Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire távoli rokonokkal...

Mennyire távoli rokonokkal tartjátok még a kapcsolatot? Miben áll ez?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés lényege, mely rokonok tartoznak még nálatok a családhoz, akiket számon tartotok, todtuk róluk, az életükről, és ők is rólatok? Pl. másodunokatesók is, vagy sima uokatesók sem? Illetve érdekelne, mennyire szorosan, vagyis csak tudtok egymásról, vagy ünnepekkor találkoztok, vagy napi szinten beszéltek stb. Beházasodott családtagok rokonsága is számít.

Kort, nemet kérlek, ha lehet, írjatok!



2013. jan. 14. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi olyan messziekkel is, akikkel nem is pontosan tudjuk, hogy milyen rokonsági fokban vagyunk. Szoktak lenni családi összejövetelek, amire sokadik unokatestvérek is eljönnek. Mondjuk kb. évente egyszer.


Amúgy úgy havi szinten kb. másodunokatesókig. Viszont nálunk ez nem rokonsági foktól függ, volt, akikkel úgy alakult, hogy messze vagyunk, nem nagyon tudjuk összehozni, mások közelebb laknak, gyakrabban találkozunk. Nem azt nézzük, ki mennyire közeli vagy távoli rokon.

2013. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a nagyszülőkkel. A szüleim tartják a testvéreikkel telefonon a kapcsolatot, de az ő gyermekeikkel nem. 29 unokatestvérem van, egyikről sem tudok semmit.
2013. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk viszonylag mindenki a közelben lakik. Heti szinten beszélek a másod unokatestvéremmel-ez a legtávolabbi akivel tartom a kapcsolatot. Amúgy évente 1x van egy nagy buli, ahol a család apraja nagyja összejön. Annyira nem hiányzik hogy folyton egymás nyakán lógjunk.
2013. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért nagyban függ a dolog attól, hogy kit hova sodort az élet, volt e egyáltalán valaha kapcsolatunk egymással. Az unokatesókról úgy általában tudok, 2 van, akikről nem, de róluk nagybátyám, az apjuk sem tudott még életében. Nem mondom, hogy tartjuk a kapcsolatot, de tudunk egymásról, hogy mi történik a másik életében.

Nagyszülők testvéreivel is tartjuk a kapcsolatot, illetve azok családjaival.

A legszorosabb kapcsolat kétség kívül az egyik nagybátyám, unokatesóim és nagymamáim körében tapasztalható, velük napi kapcsolatban vagyok úgy mond, havi egyszer biztos össze is ülünk.

2013. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Másodunokatesóról azt sem tudom, hogy kinek a kije. Unokatesókkal egy évben egyszer találkozok, mikor a nagyszülők összejövetelt tartanak nyáron. Ott szoktuk látni egymást. Ha ez nem lenne, azt sem tudnánk, hol él a másik, vagy mit csinál. Így azért valamennyire képben vagyunk. A másik ággal is szoktunk találkozni, akkor édesapám testvéréék tartanak összejövetelt szintén évente vagy kétévente egyszer. Ott nagyjából 80-100 ember szokott lenni, a negyedéről nem tudom, hogy kicsoda, illetve van-e hozzájuk közöm, de gondolom nem sok, csak az unokatesómhoz. Ha a nagyszülők már nem lesznek, hogy összejövetelt szervezzenek, valószínűleg az életben többet nem látjuk egymást unokatesókkal sem. Egyedül tesókkal tartjuk a kapcsolatot, de velük is csak ünnepekkor találkozunk, telefonálni nem nagyon szoktunk, legfeljebb ezért, hogy kinél és mikor legyen a karácsony pl. Néhány szót szoktunk váltani Facebook-on, egymás posztjai alatt. Tesóimnak már van felesége, soha nem találkoztam még azoknak a szüleivel, nem szoktunk így összecsődíteni mindenkit. Nekem még csak barátom van, nem is élünk együtt, de már 4 éve vagyunk együtt, én már találkoztam a szüleivel, ő is az enyémekkel, de a szülők szerintem csak az esküvőn fogják látni egymást, ha lesz. Szerencsére nálunk senki nem szereti, nincs igény ilyen hatalmas összejövetelekre, azt az évi 1-2 alkalmat kibírom, amit a nagyszülők illetve nagybácsi szervez, de ennyi. Karácsonykor, húsvétkor, szülinapokon meg csak szüleim, tesóim, azok feleségei, meg a nagyszülők (ők sem mindig) vannak jelen, bőven elég.
2013. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám, a többi már nekem mind távoli. Unokatesóim közül egyet ismerek látásból.
2013. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
5-ös vagyok. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy senki nem él ugyanazon a településen, sőt még csak nem is mindenki az országban él. Gondolom ha mindenki ugyanott lakna, jobban tartanánk a kapcsolatot, de nekem se időm se kedvem minden hétvégén, vagy havonta 200-500 km-t utazni 3 óra beszélgetés és egy ebéd miatt... És ezzel a többiek is így vannak. 20/L
2013. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, mentek a zöld kezek!
2013. jan. 15. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!