Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tiszteljek valakit,...

Hogyan tiszteljek valakit, akit nem szeretek?

Figyelt kérdés
Párom állítja, hogy attól, hogy nem szeretek valakit még tisztelnem kell. De hogyan tisztelhetnék valakit, aki szerintem méltatlanul viselkedik, hátam mögött kibeszél, dühítő módon kérdez, kommentál, majd csodálkozik, ha feldühödve reagálok...stb. Párom családjában több emberrel is nagyon különbözőek a nézeteink. Pechünkre együtt is élek velük, és ez még lehet, egy ideig nem is fog változni, hacsak szét nem megyünk párommal, de ő meg alapvetően egy olyan jó ember, akit a családja miatt nem akarok elveszíteni. Bár néha jól esne, ha nekem is igazat adna, nemcsak az anyukájának vagy sógornőmnek, sógoromnak.És néha bosszant, hogy csak a békesség miatt tesz mindezt.

2013. ápr. 29. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Sehogy. Legalábbis nekem nem megy.

A mamámat sem tisztelem, mert borzasztó gyerekkora volt miattam apunak, ami kihatott az egész életére.

Hiába mondta a másik mamám, hogy akkor is tisztelnem kell, mert mégiscsak apu anyja. De ebben mi a tisztelnivaló?

Hogy szexelt és teherbeesett, majd megszült? Erre az állatok is képesek. Pont azt nem tette meg, ami tisztelnivaló az anyaságban; hogy felneveli a gyerekét.

2013. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy maradj közömbös. Attól mert fontos neked a párod és nem akarod elveszíteni, még ebben az esetben sem kell 100%-ban igazodnod mindenkihez. De ha olyan nézeteltérésekről van szó, ahol a vita nem kifejezetten a személyed ellen szól, akkor nem kell támadni senkit. Egyszerűen közömbös maradsz, átlépsz a dolgok felett. Igyekszel nem belebonyolódni értelmetlen vitákba, éled az életed a pároddal és lehetőleg nem hagyod, hogy ebbe más belerondítson.
2013. ápr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
A tisztelet nem azt jelenti, hogy fel kell nézni rá, hanem azt, hogy el kell fogadni. Minden ember külön egyéniség, más a világnézete, a temperamentuma. Ha valaki képtelen ezt elfogadni, az nem valo társaságba.
2013. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki úgy viselkedik ahogy leírtad, akkor valóban nem sok tiszteletet érdemel.

Attól viszont, hogy különbözőek a nézeteitek, még nem kell egymás torkának esni. Ismerkedj meg a másik nézőpontjával, és ezt ne vedd a személyed elleni támadásnak. Szeretned sem kell őket, csak elviselni, főleg így, hogy együtt laktok.

Biztos dühítő módon kérdeznek pl.? Nem lehet, hogy szimplán olyan a stílusuk, ami neked nem jön be, de nem rosszindulatból viselkednek úgy? Nem lehet, hogy csak te vagy már sokkal érzékenyebb rájuk?

Én úgy látom, hogy a párod 2 tűz között van. A békesség kedvéért nem szól, de ez valóban nem oldja meg a problémákat. Nem akar választani közöttetek, ezért inkább a szőnyeg alá söpri a problémákat. Rossz hírem van, ha nem néz szembe a dolgokkal, akkor azok csak még jobban elfajulnak. Nálunk is ez van amúgy. A sógornőm rühell bennünket, de tesóm még csak el sem ismeri. Tetű módon viselkedik velünk, de tesóm szerint nem utál bennünket. Nem részletezem, de kritikán aluli ahogy viselkedik. Én megértem, hogy tesóm nem akar konfliktust, de egy alap tiszteletet azért megérdemelnénk szerintem, főleg, hogy nem ártottunk neki. Ja, kérdezni már semmit nem merünk tőle, mert mindent támadásnak vesz. Nem is beszélünk egymással, mert ő nem kezdeményez, én meg minek próbálkozzak, ha eddig sem volt értelme.

Nem mondom, hogy nálatok is ez a helyzet, mert nem tudom, de nem árt, ha megvizsgálod magad külső szemlélő szemével. Ha akkor is úgy látod, hogy neked semmi hibád nincsen, és ők tényleg annyira aljasok veled, akkor is szorítkozz legalább egy udvarias viszonyra velük. Ha tisztelet nem érdemelnek, egy alap udvariasság akkor is jár nekik. Ne legyél bunkó, még ha őket annak is érzed. Ne érezze a párod, hogy választania kellene. A kapcsolatotok érdekében mondom ezeket, de persze te tudod mit teszel.

2013. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A tisztelet nem azt jelenti, hogy fel kell nézni rá, hanem azt, hogy el kell fogadni."


Ez nem igaz. Amit te írsz, az nem "tisztelni", hanem "tiszteletben tartani", ami nem ugyanaz.

Én tiszteletben tartom a melegeket (tehát elfogadom őket), de nem tisztelem őket (nem nézek fel rájuk.)

2013. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell tisztelned őket, de szerintem tartsd tiszteletben, hogy a párod családja, akiket szeret.

Én legalábbis így tettem anyósommal szemben. Sem engem, sem a páromat nem kedvelte, mindig kritizált, megalázott ahol tudott, de mivel páromnak mindez rosszul esett, és csak az édesanyjáról van szó, és nem akarta beismerni magának, hogy ez valóban így van, mert gondolom túl fájdalmas lett volna neki, így nem szóltam anyósomnak soha egy rossz szót sem, inkább egyik fülemen be, másikon ki technikát alkalmaztam, mert páromat nem akartam megbántani azzal, hogy egy számára fontos személyt bántok akár csak szóban is. Mióta viszont lehullott párom szeméről a fátyol, és belátta, hogy valóban nekem van igazam, és a drága édes anyukája nem vesz minket semmibe sem, és már ő sem hagyja magát, és igenis szidja is nekem, így már én is szólok anyósomnak, ha nem úgy szól ahogy kellene, ha már túl durva, mikor már besokalltam, mert tudom, hogy már nem esik rosszul páromnak, hisz már nem dugja homokba a fejét, már megbeszéli velem, hogy mikor mi esett rosszul az anyjától, elmondja, hogy mikor hogyan állította le...

2013. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem tudom tisztelni a nagymamámat és annak a férjét. Kb kicsi korom óta utálom a pasit, most 22 vagyok.

Amikor anyu munkát kapott őt ketten odakocsikáztak a munkahelyre hogy megnézzék, hogy hol dolgozik. Ja, meg amikor apu vett régebben bútorokat az otthonunkba akkor megkérdezték a bolttól, hogy azt hova viszik. Hozzáteszem hogy a mama férje annyira utálatos, hogy meg tudnám fojtani egy kanál vízben. Nekem azt mondta a felsőoktatásba való jelentkezéskor hogy nem fognak felvenni, meg szarul festem a hajam, meg amikor vettek televíziót anyuék nekik, most a karácsonyi ebéden bejelentették előttünk, hogy sokat fogyaszt és kivágja a p-csába (szó szerint) meg hasonlók... szóval én egyiket sem tisztelem, sőt, igyekszem kerülni őket.

Nem tudom, helyes-e vagy sem, de én inkább kímélem az idegeimet tőlük, épp elég az amit anyu néha mond róluk.

2013. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez vélhetően probléma lehet a személyiségemben, hogy ha támadnak, azt a személyem elleni támadásnak veszem sokszor, de néha olyan gúnyosak és kioktatóak, hogy érzem, ez nem csak az adott témának, hanem a személyemnek is szól...persze lehet, egy kicsit paranoiás vagyok, nem tudom (párom szerint túlreagálom a dolgokat, és el kellene engednem a fülem mellett, bár a kettőnk személyisége nagyon különbözik: én indulatos vagyok, ő meg maga a megtestesült nyugalom).


Viszont az is zavar,hogy anyósom intéz szinte mindent a házban, a házimunkának szinte a közelébe sem enged, mert hogy 'ez az ő háza', az 'ő háztartási eszközei' etc etc. Én úgy vagyok vele,hogy a használati eszköz azért használati eszköz,hogy használjuk, és ne csak egy ember (aki meg van róla győződve,hogy csak az a helyes és tökéletes, ahogyan ő csinálja). És a döbbenetes számomra az, hogy ezt házon belül mindenki el is fogadja! Még a fia (párom) is, hogy 'anyuci a tuti', a kis párocskám meg 'a kis bénázós', és igazából ez az, ami bosszant. Mert a többi még hagyján, hiszen akármennyire is egy fedél alatt élünk, mégsem olyan fontos számomra a családtagjai véleménye, mint párom véleménye, hiszen vele szeretnék közös életet, gyerekeket, nem a családjával. Csak néha rendesen kinyílik a bicska a zsebemben...

2013. ápr. 29. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés ez. A keresztény tanítás szerint nem a viselkedést kell elfogadni, tisztelni kell az embert. De én úgy látom hogy a jellem az ami meghatározó. Egy ember jellemét tisztelem, ha olyan. Mert a jellem teszi az embert azzá, aki. Nyilván egy alapvető viselkedési, udvarias magatartás amit sokan az alapvető tisztelettel azonosítanak az magától értetődő. De ami azon felül van tisztelet, hogy én azt az adott személyt tisztelem a jelleméből adódó tulajdonságaiért az már egy magasabb foka a tiszteletnek. Ha felnézek valakire, példaképemnek tartom. A tisztelet a szeretet gyakorlati megnyilvánulása. Ha nem tisztelek valakit szeretni se tudom.
2021. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!