Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Inkább hazudjak a rokonoknak,...

Inkább hazudjak a rokonoknak, családtagoknak, hogy jobban érezzék magukat?

Figyelt kérdés

Mert arra tanítottak hazudni SOSEM jó.

De párszor próbáltam őszinte lenni, és bajba kerültem, megsértődtek rám.

De mikor megkérdik, hogy "jól áll ez a szín?" és szerintem inkább a másik a jobb, akkor most mondjam azt, hogy igen, tökéletes(mert tudom, hogy arról kérdezi, amelyik neki tetszik) és hazudjak, hogy jobban érették magukat?

Vagy mikor nem akarok részt venni valami családi eseményen, amit azok szerveznek, akik eléggé gorombák velem, meg kötözködnek, kioktatnak, akkor is inkább mondjam azt, hogy "jajj, nem érek rá, de szívesen elmennék!" hogy ne sértődjenek meg?



2013. máj. 16. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2013. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is elég "nyers" a stílusom... Én általában megmondom, hogy: oda? ahhoz köszi, de nem...

Jól áll ez a szín? Nem! jól áll ez a ruha Nem mert sokkal kerekebbnek tűnsz, keressünk olyat ami más szépet kiemel rajtad...

Reálisan látom magamat az embereket... Senkivel nem vagyok elfogult.

látom, ha valaki csinosan öltözik fel és azt is, ha nem... Tudom, hogy van amikor tök jó sátor ruhákba bújni mert én is megteszem, de azt is tudom, hogy ilyenkor milyen igényes látványt nyújtok..

Aki sértődékeny típus annak meg visszakérdezek, hogy az igazat mondjam?

2013. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne. Nyugodtan mondd meg a véleményed, csak ne bántó stílusban. Úgy, ahogy az előző válaszoló írta.
2013. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg kell tanulnod rá kell érezned.


Pl ha megkérdezik a véleményedet valamiröl, akkor ne hazudj, de goromba se legyél. Tedd oda SZERINTEM szót. vagy is SZERINTEM ez a ruha nem IGAZÀN áll jól. TALÀN ha egy kicsit bövebb lenne, vagy kicsi hosszabb ....

De ha elhívnak valahova sem kell hazudnod konkrétan, de nem kell az arcukba vágnod mindent. Pl nincs kedvem elmenni. Szervezz egy másik programot arra a napra, és már van is alibid.

2013. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. én is olyasmi emberke vagyok mint az előző kommentelő. Pacsi. :D
2013. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis mint a második...
2013. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően őszintének kell lenni, csak nem szabad keverni az őszinteséget a tapintatlansággal.

De sok esetben én is szoktam hazudni, pusztán mert egyszerűbb. Tipikusan ilyen, ha nem akarok valahol megjelenni, akkor mindig azért nem megyek, mert valami más, sajnos halaszthatatlan dolgom van. Vagy ha nincs pénzem, azt se szeretem nagy dobra verni, úgyhogy ahelyett is ki szoktam találni valamit. Szerintem amíg ilyesmiről van szó, addig nem gáz, ha az ember nem feltétlenül mond mindig igazat.

2013. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszintének lehet lenni bunkó módon is, tapintatlanul, ez nem vall túl sok észre, sem intelligenciára. De őszintének lenni lehet tapintatosan, udvariasan is, amit már kevesen tudnak kivitelezni, csak az intelligens emberek. Attól függ, melyik csoportba tartozol, melyikbe szeretnél tartozni.
2013. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően én is ilyen vagyok. Próbálok kedves lenni és úgy válaszolni, hogy ne legyen bántó más számára, de iszonyúan idegesít az emberi hülyeség és ez ilyenkor nagyon necces szitukat szokott okozni :) A nyers stílusom mellé viszont igen jó emberismeret párosul, úgyhogy tudom kivel hogy lehet bánni! :)

Még kegyes hazugság sem fér bele a dologba, úgyhogy muszáj őszintének lenni, de amikor nincs kedvem elmenni egy rokon valamijére, akkor csak szimplán nem szoktam ráérni. Így legalább mindenkinek jó és nekem sem kell órákig jópofizni! :) Kommunikálj sokat és így tanulható az emberismeret! Nekem bevált! :)

2013. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!