Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gazdag családtag aki sajnáltat...

Gazdag családtag aki sajnáltatja magát?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerős, aki sír, pedig jó a fizetése. Vannak tartozásai, a NAV felé is, csak ugye nem bejelentve keres jól, így nem is fizet be semmit. Jól él, mégis sír, mintha a külső emberek nem látnák, hogy jól megy neki. Hogy van pofája az ilyen embernek? Adót nem fizet, még a jogos felhalmozott tartozását sem, ami van bevétele el is szórja, ilyen jelen milliomos, akinek mindig van, de még sincs. Ismertek ilyet? És mi a véleményetek az ilyen emberekről? Öregségükre meg jól szívni fognak?
2013. máj. 28. 07:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

Az önsajnálati "sírás"-t nem helyeslem. De az igenis tiszteletet ébreszt bennem, hogy valaki szembefordul ezzel a dilettáns, lerabló államgépezettel és nem tömi beléjük a pénzét. Ha egy olyan országban élnénk, ahol a vezetés korrekt és érezzük, hogy értünk megy minden, akkor nagyon elítélném az adóelkerülőket. De így minden tiszteletem az övé.


Amúgy a sajnáltatás is lehet egy stratégiai elem, hogy ne derüljön ki a jóléte. Sajnos, hogy a ma embere rákényszerül az ilyesmire.

2013. máj. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen emberek elég sokan vannak. Van pénze luxhoz de sír a szája!

Ilyeneket én sem szeretem. Ő gazdálkodik a pénzével azt csinál amit akar, arra költi amire szeretné és nem értem miért panaszkodik állandóan!

2013. máj. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
én erre azt szoktam mondani, hogy aki sír, attól el kell venni...
2013. máj. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát okés kedves 1-es, de ha mindenki így gondolkodna akkor ezért nem megy előre a gazdaság. Az államnak is az adóból van pénze, és lássuk be nem a 4 órába bejelentett melós utáni szja befizetések a döntőek, hanem az ilyen nagyobb vállalkozókból, stb. Amikor nem ad számlát, mondjuk van egy bontója, elad egy zárat ötezerbe, és csak zesbre rakja, vagy egy fékdobot pár ezerért, a xarból csinál várat, amivel nincs baj, de akkor legyen korrekt. Napról napra él, de mindig van neki illetve megvan neki a több tízezer, amit el is költ. Sír a szája na. Ne az ilyen tartson már be az államnak, a kisember meg adózzon, meg megvan büntetve még ötszáz adótartozás miattt is.
2013. máj. 28. 07:25
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Az a probléma, hogy öregségére tényleg nem lesz semmi pénze de nemmazért mert nem fizet adót, nyugdíjrulékotat...akárit....mert nyugdíja senkinek nem lesz, csak senki nem hiszi, el ( általános iskola földrajz ....nekünk 13 éve levezette a tanár, h nem lesz)


Az a baj, hogy csak a mának él, de aztán ki tudja mi van mögötte.....sír a szája aztán azért nincs pénze, mert éppn befektette valahol....

Van hasonló rokonom, bár annyira nem keres sokat, de aír mindig hogy egyedül kell fentartania a házat... (Megözvegyült) meg jajja a gyereke... (Közben a gyerek eltartja magát, még az árvaságit sem adja neki az anyja)... Nah mindegy tudom,mh nehéz... De akkor nem értem évi görögország, és még 2 nyaralás miből fér bele neki... Nem sajnálom tőle, de akkor ne aírjon, hogy sok a rezsi...az tény h egyedül eengeteg munka egy kertes ház fenn tartása (pénzben sem kevés) de agyerekek segíenek látom, hogy a lány vágja a füvet amikor hazajön... Aztán jön a soha nem segít semmit a "haszontalan lány).. Tudni h nem él otthon...

Nah csak felidegesítettem magam..

2013. máj. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Hát azért az első válaszoló elég érdekesen gondolkodik...


Nekem keresztanyámék voltak ilyenek, vagyis hasonlóak, kölcsönökből nyaraltak, vettek luxus cuccokat, de senkinek nem fizettek vissza semmit, most pedig elég nagy sz.rban vannak.


A másik apám felesége, aki ugyan befizet mindent, de állandóan sír, hogy nekik milyen kevés a pénzük. Tavaly mentünk Olaszországba, tengerpartra, és folyamatosan mondogatta, hogy jaj mennyire nincs pénzük... Logikus...


A te rokonod is érdekes, gondolom egyáltalán nem érdekli mi lesz holnap, csak a mának él, ami valahol jó, de később majd megszívja.

2013. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Persze, nyúgdíj nem lesz, de félre sem tesz, így cummendáré van, és ha tönkremegy a cége akkor meg néz, meg az emberit is sokszor részletekbe fizeti ki. Amúgy nem rokonom, csak ismerős féle.
2013. máj. 28. 07:49
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

Ő sír és sajnáltatja magát, te pedig irigy vagy rá és elhordod a háta mögött ismeretlenül mindennek.


Zsák meg a foltja.

2013. máj. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
szerintem az ilyen embernek nincsen pénze, csak kívülröl próbál úgy tünni, mintha mennyi pénze lenne. Mind csak külsöség, de tényleg nincsen pénze.
2013. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%
Az utolsónál a pont, én úgy gondolom az irigykedés, rosszindulat, egymás szidása (főleg interneten, hogy bárki elolvassa), sem jobb dolog.
2013. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!