Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit szólnátok, hogyha a...

Mit szólnátok, hogyha a gazdag rokon egy büdös, szakadt táskát adna nektek illetve egy olyan parfümöt amit kifejezetten utálsz, és ezt ő is tudja?

Figyelt kérdés

22. születésnapomat ünnepeltük.

Ez a rokon mindig itt van, eddig mindig jó ajándékokat adott... de most elképedtünk, mit hozott.

Egy büdös, szakadt táskát, ami 3 éves kislányoknak lett elkészítve. Amikor vidéken laktam és játszottam a koszba, ebbe szedtem a tyúkoknak tyúkhurt...

A parfümöt már másodjára adja... megszagoltatta velem még otthon és mondtam, hogy nem tetszik az illat.

Most pedig fóliás csomagolásban ezt adta nekem...


Mit gondoltok ezzel volt valami üzenete számomra?

mosolyogva adta át... és meg is kérdezte: TETSZIIIIK?

én pedig igennel válaszoltam, nem szerettem volna megbántani.


Egyébként diák vagyok, tanulok és zsebpénzemből vásárolok másoknak ajándékokat.

Soha, semmin nem spóroltam, hogyha más ajándékáról volt szó.

Áprilisban volt a születésnapja, akkor ajándékutalványt adtam neki, összespóroltam rá.


Nem mondom, hogy elvárom, hogy ajándékot adjanak... ha nem tudják mit vegyenek elég ha 1-2 ezer ft-ot adnak, vagy inkább semmit sem.


kaptatok már ti is ilyen ajándéko(ka)t?

hogy reagáltatok?


2013. máj. 28. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt tudom elképzelni hogy elfelejtettek ajándékot venni,valószínű megnézték mi van otthon. Találták a táskát,meg ha használják a parfümöt lehet többet vettek belőle aztán abból is volt 1.

Szerintem ez lehetett,tényleg bunkóság,adtak volna inkább pénzt akkor nem?

2013. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt, amit tettél: megköszöntem volna illedelmesen, aztán az első alkalommal kivágtam volna a kukába. Volt már ilyen, ugyanígy jártam el. Legközelebb nem nagyon törtem magam, hogy szép ajándékot vegyek.
2013. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

"eddig mindig jó ajándékokat adott" - akkor is kibeszélted a háta mögött?

Most mellényúlt, szétszórt volt, nem volt elég ideje ajándékot venni, problémái vannak ami miatt nem figyelmetlen, sokat dolgozik és fáradt stb.

2013. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Párommal együtt ünnepeljük... ő elég drága dolgot kapott, amit MEGBESZÉLTEK.

Én nem fogom felhívni, hogy légyszíves vegyél már nekem ezt+azt... nem illik ilyet!

A családban inkább az a módi, hogyha nem tudod mit adj, akkor pénzt, vagy ajándékutalványt adsz, mert ennek biztosan örülni fog.

Mindenképp akart valamit adni, amit ő se gondolt komolyan, mert nagyon elit család

2013. máj. 28. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
egyáltalán nem érdekelne.. senkitől nem szoktam elvárni, hogy ajándékot kapjak, ha kapok valamit, megköszönöm, függetlenül attól, hogy tetszik -e.. nekem annyi elég, ha a hozzám közelállók gondolnak rám a születésnapomon és felköszöntenek - persze, ha ez elmaradna biztosan kiakadnék egy kicsit
2013. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem valami problémája van veled. Régen a néném mindig hozott nekem ajándékokat külföldről, édességet, plüsst, meg mindenféle drága dolgot, de amikor egyetemre mentem, elkezdett valamiért utálni. Aztán rájöttem arra, hogy azért, mert így sikeresebb vagyok, mint ő és irigy. Ennyi az egész. Azóta folyamatosan szívat. Múltkor például elég kedves volt velem, megígérte, hogy elvisz valahová és aztán szépen cserben hagyott. Én már oda se figyelek rá.
2013. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Szegény és gazdag rokontól is egyaránt bunkóságnak tartanám ha szánt szándékkal olyan ajándékot ad, amiről tudja, hogy nem okoz vele örömöt.
2013. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem egy elfelejtett ajándékvásárlás volt. ÉS felesleges a válaszolóknak azon fennakadni, hogy a kérdező biztosan elvárja, hogy jó ajándékokat kapjon. Nyilván nem erről van szó.

Ez egyértelmű jelzés szerintem. Főleg így, hogy a párod valami drága ajándékot kapott, amit meg is beszéltek.

Ki akart veled szúrni az ajándékozó, bár jó kérdés, hogy miért, mi történt.


Azért az a nagynénis, egyetemes sztori is elég durva szerintem.

2013. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

fogalmam sincs, mi lehet ennek az oka.. de nem fogok neki többé drága, vagy drágább ajándékot adni...

nem várom el, ez igaz, és igazából soha semmit nem kértem másoktól...

szoktam egyébként kézzel készültet is adni, persze ha van erre időm...

még egy nagy rajzot is készítettem neki. egyszerűen fáj, hogy egy ilyen ajándékkal szúrja ki a szememet, annyi lelkes ajándék készítés után.

Pedig mindig értékelte, nagyon megköszönte... de ahogy a fia is, ő is önző, és csak maguknak akarja a legjobbat.

Párom egyébként semmit nem ad nekik, sosem ajándékozta meg ezt a rokont... mégis drágábbnál drágább dolgokat kap.

Soha nem fogom megérteni, mi a baja velem.

én félek ilyen beszélgetésekbe belemenni, mert nem tudom, hogy kezeli a konfliktusokat, meg ezt a dolgot mennyire fogadná el/be...

inkább belenyugszom - legközelebb én is valami csekély kis ajándékot fogok neki adni. de ettől még nem lesz szar! már bocsánat :(

2013. máj. 28. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!