Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan nyugtassam meg az...

Hogyan nyugtassam meg az édesanyám? Békítsem meg a bátyámmal és a sógornőmmel?

Figyelt kérdés

Elég furán alakult a családi életünk. Hárman voltunk testvérek, egyik bátyám meghalt 4 éve. A felesége és a másik bátyám között körülbelül egy éve alakulgat valami. Tudom, hogy sokaknak furának tűnik, de szerintem nincs benne semmi extra. Sógornőm nagyon szerette az elhunyt bátyámat, de túl kellett egyszer lépnie rajta, én magam is biztattam már egy ideje. Nehezen indult a kapcsolatuk amúgy, nem akart egyikőjük sem belemenni, de végül mégis összejöttek. Én tudtam róla, apukám is látta, de nem szólt bele, anyukámnak viszont eddig nem mondták el. Ő nagyon kivan még mindig a bátyám halála után. Most úgy érzi mindketten elárulták az emlékét. Egyébként ők is sokat rágódtak ezen, nekem viszont nem jutott eszembe, hogy ez árulás lenne. Míg élt a bátyám nem volt közöttük soha semmi, még egy szikra sem, most hogy ő elment, és sokat segített a másik testvérem neki (ház körül, a két kisfiúnál pasis programokkal) valahogy kialakult közöttük. El tudják különíteni a dolgokat, sógornőm is önmagáért szereti, nem a másik tesómat látja benne vagy hasonló.

Kérdésem, hogy mit kezdjek anyukámmal. Nem akarja látni egyiket sem. Mit mondjak neki, hogy változzon a véleménye. Már 2 hónapja tud a kapcsolatról, de még nem sikerült megemésztenie. Azt sem akarom, hogy rámenjen a bátyámék kapcsolata anyukám viselkedésére.



2012. okt. 17. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán idővel megenyhül.
2012. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Úgy érzem nekem kellene vele beszéljek. Még itthon lakok (kései gyerek vagyok), de elég rossz most itthon lenni. Rám, ránk édesapámmal, is haragszik, amiért falaztunk. És megint teljesen depressziós.
2012. okt. 17. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig én sem látok ebben semmi kivetnivalót.A szomszédunknál is ez van,meghalt az édesapa,ott maradt a hölgy két gyerekkel és évek múltán összejöttek,sőt ők össze is házasodtak.Anyukádat is megértem azonban,szörnyen nehéz lehet feldolgozni egy gyermek halálát,ő még nem tud elvonatkoztatni.Legyetek türelmesek vele!Mennyi idő telt el a halál eset óta?
2012. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4 éve halt meg a másik bátyám. Még valóban nem dolgozta fel (nem tudom feldolgozza e valaha). Türelmes vele mindenki. Az én gondom csak az, hogy a sógornőmet is nagyon bántja, hogy miatta haragszik a bátyámra és félek, hogy inkább kihátrál a kapcsolatból
2012. okt. 17. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyukád amúgy szerette a menyét?

Ha mással jönne össze az is bántaná?

Pontosan mit ért az alatt, hogy megsértik az emlékét? (Ismerem a kifejezést, csak őt mi zavarja?)

2012. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kérd meg anyukádat,szeresse igazán a bátyádat(a fiát)és az unokáit.és azt nézze nekik mi a jó.Mert a szeretet elfogadás!És adjon hálát az Istennek hogy a másik fia itt van (itt a földön)és ha szereti akkor az legyen a legfontosabb hogy Ő boldog.Még ha nem is tetszik a módja.Ez a feltétel nélküli szeret.Kívánom,békesség legyen a családba.
2012. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!