Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Diplomás fiatalok: a szüleitek...

Diplomás fiatalok: a szüleiteknek fontos, hogy diplomás párotok, férjetek/feleségetek legyen?

Figyelt kérdés
És nektek?
2013. máj. 27. 16:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

1. A szüleimet NEM kérdeztem, magamnak válaszok.


2. Nekik is sokkal többet számit az ember, mint a papir.


3. Viszont ha nem is feltétlen diploma kell, azért hasonló értelmi és kultúrális szint kell, különben nem lesz tartós a kapcsolat.

2013. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
38%

Igen, nekik is fontos és nekem is. Szerencsére a páromnak is fontos, hogy legyen diplomája.


Apukámnak vagy egy mérnöki és egy gazdasági diplomája, anyukám orvosi, a nővérem és bátyám szintén diplomás és a párjaik is. Közülük van, akinek szintén két diplomája van. A párom és én még tanulunk, de mindkettőnknek célja a diploma, én még szeretnék egy másoddiplomát is majd, ha ezt elvégeztem.


Azért ez a mai világban már alapvető. Így is nehéz elhelyezkedni, de egy jó végzettség azért segít valami a helyzeten.


De az is igaz, hogy a környezetemben élő emberek mind így vannak ezzel. Sose mozogtam olyan körökben, ahol nem ez lett volna a minta, a cél.

2013. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
32%
Nekik nem fontos. Nekem fontos, hogy legalább olyan szintű végzettsége legyen mint az enyém. Ha én atomfizikus vagyok, akkor egyszerűen nem tudok vonzódni egy bolti eladóhoz. NEM lenézem őket, hanem egyszerűen nem tudok vonzódni hozzá. Lehet lepontozni.
2013. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
31%
*van
2013. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
15%
Meg is kaptad.
2013. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
43%

Egyébként persze, meg lehet élni bolti eladóként is, meg gyári munkásként is, de én ennél jobb életet szeretnék magamnak is és a családomnak is. Szeretnénk majd mindent megadni a gyerekeinknek, biztosítani nekik ugyanazokat a lehetőségeket, amiket mi is kaptunk. Sport, zene, tanulás akár külföldön is, utazások belföldön és külföldön is.

Szeretnék egy szép kertes házat, két autót, 3 gyereket. Ehhez pénz kell, amihez pedig egy jó végzettség, majd egy jó munka.. Szóval magammal szemben is fontos ez, és nem csak a párommal szemben.

2013. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
87%

Nekem van diplomám de nemfontos, hogy a páromnak legyen és nincs is neki "csak" érettségi. Diploma nem egyenlő tudàs jobb ha ezt belátjátok. Ja és érettségivel többet keres mint én diplomával. Nem sokat számit az a papír.


26/F

2013. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
19%
#7 Persze, mert nem bölcsészdiplomát kellett volna csinálni..
2013. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%
Sem nekik, sem nekem nem fontos. A szüleimnek sincs diplomája, mégis rendes, okos emberek. Az viszont nekik is, és nekem is nagyon fontos, hogy értelmes, normális, kulturált, céltudatos ember legyen, diploma ide vagy oda.
2013. máj. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

A szüleim soha nem szóltak bele ebbe a kérdésbe.

Nekem fontos volt, hogy ugyanolyan végzettsége legyen a páromnak, mint nekem.

Egy korábbi kapcsolatomban sok gondot okozott, hogy a fiúnak középfokú végzettsége volt, nem azért, mert ne lett volna elég intelligens, sőt, de sok mindenben eltérő volt az igényünk többek között tanulásban, tudásban is.

2013. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!