Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Barátkoznál más rokonokkal az...

Barátkoznál más rokonokkal az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Többször kritizáltak, hogy nem tartom a kapcsolatot és nem érdekelnek. De ha nincs semmi hasznom belőlük akkor minek?


Nyilván ha tudtak valamiben segíteni, akkor elfogadtam vagy érte mentem, de ennyi.


Azt fontos megjegyezni, hogy ők nem tanultak tovább mint én. Szóval közös téma sincs sok. És hagyományosan is laza volt mindig a család. Több országban élünk, így a távolság se kicsi.


Más is van így?



jan. 4. 10:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

"nincs semmi hasznom belőlük akkor minek?"


Nem csak gáz, de szomorú is, hogy te csak a hasznot várod belőlük.

Én a helyükben biztosan nem akarnék kapcsolatot tartani egy haszonleső beképzelt majommal.

jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

ez elegge szegeny beallitottsag.

Es itt latszik, nem kell egyetemet vegezni ahhoz hogy valaki egyszeruen jo es szivelyes ember legyen.


Kepzeld enis tovabb tanultam, külföldön elek, (mondjuk nalunk mindenki tovabb tanult es orvos vagy magasabb vegzettsegu) DE ez annyira mindegy.. mert pl a nagyim aki vilageleteben haziasszony volt befogadott engem amikor szetmentem a parommal es egy heten belül kellett mennem valahova.


Na ez a csalad. Aki minden elethelyzetben tart karokkal var es segit, legyen lakas, penz, vigyaz a gyerekedre / unokajara.

jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Tudod kérdező, én örülnék ha normális családom és normális rokonságom lenne és megbecsülném őket és nem a hasznot lesném. A saját érdekükben, kérlek ne tartsd velük a kapcsolatot :)
jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2-es: De pont ez az, nálatok mindenki tovább tanult.


Nem tehetek róla, de nem érdekel se a Mónika show, se a Barátok közt vagy más trash szellemi "színvonala". És a színvonalt nem tudom elég idézőjel közé írni itt.

jan. 4. 11:23
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Én vagyok az egyetlen diplomás a családomban, van akivel tartom a kapcsolatot és van, akivel nem, de nem azért, hogy van-e belőle hasznom! Elhiheted, hogy nem sok közös témánk van anyukám 98 éves Keresztanyjával, de tartjuk a kapcsolatot és mindig van valami, amit tudunk mesélni és a másik szívesen hallgatja.
jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na, így már értem. Köszi a pontosítást.
jan. 4. 11:35
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jobb nekik nélküled, ezt őszintén és bántás nélkül mondom.


"Nincs hasznom belőlük".


Én pl. nem tartom a családból a hozzád hasonlókkal a kapcsolatot, mert van tartásom, és nem hagyom, hogy xy kihasználjon.

jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell kapcsolatot tartanod, te döntesz.

Elszúrtad a kérdést ezzel a "nincs hasznom belőlük" félmondattal, szerintem nem is azt akartad mondani, hanem hogy nem érdekelnek, nem jelent számodra élvezetet a társaságuk.

jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nincs hasznom. --> nem érdekesek, unalmas a beszélgetés, nincs közös program, nincsenek közös élmények amikre visszaemlékeznénk, más pártra szavazunk, máshol élünk, másban hiszünk, máshogy látjuk a világot, untatjuk egymást.


A haszon intellektuális haszon is lehet, pl egy tartalmas beszélgetés.

Na ilyen se volt még egyszer se.

jan. 4. 11:42
 10/20 A kérdező kommentje:

Kvázi mindenben idegenek vagyunk, csak a vér köt össze. Így jobb a megfogalmazás?


Tényleg semmilyen szinten nem élvezem a társaságuk.

jan. 4. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!