Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nem közeli családtagoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gabszem kérdése:

A nem közeli családtagoknak ciki ha az ifjú pár nem fizeti a szállását? Hogy szokás?

Figyelt kérdés
A lagzi helyén van panzió is. Nekünk egyértelmű hogy a szülőknek meg a közeli rokonoknak, tanúknak mi fizetjük a szobát. De pl. ciki ha a kollégáimnak azt mondom, hogy van szállás, de azt sajnos nektek kéne fizetni?
2013. ápr. 15. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne ciki? ... ha el akar menni elmegy és fizeti a szállását ... ha vagytok olyan jó viszonyban ... vagy nem megy el
2013. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki.


De ne sértődj meg, ha ezt nem engedhetik meg maguknak. Mi is így voltunk: 300 km utazás, szállás, bébiszitter a gyereknek hogy ne randalírozzon az esküvőn, nászajándék - nem fért bele. A menyasszony válasza: csak tudtunk volna kölcsön kérni valakitől. Hát nem akartunk. Azóta is haragszink ránk :-(

2013. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki, de én olyat eleve nem hívnék meg a lagziba, akivel nem vagyok olyan jóban, hogy áldozzak a szállására. Nyilván sokan lesznek, akiknek nem fér bele anyagilag, mert nem vagytok olyan közeliek. Tehát ez vica-versa igaz, így ne sértődj meg, ha lemondogatják, vagy eleve közlik, hogy nem tudnak részt venni. Bár ha nem közeli barát, akkor nyilván a hiányuk se fáj majd.
2013. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es jól írt.


Nekem sem állták még soha a szállásom, pedig már sok távoli esküvőn voltam. Viszont én sem vagyok gazdag, ezért nem maradtam sosem a buli végéig. Általában már 10-11 felé elbúcsúztam, hogy hajnalra a saját ágyamba kerülhessek. (Ezt már több menyasszony is a fejemre olvasta...)

Ha az anyagiak miatt nem mennek el, vagy korán távoznak, azokra ne fújj később ciánfelhőt!


Sok boldogságot!

2013. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem probléma, ha később nem okoz gondot, hogy a vendég hazamegy időben, hogy a saját ágyában aludhasson, mert sokan ezt nem engedhetik meg anyagilag, vagy ha úgy alakul, hogy nem tudnak elmenni.


Én vendégként nem problémáznék, ha telik rá elmennék, ha nem, akkor dísztáviratban fejezném ki gratulációmat. Nem bunkóság, a ti pénztárcátok is véges gondolom.

2013. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Két testvérem is házasodik idén, és mindkettőnél én és a párom fizetjük a saját szállásunkat.

Számomra ez így természetes, nemhogy ha kollega lennék.

2013. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hát mi fizettük. Eleve úgy volt kalkulálva, hogy aki jön, annak igyekszünk valahogy szállást biztosítani.

Ettől függetlenül szerintem, ha a pár nem tudja állni a szállást, akkor sincs semmi gond, szokták még, hogy akkor nem adnak a táncba, ajándékba. Van, aki nem teheti meg, hogy a szállást is és a nászajándékot is odaadja, de ezt pedig a párnak kell megérteni. Szerintem ebből nem szabad, hogy sértődés legyen.

2013. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Megsértődnél, ha a nem közeli rokon azt mondaná, hogy neki anyagilag nem fér bele (nem éri meg), hogy odautazzon (esetleg gyerekekkel), vigyen nászajándékot, és még szállást is fizessen maguknak?
2013. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Hát ezzel mi úgy vagyunk, hogy vagy menjen haza, aki nem akar szállást fizetni, vagy fizesse mindenki a saját szállását. Mi úgy tervezzük, hogy délelőtt lesz az esküvő, hogy már ebéd időre túl legyünk rajta. Akkor estig lehet mulatni, enni, inni, estefelé pedig aki messzebb lakik még mindig könnyen hazaér emberi időben. Aki pedig helyben lakik, maradhat, illetve aki szeretne megszállhat majd helyben.


Szerintem a mai világban ez kb természetes. Ha akár csak 50 embernek még a szállását is állnátok, akkor már milliósra rúgna a kiadás. Szóval én úgy vagyok vele, hogy nem mulatnám el a pénzt könnyű szívvel, és akkor a nulláról induljunk a közös életben a férjemmel. Gyerekeket is utána szeretnénk már rögtön, hogy összeházasodtunk, és kb minden pillanatban arra gondolnék, hogy most fizettük ki a baba összes pelenkáját, a kiságyat és a babakocsit, és miből fogjuk most megvenni. Az ember csak nyújtózzon amíg a takarója ér, szerintem.

2013. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen esküvőn, és bár fizették nekünk a szállást, valahogy természetes volt, hogy kifizetjük a saját részünket. Persze nagyi, a kisnyugdíjából nyilván nem. Szóval szerintem nem ciki.
2013. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!