Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lehordta a páromat mert...

Apám lehordta a páromat mert fura figura próbáljunk meg egy következő találkozást vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés

Apám elég konzervatív ember másrészről meg tök az ellenkezője mondható el róla úgy hogy nagyon nehéz kiigazodni rajta. Nyitott mindenre ami új,szereti a változást,befogadó,de ha rólam van szó akkor totál máshogy viselkedik és ez csak most esett le igazán.


2 év után úgy döntöttünk a barátommal (27/f)hogy megismerjük egymás családját is tekintve,hogy amúgy is a szüleim már nagyon érdeklődöek voltak és sokat kérdezősködtek a páromról/ami hozzáteszem nem zavart/


Szóval a párom eljött hozzánk és mindenkivel beszélgettünk. Anyával,az öcséimmel (ikrek 16/f) a báttyámal (22/f ikertesóm) és apával.


Apa viszont meglepett,mert förtelmesen viselkedett a párommal. A barátom külsőre elég ijesztően nézhet ki. De csak első pillantásra. :) A két karja kivan varrva tele van tetoválásokkal és a nyakán is van tetkó..:) ehhez ing,elegáns ruha társul ami meglepő volt mindenki számára. Apám konkrétan lehordta a sárga földig a fiatalságot a társadalom azon rétegét akik kicsit mások nem az átlag körbe tartoznak/döntse el mindenki maga ki az átlagos és ki nem :) / na nekem ez rosszul esett, nagyon kellemetlenül éreztük magunkat és utána jött a hab a tortán. Amikor apa nyíltan megfenyegette,hogy a hajam szála nem görbülhet,nem vihet rossz társaságba a barátom,egyszer nem akar szomorúnak látni és a párom a micsodáját tartsa a gatyájában - úgy értve ne csaljon meg engem. Ez...nagyon ciki! El nem tudom mondani milyen kellemetlen ezt élőben hallgatni. Cseppet sem volt mulatságos és vicces. Az egész találkozást tönkre tette. Holott a barátom nem akart rossz benyomást kelteni. Nagyon izgult és készült(ünk) tartott a reakcióktól. Apám mindent elrontott. Úgy hogy megbeszéltük a párommal,hogy a szüleimet hanyagoljuk. Lehet túl reagálom,de a páromat ez rosszul érintette és többször is felhozta,hogy másra számított azért. :( Ezért ez engem is zavar és bánt és kezdek elhidegülni apámtól. Kő bunkó volt,sosem viselkedett így velem vagy másokkal..:(


És a barátomnak nem én vagyok az első barátnője. Neki előttem már volt párkapcsolata (3). Ott sem fogadták jobban a szülők őt..de a barátom azt mondta ekkora megaláztatásban nem volt még része. :/


Szerintetek hol rontottam el? Igazából szeretnék mégegyszer neki futni ennek..és megbeszélni apámmal,hogy bennünk (a barátommal) ez azért nyomot hagyott...nekem fontos a család,családcentrikus vagyok. A barátom is a családom része. Engem elfogadtak a szülei,nagyon kedvesek és szeretetre méltók. De apám...? Röhejes!


2017. szept. 22. 09:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%

Talán felkészíthetted volna apukádat, hogy a barátod kicsit rémisztően néz ki, és kéred szépen, csak négyszemközt mondja majd el a véleményét.

És beszélhettél volna vele előre a fiú pozitív oldaláról, hátha akkor nyitottabbá válik a megismerésére.

2017. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
75%
Apád bunko és pont. Én nem erőltetném a találkozást és minimum! egy bocsánatkérés.
2017. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%

A helyedben én sem erőltetném a találkozást.


A párod helyében pedig többet nem szeretnék hallani az apádról.

2017. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
83%
Váratlanul érte apukádat a helyzet, majd idővel megnyugszik. Jobb ha nem találkoznak mostanában, de ha te elvagy vele, az a lényeg hogy neked tetsszen.
2017. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
35%

Én nem látok ebben semmi durva dolgot. Tök természetes, hogy apuka félti a lányát, ezek meg teljesen általános reakciók, miszerint te vagy az ő szeme fénye és vigyázzon rád. Nekem anno, mikor apám adta elő ugyanezt, párom komolyan válaszolt, hogy ő nem kalandozik, komoly kapcsolatot keres, azóta meg kb. haverok.

A párodat minősíti, ha felnőttként tekint magára, és egy ilyet nem tud lereagálni. Ha volt már komoly kapcsolata, akkor pláne nem értem a meglepődést.


Az, hogy a külseje miatt megszólták, nyilván udvariatlan dolog, de ez meg a te sarad, hogy nem készítetted fel a családot erre előre. Plusz ha a párod ilyen nyíltan bevállalós stílusú, akkor már rég meg kellett volna tanulnia kezelni a negatív véleményt.


Egyébként apuka pont ugyanígy ki lehet bukva azon is, hogy két év után jutott eszedbe bemutatni otthon a párodat. Komoly kapcsolat esetén nekem ez nagyon furcsa.


Összességében, igen, apuka udvariatlan volt, de bunkó nem, az irántad való aggodalma természetes, a kiakadásotok erős túlzás, és nem értem, miért kéne egy életre elkerülni őket.

2017. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
59%
Ne foglalkozzatok apáddal!
2017. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
52%
Szegény srác...Apukád nagyon bunkó volt. El kellett volna magyaráznod neki, hogy a tetoválás csak régen volt társadalmi sztereotípia, a legtöbb tetovált ember semmiben nem különbözik a többitől. Én lány vagyok, tele tetoválással, eddig talán egy alkalommal volt, hogy valaki megjegyezte, hogy biztos bűnöző vagyok(ismétlem, lány vagyok). A helyedben elmondanám otthon, hogy ne bélyegezzék meg azért, mert ő nem tucatember. Attól, hogy ki van varrva, igenis normális, rendes srác, ha semmiképpen nem akarnak neki esélyt adni, hogy megismerjék, akkor mondd meg szépen, hogy maximum telefonos kapcsolattartás lesz heti 1x.
2017. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
34%

5ös, akkor ezek szerint neked természetes, hogy kb. mint egy utolsó bűnözőről, úgy beszéljen a kedvesedről... csak a tetkók alapján, és ráadásul meg sem véded a párodat.


Sajnállak, meg őt is.

2017. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
26%

kár hogy nem adott pár sallert a faterodnak a pasid :D


megérdemelné

2017. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Mansour ***** válasza:
85%

"ne bélyegezzék meg azért, mert ő nem tucatember"

Lassan már ott tartunk, hogy aki ki van varrva, az számít tucatembernek...

2017. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!