Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járnak nekem szabad napok...

Járnak nekem szabad napok munkában vallás alapján? Törvényszerűen? Ha mondjuk nekem máskor van Húsvétom vagy Karácsonyom, kötelező e cégnek Budapesten adni nekem szabadnapokat?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 01:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Kötelezően az országban hivatalos vallás ünnepeit kapod meg, illetve néhány országban tartani is kell.

2022. ápr. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szabadságot viszont vehetsz ki, és akkor húsvétolhatsz, amikor jónak látod.

Cserébe a mi húsvéti ünnepünk meg extra szabadnap számodra.

2022. ápr. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Elvileg nem, de ezt felvételikor kérdezd meg. Mondjuk én nem vennélek fel a cégemhez, mert ez kamu. Munkakerülés. Gondolom az állami Húsvét ünnep miatt meg nem reklamálsz, hogy te dolgozni akarsz, meg Karácsony miatt sem... Ahogy a kettes írja, kiveszed a szabidat, és azt ünnepelsz, amit akarsz
2022. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Én azért megértelek. Az ortodoxoknak most lesz a húsvét, ugyanolyan joguk van lélekben felkészülni, pihenni. De hivatalosan a magyar állam jogszabályban tételesen felsorolja, hogy melyek a munkaszüneti napok. Németországban van amúgy úgy, hogy a sövetségi államonként eltér, hogy mik a munkaszüneti napok (Bajorország katolikus, így ott a katolikus ünnepek, a protestáns többségű tartományokban meg a protestánsok).

Aztán, ha rugalmas a cég, akkor megegyezhetsz vele. Én találkoztam már olyannak, hogy egy multicégnél a muszlimok péntek helyett vasárnap jöttek be dolgozni.

2022. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Az Alaptörvény alapján igen! Még a fogvatartott személynek is jár.
2022. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szp72 ***** válasza:
78%
Természetesen nem járnak. Az állami ünnep ugyanis éppen attól állami, hogy kötelezi a munkáltatókat, hogy ezeket a napokat szabadnapként biztosítsák a dolgozóinak. Közös megegyezéssel azonban ezek a napok elcserélhetők vagy magasabb bérezéssel kifizethetők, hiszen léteznek munkák, amit ünnepnapokon is csinálni kell. Tehát mindent a munkáltatóval kell megbeszélni, de kötelezni nem lehet.
2022. ápr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

"Az állami ünnep ugyanis éppen attól állami"


Állami ünnep 1 van Magyarországon, augusztus 20-a. Ezen kívül 2 nemzeti ünnep, március 15. és október 23.


Húsvét, pünkösd, mindenszentek és karácsony egyházi ünnepek. A munkaszüneti napokat ezeken a napokon törvény biztosítja.


Kérdező! A munkaszüneti napokat a Munka Törvénykönyve szabályozza, a munkáltató az abban foglalt munkaszüneti napokat köteles fiyelembe venni.

2022. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szp72 ***** válasza:
0%

@ "Állami ünnep 1 van Magyarországon,"


Hatalmas lángelme lehetsz. Az állami ünnep alatt az álmilag is támogatott, az államilag is elismert ünnepeket értettem.

2022. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

"Hatalmas lángelme lehetsz. Az állami ünnep alatt az álmilag is támogatott, az államilag is elismert ünnepeket értettem."


Hogy te mit értettél, azt te tudod.

2022. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles a cég kiadni azt a napot, amit kérsz. De lehet, hogy ha megírod, hogy ortodox vagy, és szeretnéd megkapni ezeket a napokat, amikor nekünk ünnepek vannak, akkor nagyobb valószínűséggel kapod meg őket.
2022. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!