Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családtagod saját hibája...

Családtagod saját hibája miatt is meddig nem talált állást, ezzel valamilyen szinten a családnak is gondot okozva?

Figyelt kérdés
Mi így vagyunk tesómmal, ritkán mikor lehetne akkor nem válalja mert messze van, vagy sok a tömeg, vagy nem felel ő maga meg az állásinterjún, viszont adósság adósság hátán, az idő meg felette is eljár szép lassan. Párja keres, ő nem, még bedolgozott ideje huszas éveinek közepén járva kb egy hónap. És persze jön a megsértődés, a másik támadása, stb stb mikor szól neki az ember. Mi a teendő?
2011. máj. 22. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az ő adóssága?

A párja tartja el?


Mert ha nem az ő adóssága, és a párja tartja el, szerintem semmi közöd hozzá.

2011. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Zavarosan fogalmaztad meg, nem igazán érteni.
2011. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az övé, sőt mindkettőjüknek van. Az, meg hogy kinek a köze van hozzá azért van valamellyest, mert amíg ő folyton kisegítve van szüleink álltal addig én mindent magamnak teremtek meg, pedig hagyni kéne már őket is nyugton. Nem fer az, ha az egyik gyerek kér, kér, a másik meg megteremt magának amit csak tud, elvállal bármilyen melót, és ha mer szólni akkor balhé van. azért ne már...
2011. máj. 22. 13:47
 4/12 anonim ***** válasza:
te is lehetsz még bajban mikor téged kell segíteni, szal szerintem ez az ő dolguk. Ha meg kihasználja a szüleid, azt nekik kell rendezni, te max javasolhatsz, de tenno sokat nem tudsz.
2011. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
én csak annyit kérdeztem, hogy kinél hogy van ez. én nem vagyok gonosz, hogy ha tehetném is elvágnám alatta a fát, csak nem fer, hogy a szokásos fiatalon elbaxom az életem, nem hallgattam a jó szóra, mentem a magam feje után évek után csak úgy alanyi jogon ő használgassa kifele a szülőket. Én meghúztam magam, spóroltam, és még én vagyok a szemét tesó. azért....
2011. máj. 22. 13:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen jól írtad, a te döntésed volt hogy önállóan teremted meg magadnak a szükségleteidet. Emiatt nem a testvéredet kell hibáztatni, hanem járni azt az utat, amit választottál. Ha ez így neked nem felel meg, csináld te is azt amit a testvéred. A sárga irigység beszél belőled. Ahelyett hogy büszke lennél magadra.
2011. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem jól látod. A sárga irigység és az, hogy nem tartom fernek, hogy kihasználják a közös szülőket az nem egy dolog. Én büszke vagyok magamra, csak azt utálom, mikor ez is kivan arra hegyezve, hogy na, már megint jövök a végzettségemmel meg minden. Hát igenis, én saját erőmből tanultam, dolgoztam nyaranta, stb stb, nekik is büszkének kéne lenniük, nem mondhatnak semmit, mivel nem egyszer jeleztük nekik, hogy süllyednek lefele, mire a válasz, majd ők tudják, ne szóljunk bele, pedig az elrettentő példa ott volt előttük is már a családban. Én a nem ferségről beszélek ebbe a kérdésembe. és ez nem irigység. Mit irigyeljek? Hogy a tesóm a szüleinket zsigerelik? Úgyan már kedves hozzászóló........
2011. máj. 22. 14:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaza van a kérdezőnek! Én is láttam már ilyet, a szülőnek ha két gyereke van, akkor ugyanannyit érdemel mindkettő! Amit én láttam: Az egyik gyerek dolgozott, nulláról kezdett mindent, a másikat pedig eltartották és egy idő után már nem csak őt, hanem a feleségét és azt a sok gyerekét is. Persze munkahelye se neki se a házastársának nem volt, de több gyerek az igen. Természetesen soha nem vitték semmire. Ha a másik gyereket ugyanannyival támogatták volna, akkor talán nem kellett volna folyamatosan vért izzadni és hamarabb tudtak volna tovább lépni, tehát lett volna eredménye a segítségnek. Undorító ez az anyagi kivételezés, aki szerint ez normális, hát csak sajnálni tudom.
2011. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát valahol nem azt sajnálom, hogy őt támogatják, mert egy szülőnek ez belülről jön, csak azt sajnálom, hogy akkor vagy lehet inkább most érdemelne meg egy nagy pofont, hogy mikor mondtuk, meg láthatta is, hogy mi lesz ha hitelt vesz fel, és nincs melóhelye mik lesznek a következményei. És ez itt a bibis, hogy tényleg jeleztük, jelzik sokan, és mégis kockáztatnak a hirtelen, könnyebb melóval megszerezhető gazdagság reményében, és utána meg ráakaszkodnak a szülőkre, tesókra, stb stb. És ez nem szemétségből írom, de sokkal több jutna saját magukra a szülőknek is, nem kéne annyit melózni, stb csak azért, mert az önfejű, makacs fiucskája hamar akart nagy pénzt, és most meg nézi a napot merre jár. Ez itt a probléma, és akinek nem volt ilyen a közelébe, az nem tudja beleélni magát.
2011. máj. 22. 15:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem jó megközelítés az, hogy ugyanannyit érdemel mind a kettő. Mindkettőnek a saját speciális szükségleteinek arányában kell mindent megadni.

Hogy ne offoljak: Ameddig mindent megkapnak, nem szembesülnek az önállóság súlyával, nem tanulják meg azt. Én a helyedben először magammal néznék szembe: miért bánt ez.

Aztán ha nemesek a célok, (pl. testvérem jövője iránti aggodalom, szüleim anyagi helyzete) akkor beszélnék a szüleimmel a testvérem nélkül, hogy azzal nem segítik, hogy elodázzák a problémát, mert nem élnek ők sem örökké, és később mi lesz velük.

Nem értettem, hogy a testvéred dolgozik, de a férje csak kihasználja őt és a szüleidet? Ez zavarja a testvéredet? Beszélj vele együttérzően, tapintatosan, de csak akkor, ha úgy is érzed és ebből hagyd ki a férjét.

Mond meg neki, hogy ő a felelős az életéért, de ha gyerek is lesz, akkor már nehezebb...

2011. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!