Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehetne tenni, hogy az...

Mit lehetne tenni, hogy az unokaöcsém normális legyen újra?

Figyelt kérdés
Sose volt ilyen, most se az, tudom , mert nagyon régóta ismerem. Ezért se érti senki miért csinálja ezt. Tavaly ment középiskolába, ott megismerkedett egy akkor már bukott gyerekkel, aki viszi bele a rosszba. Azelőtt nem érdekelték azok a dolgok amiket most tesz, tanult rendesen , hogy jó suliba járjon, normális barátai voltak, most meg pont az ellenkezőjét teszi. Első héten már nagyon jóba lett ezzel a gyerekkel, aki először rászoktatta a cigire, majd elkezdtek lógni közösen, piálni, füvezni, néha meg komolyabb drogokat is használni. Jegyei nem a legjobbak, 2,5 lett az átlaga asszem, mivel nem is nagyon tanult, hanem eljárkált ezzel a gyerekkel, aki által meg megismerkedett egy csomó trógerrel, akikkel hetente többször ivott, meg szívott, hétköznap is kb éjfél körül ért csak haza. Könyvmolyból utcagyerek lett, pár hónap leforgása alatt. Kérdezett engem sokszor az anyja, hogy tudok e valamit róla, hogy miért ilyen, mert aggódik. Elvileg semmit se tud csinálni, apja ritkán jön haza, egyedül meg tehetetlen, mert nem mond neki semmit, csak annyit, hogy minden oké vele. Párszor láttam is őket a városban hétvégente, belvárosban ittak, hangoskodtak. Az a srác amúgy egész nyáron németben volt az apjánál, így nem találkoztak, meg a többi haverjával is nagyon ritkán találkozott a nyáron, de ma hazafelé menet találkoztam velük, és eléggé be voltak állva, gondolom most hogy hazajött ugyan ez a tervük.

2022. szept. 1. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetni kell vele, legalább megpróbálni. Előfordulhat az is, hogy idővel kinövi, bár aki tartósan hajlamos ilyen életet élni, annál ez kevésbé valószínű. Lehet elsőre elhajt a francba, de kitartónak kell lenni és akkor lehet megszólal a vészharang a fejében.

Sok sikert kívánok!

2022. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

"Könyvmolyból utcagyerek lett"


Az a baj, hogy nekem is voltak zűrös, drogos osztálytársaim meg haverjaim, de én magam sosem vettem rá magamat arra, hogy ilyen kétes alakokkal elmenjek suli után bárhova lógni vagy akár buliba menjek velük. Az a típus voltam, aki mindenkivel kijött, elbeszélgettem bárkivel, de amikor megkínáltak egy cigivel, udvariasan visszautasítottam, pláne 15 évesen. Amikor meghívtak egy buliba, inkább nekem mondtam, mondván, hogy más dolgom van (nem volt más dolgom). Később aztán kipróbáltam persze én is, ahogy az éjszakai-hajnali bulizásokat is.

És szerintem amit az előbb leírtam magamról, azt sok ember ugyanígy leírhatná saját magáról. Korainak érzem, hogy 15 évesen éjszakáig távol van a haverjaival, túlzásnak érzem, hogy ennyi évesen drogokat próbál ki.


"Sose volt ilyen"


Persze hogy nem volt ilyen, hiszen gyerek volt :D

Az emberek túlnyomó többsége középiskolába keveredik bele az ilyen társaságokba és igen, sok múlik egyébként azon, hogy az embernek milyen osztálytársai vagy milyen padtársa van! Nagyon könnyen bele lehet keverni 14-15 éves fiúkat a rosszba, hiszen szeretnének menők lenni és meg akarnak felelni a korosztályuknak. Meg azt látják, hogy a lányoknak is vhogy a rosszfiúk, a bevállalós srácok jönnek be.


"Mit lehetne tenni?"


Hát, szerintem már semmit. A tiltás csak lázadást váltana ki. Egyelőre biztosnak érzi a helyét az új suliban, talán még az sem akkora gond, ha most romlottak a jegyei, egyetemi továbbtanulásnál a kilencedikes-tizedikes jegyek nem számítanak annyira.

Persze érdemes lenne elsősorban az apjának leülnie vele beszélni, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben, mint a lerészegedés, a bedrogozás. Az meg a gyerektől függ, hogy mennyit ért meg ebből, illetve az apjától, hogy milyen módon adja ezt elő... lehet üvölteni is, de az nem fog célra vezetni.

2022. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit az előző leírt, az nagyon szuper, érdemes lenne! A többiek is jókat írtak. Esetleg ha megoldható, akkor akár a költözés is megoldás lenne, vagy valami olyan szakkörre beíratni, ami érdekli, stb. Esetleg az is megoldás lehetne, hogy 'szembesítítek' azzal, hogy kivé vált. Ha vevő rá, a pszichológust is meg lehet próbálni
2022. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Bocsánat, sok a szóismétlés!
2022. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
keresi a helyét, egy ideig ugy sem elhet ebből kiszedni.
2022. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!