Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lop az unokaöcsém mit tegyek?

Lop az unokaöcsém mit tegyek?

Figyelt kérdés

Együtt élünk mindanyian egy nagy családi házba, és pár hete arra lettem figyelmes hogy amit a szobámba hagytam semmi sem úgy áll.

5 éves gyerekről van szó aki idén tölti a 6ot, van 2 nagyobb testvérje (9 és 14 évesek) őket is meg lopta már.

Amiket tőlem lopott: spórolt pénz amit egy kis dobozba tartottam a polc tetején, pár ékszer, csoki, 2 dísz, ps kontroller, egy kis csontváz(ami a tv feletti polcon szokott lenni)

A testvereitol, par aprot, ragcsat, a sulis taskajukbol valami papirokat..

Ma le buktattuk ugy hogy el inditottuk a telonkon a videot es le videoztuk a sajat szobankat es el mentunk kb fel orara otthonrol mi 3an es mikor haza ertunk semmi sem ugy allt ahogy hagytuk es a videoba benne van a kis 5 eves ize uncsitesom, de o tagadja hogy o volt.

Szoltunk az anyjuknak (noveremnek) es mutattuk neki a videokat, de nem foglalkozik vele, a valasza ra az hogy gyerek.

De akkor se kellene lopnia es mas dolgai kozt kutakodni, mit tegyek? A gyerek folyamatosan tvn log ha mi otthon vagyunk, de ha le lepunk akkor kezd lopkodni es kutakodni. Elkoltozni meg nem birok mivel meg sulizok, 18 vagyok l)az en szuleim se foglalkoznak vele, ok mindig azt mondjak nem az o gyerekuk es nem neki kell "megnevelni" (oke ebbe egyreszt van egy kis igazsag, hogy nem a nagyszulonek kell nevelni az onokat, hanem a szulonek)..

Az ajtokat nem lehet zarni pont o miatta nehogy be zarja magat es ne tudja vissza kizarni...

Ilyenkor mit lehet tenni a verés helyett? Mivel meg verni nem szereném, annyi eszem még van



febr. 11. 19:06
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
23%

Hát itt a fizikális fenyítés szokott elsőként szóba jönni de ez ma már nem divat akkor találj ki valami bünteteést szobafogság, vagy videójáték megvonás bizonyos időre ilyenek

Rögzíteni érdemes a lopást ma már vannak mozgásra bekapcsoló kamerák

febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Kedves 15 ös. Nem én szültem, nem vagyok köteles nevelni és tanítani bármire is. A gyerekel faterja a leg kissebb születésekor le lépett, a nővérem inkább a barátaiért van oda. A legnagyobbnak vett egy pct a középsőnek telót hogy el legyenek amig ő le lép valamerre piálni es bulizni. A kicsinek vannak játékai, de egyikkel sem játszik mivel az nem "youtube". Könyvei nincsenek vagyis volt neki 2-3 darab de szét szedte.

A szuleim is meloznak. A faterom csak hetvegen van itthon. Testverei sulisok. En sulizok, az anyja bulizgat erre arra es amikor a gyerek nimcs ovodaba ki a fene vigyazzon ra? En logjak a sulibol es vigyazzak ra? Vagy esetleg a szuleim ne menjenek melozni? Attol ha a sajat testverem nem kepes a gyerek nevelesre az nem azt jelenti hogy nekem/nekunk kell meg tenni helyette.

Es kepzeld szoktam/szoktunk vele jatszani es beszelni is szoktunk vele, de a jatszasbol is hiszti lesz a vege mert nincs a szeme elott az a youtube. Beszelgetni is szoktunk vele, de csak vissza pofazik es karomkodik.. es ha kivancsi vagy mit szokott leginkabb mondani meg a sajat anyjanak: "fogd be te h*lye f@sz" es az anyja nem szol erte semmit, ra hadja..

Ha nem erted az nem az en problemam. Szivesen

febr. 11. 21:00
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerek már most egy szörnyeteg.

Nem jár óvodába?

Ha iskolás lesz, még a gyerekvédelemmel is meg fog gyűlni a bajotok, mert ott ezt nem fogják eltűrni.

febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Kedves 21es, videojatekai nincsenek. Csak sok sok auto, fegyver es sok sok pluss, de egyikel se jatszik csak szet dobalja oket 5 perc alatt es utanna le ul a tv ele es nezi a youtubet es utanna az anyjuk a 2 nagyobbat hibaztassa mert nincs rend a szobajukba (egy szobaba vannak 3an) a 2 nagyobbal semmi baj sincs, el lassak magukat, jok a suliba is mert akkor meg a tesom is normalis volt.. de mikor jott a leg kisseb ott kezdodtek a problemak
febr. 11. 21:05
 25/39 A kérdező kommentje:

A gyerekvedelmisek mar 1x voltak nalunk, anyam nyitott nekik ajtot, el meselt nekik mindent, mi van itt nalunk, par hettel kesobb is ujra el jottek mivel a tesommal es a gyeriekeivel akartak beszelni, de mivel rendesen vannak etetve, iskolaztatva, furdetve, nincsenek verve emyivel le is tudtak az egeszet...

A leg kisseb meg szerintem az itthoni kornyezetbe meg nem is hallot a papir es a ceruzarol mivel a nevet sem tudja le irni, es 10 ig se tudszamolni..jar ovodaba, ott is sokszor panaszkodtak mert nem akar wcre jarni, es mindig a nadragjaba vegzi a kissebb dolgot, de a noverem mimdig visz be neki 1 napra 5-6 valto nadragot es ennyi.. (itthon jar wcre rendesen, csak az oviban nem) es iden augusztusba mar kezdi az elso osztalyt...

febr. 11. 21:11
 26/39 anonim ***** válasza:
78%

Függő a kis h@lyegyerek, következetesen le kell szoktatni a youtube-ról.


Lehet, hogy azt se tudja, mi az a lopás, mert fogadjunk, hogy azt se magyaráztátok el neki az ő szintjén.


Mindenki a másikra mutogat, hogy kinek a dolga nevelni, csak közben ennyi ember közt elveszett a gyerek.


20 év múlva szaladtok majd előle, ki a házból, ha más függőségei miatt már majd fenyegetni is fog titeket.


Kineveltetek egy szörnyeteget, gratulálok.

febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Fogadni mernek kedves 26os hogy 1 napig se birnal egy ilyen gyerekkel, ha nem vagy hozzaszokva idegileg, 5 perc utan vissza adnad a szuloknek
febr. 11. 21:15
 28/39 anonim ***** válasza:
93%
Itt a szüleinek is az asztalra kellene csapni és a nővéredet a kisfiával együtt pszichológushoz küldeni.
febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Nem brina a noverem pszichologust fizetni, azert elnek nalunk.. ameddig egyutt volt az exferjevel kulon eltek a gyerekekkel
febr. 11. 21:17
 30/39 anonim ***** válasza:
27%

A gyerek a hibás? Vagy ti?

Most meg újabban a gyerekre mutogatsz? Sok vér van a te pucádban is, ha arra hivatkozol, hogy az ötéves tette magát ilyenné.

Ti ott mindnyájan felelősek vagytok. Ki jobban, ki kevésbé. Nem véletlenül volt már ott a gyerekvédelem.

febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!