Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családotokban van alvilági...

A családotokban van alvilági figura? Bűnöző? Akár felmenők között. Mi a története?

Figyelt kérdés
jan. 3. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A férjem egyik unokatestvére ült börtönben, valami piti dolog miatt, amire a pasija beszélte rá, de bem tudok kb semmit, mert nem beszél róla a család szívesen.
jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
1# vagyok, nem tudom ez számít-e, de a sógorom halálosan megfenyegette a gyerekorvost, és volt bírósági ügye belőle, de végül nem kapott semmit, még pénzbírságot se, de erről se tudok minden részletet, mert hamar kiderült, hogy olyasmi miatt fenyegette meg, amit csak ő értett félre, így nem büszkélkedik vele.
jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Van, de már szabadult.


A 90-es években a pesti éjszakai életben "dolgozott", na nem a legfelsőbb szinteken (mint pl. Portik, Vizovicki), de mindekit ismert abban az időben, aki "számított".

Csempészet és adócsalás voltak a fő vádpontok, de volt ott még más is, végül jó magaviselettel szabadult 11 év után. Szigorítottban ült.


Iszonyatosan bánja az egészet, ráment a házassága, a gyerekeit nem látta felnőni, a lánya a mai napig nem hajlandó vele szóba állni. A fia viszont felvette vele a kapcsolatot néhány éve.

Amúgy a szabadulása után teljesen megváltozott, egy picike tanyát vett vidéken, ott gazdálkodik, amit megtermel és elad, abból él, mellette pedig nagy állatbarát, több kutyája és macskája is van, illetve állatmenhelyeknek besegít ingyen.

És mélyen vallásos lett.


Mentegetni nyilván nem szeretném őt, az ő felelőssége, ami történt, de talán neki sikerült jó útra térni...

jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
A nagyanyám fiatalon sikkasztásért ült egy évet.
jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Haverom nevelőapja volt börtönben elég hosszú ideig, de nem tudom pontosan miért. Annyit tudok hogy még az olajszőkítéses maffiaügyek idejében dolgozott behajtóként. Aztán elvileg elég magasra jutott a ranglétrán és az egyik haverja mondta neki hogy ki akarják nyiratni, mire ő bement a rendőrségre és vádalkut kötött. Pontosan nem tudom miért volt bent meg hogy mennyi igaz a sztoriból, de 10 évet ült azt hiszem és azóta is idegbeteg a csávó. Nem hagyja el az otthonát sem és nyugtatót szed. Mondom még egyszer, nem tudom mi a pontos igazság, csak annyit tudok amennyit meséltek nekem, viszont ha az utcán szembe jönne veled a pali, tuti átmennél a másik oldalra. Kopasz, széttetovált 150 kilós hústorony. Nem hiszem hogy fehérgalléros bűnökért ült 10 évet.


Családban meg senki nem volt még börtönben és amennyire lehet kerüljük is az olyan embereket akik voltak. Na jó ez sem igaz, apai nagypapám volt börtönben, de mint börtönőr, nem mint rab :D

jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Unokatesóim, anyám legidősebb bátyjának a gyerekei. Nem nagyon tartottuk velük a kapcsolatot alapból sem, én talán 2-3x találkoztam velük gyerekkoromban, már a nagybátyám és a felesége is régen meghaltak, utoljára kb. 30 éve voltunk náluk. A szülők dolgoztak ugyan, de szegény vidék, szegény élet, rendszerváltás után megszűntek a gyárak, cigi-pia miatt egyre több krónikus betegség, egyre kevesebb bevétel stb., az asszony meg alapból sem volt szívbajos ha az erkölcsi és törvényi határokat kellett nézni, szóval kb. úgy nőttek fel a gyerekek, hogy mindig az ügyeskedésre, lopásokra biztatták őket, főleg az anyjuk (családon belül is voltak balhék, mert pl. nagyapjuktól is rendszeresen loptak, és aztán eladták). Mindketten ültek börtönben is, lopások, betöréses lopások miatt. Az egyikük észhez tért nagyjából, családja van, dolgozik amennyire tudom, a másik viszont újra és újra visszaesett, egyre nagyobb balhékba keveredett és aztán egy betörés rosszul sült el, fegyveres rablás lett belőle. Szerencsére nem halt meg a delikvens és nem ő lőtt, hanem a társa, de így is hosszú időre bevarrták (8-10 évet kapott, valami ilyesmi). Aztán szabadult, de talán újra visszakerült másért, nem tudom pontosan, mióta nagybátyámék meghaltak csak helyben maradt családtagokon és anyámon keresztül jutottak el infómorzsák hozzám. Most biztos szabadlábon van, épp múltkor jelölt be FB-on. Érdekesség, hogy a 3. tesójuk a gyerekkori "csínytevések" után nem keveredett balhékba felnőttként, neki normális élete van (3 fiú).
jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
6-os vagyok: egyébként dédnagyapám is volt börtönben, de mondjuk az más sztori, őt a nyilasok vitték el, mert "kommunista" volt, erősen zsidógyanús névvel. "Szerencsére" már a háború vége felé, és nem vitték vidékre, a Várban raboskodott, és azért maradt életben, mert a magyar és a német rangidős tiszt nem tudott megegyezni, kinek a kompetenciája kivégezni vagy életben hagyni a foglyokat. A ruszkik szélnek eresztették őket, dédnagyapám pedig németül és oroszul is folyékonyan beszélt, így valahogy életben haza tudott jutni a 8. kerületi otthonukba, akármelyik oldal katonái állították meg, tudott "megfelelően" válaszolni.
jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem rokon, de a szomszédunk pasija azért volt börtönben, mert éjszaka elkezdtek kibontani egy falat valami bolton a kilencvenes években, de elunták és inkább beverték a kirakatot, ami viszont riasztózva volt. Már elég régen szabadult, de rögtön kiment külföldre és csak néha jön haza nőhöz.
jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!