Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van aki már most ideges a...

Van aki már most ideges a kötelező karácsonyi jópofizások, együtt evés miatt?

Figyelt kérdés

Lassan lassan közeledik az év egyik legszebb ünnepe és valljuk be van aki annyira nem szereti a családját hogy az nem szeret részt venni a közös vacsoránál, ebédnél, karácsonyfadíszitésnél. Mivel húzodtok ki alóla? Van olyan hogy rád parancsolnak hogy segíts? Én leginkább azért nem szeretem mert úgy érzem a lelkem bele adom de nincs hála érte. Sütök, főzök.

"Nem ízlik, jövőre ne ilyet csinálj!"

Akkor az ajándékozás se könnyű eset nálunk. Már évek óta mondom hogy nem kell, felesleges. A gyerekeknek adunk, de mi felnőttek inkább együnk egy jót a családi asztalnál..kibirom. De nem, nem értik meg.

"Ez hagyomány, ne beszélj hülyeségeket."

Tavaly unokabátyámtól zoknit kaptam ami ilyen gombócba volt gyűrve és egy ilyen olcsó 500 ft-os pacsulit. Tudom a szándék a fontos.

Akkor a mama ha jön 24-én minden évben leeszi a fáról az összes szaloncukrot. A gyerekek meg keresik. Ugyanis olyankor 26-áig nálunk van. Persze ezt megoldom idén, veszek külön és elrakom.

Azt már nem is ecsetelem hogy apámat semmi se érdekli nem segít semmiben sem. Ül a tv előtt, eszik, és van mikor talaj részegre issza magát, és megy a veszekedés.


2021. okt. 22. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem, a mi családunk normális emberekből áll.
2021. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
De jó neked első.
2021. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is normális család van, nincs ilyen.

De neked is megvan a lehetöséged arra, hogy ne hívd meg az összes rokont, csak azt, akivel tényleg együtt akarsz lenni. Emellett nem kell fözni, ha nem akarsz vagy nem fogadják jól, csinálj szendvicseket és kész.

Ajándékozni mi sem szoktunk, csak a gyerekek kapnak valamit. Azért adni valamit, mert "kell", hülyeség, a megajándékozott utána nem gyözi dugdosni vagy kidobni a fölösleges akármiket, és annak, aki adta még pénzbe is került. Amióta nincs ilyen kényszer, sokkal oldottabb a hangulat, senki nem feszeng az ajándékozás miatt.

2021. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Én nem hívok senkit, és nem megyek senkihez! Ilyen egyszerű..
2021. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én megoldottam, karácsonyozok egyedül. Előtte-utána elnézek azokhoz a rokonokhoz, ismerősökhöz akikkel jóban vagyok és ennyi.
2021. okt. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Én csak az ajándékozás részét nem szeretem.


Az a baj, hogy ez nálunk is hagyomány, aztán mindig azon kell stresszelnem, hogy mikor tudok elmenni úgy vásárolni, hogy a szüleim ne jöjjenek rá.

Általában a végén veszek mindenkinek a Pepcoból valamit, csak mert hagyomány aztán ezzel eltudom.


A szaloncukrot az én nagymamám is leeszi a fáról, csak ő nem szól egy szót se, hanem bebújik a fa mögé aztán még a papírját rajta is hagyja, csak a csokit bontogatja ki belőle :D

2021. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
34%
nálunk hál'istennek nem ilyen a karácsony
2021. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem megyünk haza karácsonyra, pont ezért. Minek?


Előtte vagy utána sokkal nyugisabb, mert nem kell az unokatestvér nagybátyjának az anyósával is jópofizni :D

2021. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi szűk körben ünnepeljük a karácsonyt tavaly óta. Párom családjához már át sem megyünk (egyébként a kötelező karácsonyi jópofizást leszámítva semmi kapcsolatunk nincs velük. Ha még is valami miatt beszélnek, az mindig negatív hangulatot teremt). Szóval ezt kiiktattuk, így az ünnepet azokkal töltjük, akiket szeretünk és akikkel jól is érezzük magunkat.
2021. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a karácsonyt, és szerencsére nálunk ez nincs. Nem igazán tartjuk a kapcsolatot azzal a kevés rokonunkkal, nagyszülők már rég nincsenek, és még gyerekeink sincsenek. Tehát a tesóimmal és a szüleimmel töltjük 5-ösben az ünnepet. Egy nep találkozunk utána mindig az unokatesókkal, de az semmi extra, velük jóban vagyok, a szülők között van egy kis konkfliktus, de ez ilyenkor nem szokott az előtérbe kerülni.


Még ez nyilván változni fog, főleg ha a testvéreim és én is gyereket vállalunk. (17 vagyok)

2021. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!