Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lebeszélni az...

Hogyan tudnám lebeszélni az alig 18 éves kistestvéremet, hogy ne változtassa a nevét Kínai mesefigura nevére? A kérdés halál komoly!

Figyelt kérdés

Sajnos 15 éves kora óta ezzel jön, de most hogy 18 senki nem állhat az útjába.... de én meg akarom gátolni.


23f



2012. júl. 13. 16:27
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne az a név?
2012. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Először is a kistestvéred már nem is olyan kicsi :D

Azt meg úgysem hagyják az önkormányzatnál, hogy értelmetlen névre változtassa a nevét, hisz ha egy gyerek születik, akkor is csak a névjegyzékben szereplő név adható neki...


Gátolni te nem tudod :D


Mi lenne a neve?

2012. júl. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
60%
Mond neki, hogy úgy senki sem fogja komolyan venni. Se a csajok (már ha fiú), se a munkaadók és ha mégis összejön a párkapcsolata, akkor meg majd a gyerekei fogják cikinek érezni.
2012. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Noburu vagy valami hasonló. Képtelen vagyok megjegyezni. Egyébként, ez nem teljesen igaz, mert ha pl születik egy gyereked, és nekik nem felel meg a neve, akkor egyszerűen ha azt mondod oké, vagy ez vagy semmi, nem tudnak SEMMIT sem csinálni veled... Vagy elfogadják, vagy NEM LESZ NEVE a gyereknek, ami ugyebár nem lehetséges.... ezért ebben az esetben muszáj elfogadniuk.... És figyeljetek, nekem ő igen is kicsi. 5 év van köztünk, és alig látszik 15-16 nak.... szerintem belül is kb annyi.... hülyeség ez a nagykorúság, pl neki nem adtam volna meg még pár évig, csak ha felmértük, megérett e rá...
2012. júl. 13. 16:39
 5/51 A kérdező kommentje:
fiú, igen...
2012. júl. 13. 16:39
 6/51 anonim ***** válasza:
66%

kínai mesefigura? Nálam nem ugrik be semmilyen kínai mese...


Mondd el neki, hogy szerinted ez nagyon röhejes dolog. Pl. meséld el neki, hogy Belgiumban egy nő az anyakönyvezőnél az Anakin nevet akarta adni a fiának, de nem engedték, mert nagyon röhejesnek találták.

(Ez 100% igaz történet, amit leírtam, mert ezt a hírekben olvastam pár éve és belevésődött a fejembe.)


Gondolom, hallottad, hogy Amerikában tök természetesnek tartják, ha filmbéli vagy más eredetű nevet adnak a gyereküknek. Ott van Suri Cruise. A suri hercegnőt jelent, asszem. Az Avatar hatalmas sikere alatt sok szülő Eytukénnek, Avatárnak vagy Neytirinek akarta keresztelni a gyerekét. Ez volt a legröhejesebb, amit valaha hallottam!

2012. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
úristen, a világ hova halad?:S
2012. júl. 13. 16:44
 8/51 anonim ***** válasza:
87%
Itthon nem fogják ezt engedni neki, ne aggódj.
2012. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
79%
Mondd neki, hogy alig bírják majd az emberek megjegyezni, mert még Te se tudod!! :D Hátha bejön:-) Meg amúgy is mindenki a régi nevén fogja őt szólítani, mert az "rögzült bele" az ismerősökbe:D
2012. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

nevetni fogsz de a hivatalos mayar férfi nevek között szerepel Frodó Gandalf és társai..


amugy nem kinai hanem japán....

2012. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!