Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lop az unokaöcsém mit tegyek?

Lop az unokaöcsém mit tegyek?

Figyelt kérdés

Együtt élünk mindanyian egy nagy családi házba, és pár hete arra lettem figyelmes hogy amit a szobámba hagytam semmi sem úgy áll.

5 éves gyerekről van szó aki idén tölti a 6ot, van 2 nagyobb testvérje (9 és 14 évesek) őket is meg lopta már.

Amiket tőlem lopott: spórolt pénz amit egy kis dobozba tartottam a polc tetején, pár ékszer, csoki, 2 dísz, ps kontroller, egy kis csontváz(ami a tv feletti polcon szokott lenni)

A testvereitol, par aprot, ragcsat, a sulis taskajukbol valami papirokat..

Ma le buktattuk ugy hogy el inditottuk a telonkon a videot es le videoztuk a sajat szobankat es el mentunk kb fel orara otthonrol mi 3an es mikor haza ertunk semmi sem ugy allt ahogy hagytuk es a videoba benne van a kis 5 eves ize uncsitesom, de o tagadja hogy o volt.

Szoltunk az anyjuknak (noveremnek) es mutattuk neki a videokat, de nem foglalkozik vele, a valasza ra az hogy gyerek.

De akkor se kellene lopnia es mas dolgai kozt kutakodni, mit tegyek? A gyerek folyamatosan tvn log ha mi otthon vagyunk, de ha le lepunk akkor kezd lopkodni es kutakodni. Elkoltozni meg nem birok mivel meg sulizok, 18 vagyok l)az en szuleim se foglalkoznak vele, ok mindig azt mondjak nem az o gyerekuk es nem neki kell "megnevelni" (oke ebbe egyreszt van egy kis igazsag, hogy nem a nagyszulonek kell nevelni az onokat, hanem a szulonek)..

Az ajtokat nem lehet zarni pont o miatta nehogy be zarja magat es ne tudja vissza kizarni...

Ilyenkor mit lehet tenni a verés helyett? Mivel meg verni nem szereném, annyi eszem még van



febr. 11. 19:06
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus tb alapon is működik. Hogy ér e annyit mint a magán nem tudom, de tény, hogy nincs mindenkinek pénze magánba járni.
febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Soha nem a gyerek a hibas. Ezt nem is mondtam. A neveles miatt ilyen. De hogy a noverem igy el "hanyagolja" az nem az en/mi problemam. Mi mar beszeltunk mar vele errol 1000× de a valasza az hogy "o csak 1 gyerek" "es mivel nem ehezik es van teto a feje felett, jar ovodaba, nincs el hanyagolva" stb..
febr. 11. 21:22
 33/39 anonim ***** válasza:
93%

Oké, elúszkáltok így a langyos f@sban még jópár évig, de úgy készülj, hogy 20 év múlva is tudjál szaladni, amikor drogosan-részegen fenyeget és terrorizál majd. Már most is azt csinálja, csak kicsiben.


Győzködöd itt magadat, mert állandóan ugyanazt írod, mert te is érzed, hogy ez nem magyarázat.

Minket nem kell meggyőznöd, nekem legalábbis mindegy.

Ez a ti bajotok.

febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
90%
Ok, akkor leírtuk neked, hogy intézd el magadnak a kulcsdot, zárcserét, ha szükséges, a többi nem a te dolgod.
febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem a gyerek a hibás, de ugyanúgy a kérdező sem hibás. Senki nem kérheti tőle számon, hogy a kis görcs kölyköt miért nem neveli.

Egy exemnek volt ilyen kölyke, 7 éves volt, kb ugyanígy viselkedett, csak a youtub meg az ágyon döglés, szemtelen volt, az anyját qrvázta, ge.c.izte, stb...komoly nevelési hibák, és igazából kibírhatatlan. Gyorsan ex is lett belőle, kínlódjanak az idióta szülei vele.

febr. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem lehet zárni? Felszerelsz magasra egy reteszt, amit csak te érsz el, probléma megoldva.


Öcsém is lopott, én a sokadik alkalomnál leüvöltöttem a fejét.

Anyám-apám nem nevelték meg, nekem meg elegem lett, és örüljön, amiért nem megvertem.

febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
49%

Most kell megnevelni, mert a későbbieben már nem tudjátok. Mi lesz akkor, ha

12 évesen már ellop mindent ami mozdítható.

Beszélgessetek el vele erőteljesebben, egy kettő pofon se ártana neki.

febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Azért a polc tetejéről eltűnt pénznél felvetődik a kérdés, hogy nincs-e véletlenül egy "szeretethiányos" felnőtt is a buliban.
febr. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"csak vissza pofazik es karomkodik.. es ha kivancsi vagy mit szokott leginkabb mondani meg a sajat anyjanak: "fogd be te h*lye f@sz" es az anyja nem szol erte semmit, ra hadja.."

Miért hagyja az anyja? És honnan hall ilyeneket a gyerek?

Aki gyerek bepisil, az fél valakitől. Eléggé tönkre lehet szegény. És igen, biztos szeretethiányos.

Ha tudsz, foglalkozz vele, és mindenképpen zárd az ajtódat (kulcs nálad).

febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!