Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vannak az ember úgy oda...

Miért vannak az ember úgy oda "de a rokonod" dolgok miatt? Semmit nem jelent szerintem.

Figyelt kérdés

Van a legjobb barátom, és neki az apja egy alkoholista, aki verte a családját, és nagyon rossz gyerekkora volt.

És rajta látom, hogy ha megkérdik tőle, hogy "fateroddal mi van? Még nem találkoztam vele..." És mondja, hogy évek óta nem is beszél vele, meg nem is találkozik vele.

Akkor jön a "jaj, dehát az apád!" és elmondja, hogy milyen gyerekkora volt, akkor meg "jajj, meg kell bocsájtani, akkor is a szülőd!"


Miért vannak az emberek így oda azért a "rokoni kapcsolat" dologért?



2013. máj. 22. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

azok akik nem tudják hogy milyen egy sz*r családban felnőni,hogy milyen az amikor az okoz nekünk fájdalmat akinek elvileg mellettünk kéne állnia nem fogják megérteni hogy nem mindig számít hogy rokon vagy nem rokon

könnyű úgy magyarázni hogy élik az életüket,ha van valami akkor ott a család,nem fogják megérteni hogy van akiknek jobb a család nélkül

törődj bele

2013. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem túl építő jellegű a válaszom, de ezt én sem értettem sosem. Miben más akkor? Mert a családtagom büntetlenül verhet és bunkózhat?
2013. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik felének jó családja van, és nem tudja elképzelni, hogy olyat tegyen vele egy rokon, ami miatt nem akarna vele találkozni.


A másik felének pedig szintén szar gyerekkora volt, mégis úgy ragaszkodik a szülőhöz, mint egy bántalmazott feleség a férjéhez.

2013. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasonló lelki mechanizmusok lehetnek a háttérben, mint ami a haláltól való ódzkodást is okozza - más halála a saját, egyszer biztosan beköszönő halálunkra emlékeztet.


Gondolom ez arra emlékezteti az embereket, hogy adott esetben őket is elhagyhatják rokonok, családtagok.


Persze ez nem tudatosan működik, ahogy egy temetésen sem gondolja végig az ember, hogy "igen, egyszer én is itt fogok feküdni", egyszerűen csak kellemetlen érzés lesz úrrá rajta.

2013. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdését már én is fel akartam tneni. Nem értem, hogy ragaszkodnak ilyen naív általánosításokhoz az emberek. "egy anya képes ilyenre, hogy tehet ilyet egy apa?" stb. Nem képesek elfogadni, hogy lehet egy anya rossz, utálhatja a gyerekét, lehet egy apa iszákos aki veri, vagy hogy nem kell jópofizni az x-edik nagynéninek csak mert rokon. Nekem a csúcs az volt, amikor felháborodtak hogy hogy képes a kutyám őrizni a házat valaki elől AMIKOR Ő ROKON??? Mondom és? Attól még a kutya soha életében nem találkozott vele. Azt hiszik, azért mert valaki a véred, máris tökéletes lesz. Valaki szült máris szent lesz és nem tehet rosszat a gyerekével. Pedig ez nem így van. Nem apák, meg anyák meg rokonok vannak, hanem emberek. És vannak olyan emberek akik jók és szeretnek, meg vannak olyanok akik rosszak, és nem szeretnek, bántanak. Ennek semmi köze a rokonsághoz. A szeretet az ember milyenségén és a kapcsolaton múlik. Anyám fel van háborodva, hogy nem szeretem az unokatestvérem. Dehát istenem, hogy szeressen amikor a világ másik végén lakik és soha életemben nem is beszéltem vele élőben? Semmi bajom vele tényleg, de a szeretethez egy kicsit több kell ennél.
2013. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos néha elfelejtik a súlyos sérelmeket még családon belül is.

Mikor három hónapos terhes voltam a nővérem nekem jött, csupa jószándékból,tele droggal, hogy kirúgja belőlem a gyereket. Erre a szüleim azt akarták, válasszam keresztanyának. Hát a lóf.szt, már bocsánat.

Azt sem bírom, ha egy légtérben van a gyerekkel.

De nem is látom rajta, hogy bántaná, ő lerendezi azzal, hogy drogos voltam (volt elvonón), de bocsánatot nem kért soha.

Kb egy éve nem beszéltem vele, nem is MO.-n lakik, így nem kell látnom.

2013. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ezt én is annyira utálom. Akik ezzel jönnek, azok el sem tudják képzelni sokan, hogy milyen egy iszonyatosan rossz családban élni olyan emberrel, aki kb. az életedet vagy a lelki egyensúlyodat fenyegeti (vagy csak simán elvakultan "hagyomány"pártiak). Kíváncsi vagyok, ha ők kerülnének ilyen helyzetbe, akkor is apuka talpát nyalnák-e, ha 20szor beléjük rúgnak. Nekem vérség ide, vérség oda, csak akkor tisztelek egy embert, ha van benne tisztelni való. És csak a vérség nekem nem az.
2013. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!