Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A kötelező karácsonyi pofalesé...

A kötelező karácsonyi pofalesést hogy lehet túlélni? Nálatok is lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs választás, anyós nekem szegezte a kérdést, hogy 25 vagy 26.? Páromra hagytam a választást. Mivel vacsora lesz a munka miatt így talán a fürdetésre lehet fogni hogy húzzunk hazafelé. 🤣 Nálatok is lesz kötelező pofalesés? Hogy élitek túl?

dec. 8. 16:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem lesz. Évek óta azt kamuzzuk, hogy elutazunk az ünnepekre.


Rohadtul elegem volt már a "kötelező" pofavizitekből, hogy olyanokkal kell tölteni a napot/délutánt, akikkel évente egyszer találkozunk.

dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Kizárt. Hála a jóégnek nálunk sose volt szokás.
dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz.Miért kellene kamuznom.Nem jövünk , mert együtt töltjük a karácsonyt a férjemmel meg a gyerekekkel és PONT.A kórházban is megmondtam amikor szültem hogy nem akarok látni senkit sem, sem a kórházban sem a házunkban az első egy hónapban, ha nem tetszik nekik igy jártak..Nem értem miért kellene hazudozni..
dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Metionin ***** válasza:
79%
Nem lesz. Pár éve közöltem, hogy ez volt az utolsó alkalom, hogy anyós házába betettem a lábam (volt oka, amire azóta csak rátesz így is, hogy nem is lát) és azóta is bánom, hogy nem hamarabb tettem meg. A saját szüleimet megnézem de ott nincs ünneplés meg ilyenek, csak egy sima látogatás ami azért van mindig karácsonykor, mert olyankor tuti mind szabin vagyunk. Egyébiránt mi nem ünnepeljük, no fa, no kényszerajándékok, no kényszerfőzés.
dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk sem volt sosem szokás. Ha át is megyünk valakihez, maximum fél órára, de abban már a boldogújévet is benne van.
dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Úgy, hogy felfogom, hogy nem kötelező. Vagyis nem vagyok olyan helyen, ahol nem érzem jól magam. Mert én jól bánok magammal és szeretem magam.
dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

"Nem értem miért kellene hazudozni.. "


Mert a kérdező férje menni szeretne a szüleihez, és akkor nyilván illik megtisztelni a másikat ennyivel. Ez a nagy őszinteség csak akkor működik, ha mindkét fél egyetért abban, hogy nem akar menni.


Persze, lehet mondani az anyósn akkor, hogy nem bírlak, nem akarok veled karácsonyozni, de gondolom az sem tetszene a kérdezőnek, ha csak a férje menne át a gyerekkel, mert ő azt akarja, hogy egyáltalán ne menjenek. De ez meg a férjétől nem elvárható, hohy ne akarjon menni, csak mert a felesége utàlja a családját.


Azt kellene mindenkinek felfogni, hogy amikor párt választ, azt csomagban fogja kapni a párjàval együtt.

dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Kibírtam, mert tudtam, hogy a férjemnek fontos. Nekem nem is anyósommal volt bajom, a két pletykás, rosszindulatú kistesóját tudtam volna a holding rúgni. Anyós már nem él, a halálával a karácsonyi együtt vacsorázásnak is vége lett.
dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%
Hát nem tudom ha az én párom utálná anyámat már ott vége lett volna mindennek...
dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell hazudni, nem kell elmenned, ha utálod az anyósod, menjen a férjed egyedül és kész. Tudod mikor hagynám, hogy beszabályozzon... meg az időmet beossza...
dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!