Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen ember csak szerintem...

Az ilyen ember csak szerintem nem nevezhető nagymamának és apának?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,és mivel apám nem hajlandó gyerektartást fizetni egyre nehezebben tudunk megélné anyukámmal. Így mikor én betöltöttem a 18 at ott hagytam az iskolát és eljöttem dolgozni. Majd egyszer estin leérettségizek.

Az unokatestvérem anyja(apám testvére) kórházba dolgozik,és ma is benn kell lennie,ezért megkért h vigyen le unokatesómat a mamámhoz. Én megtettem,mert kaptam érte egy kis plussz pénzt,így legalább jövö héten tudunk majd mit enni.

A mamánál tálca szám álltak a húsok sütemények. Apám is két pofára zabált. A mama megkérdezte h mi van velem meg h mit főzött anya. Mondom neki semmi,dolgozok. Meg h anya nem főzött semmit mert nem volt pénzünk. Majd zsíros kenyeret eszünk hagymával. Erre kiakadt h anyám hova teszi a pénzt,mikor ő is meg én is dolgozunk.Apám meg csak bólogatott h ezért se adott soha pénzt anyámnak mert mindig elszórja hülyeségre.

Erre bepipultam és mondtam h azért is kellett ott hagynom a sulit,mert te csak gyereket csinálni tudsz de nevelni nem,a mamának meg h anya a böszme fiad miatt nem tudott főzni,mert a lakáshitelt kell fizetnie,meg az egyéb a házasság alatt közösen felvett kölcsönöket is ő fizeti egyedül! Erre a mamám is meg apám is nekem estek,h én csak ne szájaljak velük,meg anyám örülhet h apám nem fizettette vele ki a lakás felét,mert az neki jár!

Arról persze elfeledkezett h anyám kérte a bíróságon h a közös vagyon megszüntetését,mert ő fizeti egyedül a lakáshitelt már évek óta. Meg azt is mondták h egy pénzéhes k vagyok anyámmal együtt csak ezért mondom ezt,meg azért is pénzt kérek a saját rokonomat le kell kísérjem hozzájuk.

Komolyan annyira kiakadtam. Mióta hazajöttem csak sírok. Így megalázni engem és anyukámat! Hogy lehetnek valakik ennyire szemetek?!

Úgy szeretnék visszavágni nekik,hogy az nem igaz!


2011. ápr. 24. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

"legalább jövö héten tudunk majd mit enni"

Internetre van pénz???

2011. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Első: nem csak otthonról lehet netezni.


Kérdező: ne akarj visszavágni mert akkor te se leszel különb náluk! Én a helyedben megszakítanék velük minden kapcsolatot és elfelejteném őket örökre.

2011. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen cafatériába kapunk internet utalványt én is meg anya is. Anyáéból van net, az enyémet meg a szomszédunk megveszi. Köszi h te is még jobban bele taposol a lelkembe!
2011. ápr. 24. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet őket nagymamának és apának nevezni.

szégyen, h apád a gyerekét, nagymamád az unokáját támadja

2011. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem mindig bejött ha magamban ezt mondtam : " Ne állj le idiótával vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjére és legyőz a rutinjával!"

De szerintem te is tudod ha segíteni nem tudnak ne is hátráltassanak !

Sok sikert , és nem pazarolj erre több gondolatot mert csak neked fáj .

2011. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy tudnál nekik visszavágni, hogy megmutatod, nélkülük is boldogulni fogsz és sikeres leszel. Tarts ki most még, és igyekezz leérettségizni + esetleg valami szakmát tanulni, akkor jobb állásod/több pénzed lehet.


Az ő viselkedésüket inkább nem minősíteném, de én a helyedben biztos, hogy nem foglalkoznék velük többet.

2011. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy tipp. Ha szakmát akarsz tanulni akkor legyél vízvezeték szerelő. nagyon jól fizet és nem egy hüde megeröltető munka. Ráadásul hiányszakma.
2011. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, mint Te.

Tényleg nem nevezhetők apának és nagymamának. Az ilyen embereket hagyd, ne kezdj velük vitát. Ők jobban keresztbe tudnak tenni Neked, mintha Te visszavágnál nekik.

Nálunk ilyen helyzet láthatáson történt. Apám, felesége, nagyszüleim mind anyut k*rvázták le, de teljesen alaptalanul! Mindent mondtak rá, én meg próbáltam megvédi őt, de mivel egyedül voltam, nem sikerült. Még 10 éves sem voltam, szóval a gyerekkoromat szépen tönkretették. Anyukám amúgy nagyon jó anya, a lehető legjobban nevelt fel, és én ezt akkor is tudtam, ezért nem bírtam elviselni, hogy szidták.

Csak egy tanulságot tudok mondani: ne vedd a szívedre azt, amit mondanak, még akkor sem, ha nagyon fáj. Ők teljesen össze tudnak Téged törni azzal, amit mondanak, viszont ha Te mondasz nekik bármit, akkor legjobb esetben csak meghallgatják és semmi több. Ne próbálj meg rajtuk bosszút állni, inkább kerüld őket, amennyire ez lehetséges. Úgy nem tudnak újra megalázni Titeket. Szerintem csak ez az egy megoldás van..

2011. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!