilyen szabályok szerint játszanak". Tehát hiába mondanád, hogy neked nem baj, ha nem hoznak semmit, de a rokonok nem így éreznék, sőt, a többiek lehet, hogy éreztetnék is velük ezt. Szóval nehéz ügy.

2023. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Az én szüleim és szerencsére a férjem is olyan, hogy ünnepekkor nem ajándékozunk, legyen az öröm a fontos, de mondjuk mi családi főzést szoktunk csinálni pl karácsonykor, születésnapkor, mi ezt élvezzük. Anyám ágáról is ilyenek a rokonok, sose adtam, se kaptam tőlük ajándékot (de sok szeretetet igen), apám ágáról vannak olyanok, hogy adjunk menő dolgokat, lássák milyen jól élünk típusú emberek, ezért apám se szereti őket.
2023. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amúgy akkoriban nagyon is így lehetett az, mert több családban, ismerősök és osztálytársak közt is láttam ezt. Valószínűleg terjedhetett már a másik nézet, de sajnos még ez volt akkoriban túlsúlyban.

Örülök, ha mára már kihalt ez a nézet.

2023. nov. 2. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Jómódú családom van, de virágon meg csokin kívül senkitől nem kaptam semmit ballagásra 10 éve.
2023. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg te a környékeden jobban észrevetted ezt, kérdező, de általánosságnak azért nem mondanám, és nem a kor kérdése volt, az hótziher. Több barátom is volt, akikkel nem egy időben ballagtam, egyikük ballagásán sem volt divat ez, hogy adni kell dolgokat, sőt. Virágot általában minden "csapat" vitt, tehát pl 1 család 1 csokor virág, egy baráti kör 1 csokor virág, stb. Annak az árát nem volt nehéz előteremteni. Ha tettünk is bele valamit, pl pénzt, inkább szimbolikus volt, nem komolyan vehető összeg. Volt, aki gazdag rokontól kapott tényleg rendes pénzes csokrot (tudod, amibe bele van hajtogatva a papírpénz), de ez tök ritka volt.
2023. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Ugyan szokás adni, de szerintem, ha tényleg szeretetalapú a viszony, teljesen normális letisztázni, hogy nem elvárás a pénz, az együtt töltött idő, élmény a lényeg.
2023. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Régen se volt annyira szokás.
2023. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!