Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az ilyen "közösséget" azt,...

Az ilyen "közösséget" azt, hogy lehet családnak nevezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6 éve élek együtt férjemmel, én soha nem foglalkoztam különösebben a családjával, mert minek. (Nem velük élek együtt.) Az őszintét megvallva, férjem szülei se nagyon foglalkoznak a fiukkal. (Van egy lányuk is, csak létezik számukra a földön.) Sógornőmnek van egy lánya, azt hiszem 2 vagy 3 éves, koraszülött is volt, oxigén hiányos is volt, az a lényeg nem úgy néz ki, mint a többi gyerek. Egyszer elkezdtem beszélgetni férjem nagyanyjával, ő szóba hozta a gyereket, aki neki a dédunokája. Elkezdte mondani, hogy nem annyira szereti, mert nem olyan, mint a másik 2 dédunokája, meg hogy nem szép gyerek, meg nem annyira életre való, elég furcsán néz ki, mintha beteg lenne. Közbe szidta unokáját (sógornőmet) is, elmondta milyen hülye a férjével együtt stb. Én csak néztem, nem tudtam megszólalni, csak ámultam nagy szemekkel. Mondjuk ez csak 1 dolog a sok közül, ezt akartam kiemelni, mert ez nagyon érdekel engem, hogy nektek erről mi a véleményetek? Ezt még férjemnek sem mondtam el, sőt senkinek, csak most itt. Sok hasonló dolgaik vannak. Szerintetek hogy lehet ilyet mondani? Miért pont nekem mondta ezt? Biztos, hogy ez egy család?

2012. dec. 31. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ja. Egy család egy szenilis, gonosz lelkű dédanyával, nem kell beszélni róla a férjnek, nem tehet róla és ellene semmit. Ha arra van lehetőség barátságot ápolni a sógorékkel, az jó lehet.
2012. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nem is akarom, senkinek elmondani, csak itt osztottam ezt meg, mert furcsállom a dolgot. Nem ápolok a sógorékkal barátságot, mert ők is mindig mindenkit kibeszéltek, meg hát sógornőm nem is foglalkozott soha a férjemmel, aztán vettek egy nagy fordulatot, mindenhova vitetni akarták magukat autóval, ingyen és bérmentve meg stb dolgok. Hozzáteszem, régen jóban voltunk, csak aztán rájöttem ők is csak haszonlesők, na meg kétszínűek nagyon.
2012. dec. 31. 10:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez egy nem összetartó család- azt hiszem nem ritka. Volt egy érdekes a mi családunkban- hasonló kicsit elhanyagolt kapcsolatokkal rendelkező család - amikor összetrombitálták egy vidéki kertes házba a szerteágazó családot, bogrács, hangulat jó volt, sokan voltunk. Valahogy rájöttem, hogy jó ez, hogy a feltétlen nélkül elfogadásról szól. A tágabb értelemben vett családját nem úgy választja az ember, mint a társát, barátait- érdekes volt így részt venni, hogy van egy kötelék, de mégis mindenki nagyon más. És elfogadni, olyannak, amilyen.

BÚÉK!:)

2012. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Igen.... Érdekes dolgok ezek. Páromnak unokatestvérei is vannak, egész évben semmit nem tudunk róluk, erre szenteste megjelennek. Azért már ehhez is pofa kell. Az egy dolog, hogy rokonok, de az meg a másik dolog, hogy azért szenteste beállítani valahova, úgy hogy nem hívnak, azért az már szerintem nagyon nagy illetlenség, akárhogy is rokon. Boldog új évet nektek is! :)
2012. dec. 31. 12:19
 5/5 problem3girl ***** válasza:
Mond el a férjednek!
2013. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!