Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan viselkedjek a "sógornőm...

Wartburg353s kérdése:

Hogyan viselkedjek a "sógornőmmel"?

Figyelt kérdés
Sógorom Karácsonykor elhozza hozzánk a barátnőjét, akit még csak egyszer láttam életemben, és tudom róla, hogy nagyon félszeg, rossz a családi háttere és a körülményei. Szeretném, ha jól érezné magát, de félek, hogy feszélyezi majd, hogy nekünk hozzájuk képest elég sok mindenünk van. Nem akarom, hogy tolakodónak tartson, de azt sem, hogy azt higgye, nem törődök vele. Szeretnék neki valami kis ajándékot adni, de nem tudom, ez tényleg jó ötlet-e. Anyósom ráadásul ki nem állhatja, szerintetek mire kell figyelnem, hogy minél jobban érezze magát?

2012. dec. 15. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a vendégség közepette kicsit hívd félre, maradjatok kettesben, és lazuljatok. Éreztesd vele, hogy kedveled és örülsz neki. Kicsit mesélj a családról, hogy tönn infója legyen.
2012. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanúgy viselkedj vele, mint bármelyik másik vendéggel, aki hozzátok megy. Szerintem Karácsonyra inkább valami bonbont, vagy ilyesmit adj neki, egy jelképes kis "valamit", hiszen most találkozol vele először, valamint lehet, hogy kellemetlenül érezné magát ha Te megajándékozod, ő pedig üres kézzel érkezik. (vagy az alapvető dolgokkal, pl. borral, bonbonnal ő is a "vendéglátásért".) Anyósodnak pedig mondd meg, hogy próbálja meg nem kimutatni, hogy utálja a lányt.
2012. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt a szitu, csak unokatestvér barátnőjével. Körberajongtuk, befogadtuk, biztattuk az unokatesót, hogy milyen jól döntött, aztán esküvő környékén kiderült, hogy kár volt ismeretlenül ennyire lelkesedni érte, volt alapja az anyós fenntartásainak. Szóval én a mai fejemmel azt csinálnám máshogy egy ilyen helyzetben, hogy kedves lennék, valami kis ajándékkal meglepném, de nem vinném túlzásba a lelkesedést, befogadást. Persze, ez csak a mi esetünk, nem azt jelenti, hogy mindenki így jár.
2012. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Gondoltam rá, hogy próbálok kicsit beszélgetni vele, de nem akarom, hogy ez erőltetett legyen. Arra gondoltam, hogy majd figyelem, és ha úgy látom, hogy kicsit "elveszett" a társaságban, akkor törődök vele jobban. Igen, csak bonbont vagy valami ilyesmit gondoltam én is, hiszen egyáltalán nem tudom, minek örülne, meg nem akarom zavarba hozni (ő valószínűleg nem hoz semmit). De az is hülyén jönne ki, hogy minden jelenlévő ajándékozza egymást, ő meg csak áll. Remélem, ő nem fog csalódást okozni a sógoromnak, de ha mégis, szerintem most akkor is azon kell lennem, hogy jól érezze magát, mert a jelek szerint nagy a szerelem, és azzal a sógoromat is megbántanám, ha nem lennék kedves a csajjal.
2012. dec. 15. 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonló helyeztben vagyok, bár én már találkoztam vele (kicsit furcsálom is, hogy soha nem találkoztál még vele, hogy sikerült megúsznod?).

Én adok majd valami kis dolgot, de nem várok semmit. Igazából nem kell különlegesen viselkedni, légy természetes és kedves.

2012. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!