Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan sértődtem meg, túl...

Jogosan sértődtem meg, túl kéne tennem már magam az eseten, vagy hozzam el a fiamat?

Figyelt kérdés
Anyuéknál voltunk és nagynéném azt mondta "Olyan hülye vagy,mint a fiad!"Tény,hogy valami hülyeséget mondtam,de szerintem ez akkor is durva egy vendéktől.Kisfiam 4 éves értelmes gyerek,csak nem akar meghallani dolgokat és persze sokszor csinál olyat amit nem kéne.Ő persze nem hallotta és nem is érdekelné.Engem zavar,pedig több hete történt.Most megint megy nagynéném anyuékhoz és a fim is ott van.A gyerek szereti,de semmi kedvem hogy ott méregesse hogy milyen "hülye".

2013. jún. 14. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem túlreagálod. Nem gondolta komolyan.
2013. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Komoly arccal mondta? Vagy jópofizni próbált? Szerinted meg akart sérteni vagy viccelődött?
2013. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te is hibáztál! Ott rögtön ki kellett volna ezt kérni saját magad és a kisfiad nevében! Mert az a gyereknek jó példa lett volna, és megakadályoztad volna, hogy esetleg meghallja és elkönyvelje magát hülyének! Beszélgess el a kicsivel erről, így utólag.

Talán a nagynénéd csak azt akarta ezzel mondani, hogy abban a témában olyan szinten vagy, mint a 4 éves fiad. Tehát ne vedd mindenképp sértésnek vagy degradálásnak, mindenesetre szögezd le a következő ilyen esetnél, hogy nem nyilatkozhat így rólatok! Ennyit tegyél, ne kerüld emiatt a vele való találkozást, mert ez a kicsinek ugyanúgy rosszul esne, hiszen szereti, azt írtad.

2013. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fiad emiatt ne hozd el, inkább akkor kellett volna ezt finoman elrendezni a nagynénéddel. Megértem, hogy ha zavar, én nem értem miért kellett közted és a fiad értelme között párhuzamot vonnia. Az, hogy te hülyeséget beszélsz a te bajod, a fiad ezért nem kellett volna hülyének titulálnia. Én engedném találkozni őket, de következő ilyen alkalommal mondanék valamit a nagynénémnek, hogy váltson stílust.
2013. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem ezt úgy értette,hogy a 4. éves gyerek szintjén válaszoltál. Ezzel a fiadat nem szidta, egy anyának csak több esze van mint a 4éves gyereknek.

Túlreagálod.

2013. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Ez elég sértő megjegyzés volt. Ha nem kért tőled bocsánatot, akkor még szép, hogy nem nézed el neki.

Ha épp nem létkérdés, hogy pont akkor a nagyinál legyen, akkor én nem vinném, pont azért, ne méregessen nekem, hogy milyen.

2013. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elhoznám, de megmondanám neki, hogy miért.
2013. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Komolyan mondta.Egyébként jó a viszonyunk,de ez most sok volt nekem.Tényleg butaságot mondtam.Én se vicceltem,hanem valamit félre értettem.
2013. jún. 14. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Majd ha máskor is tesz ilyen érdekes megjegyzést,akkor hozd el a fiadat és mondd el a nagynénédnek,hogy megbántott téged.
2013. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Durva volt, és nehogy azt hidd, hogy egy négyéves ezt elfelejti vagy nem jegyzi meg - kivált, ha tényleg okos gyerek! Jó mélyre eltemeti magában, aztán majd húsz év múlva agyalhat azon a pszichiátere, hogy miért utálja a nagynéni-kaliberű nőnemű szörnyeket.


Jogosan sértődtél meg, mert a lehülyézés eleve durva sértés, és az egész személysiéget érinti.


A nagynénid tessék szépen kiosztani, és amíg nem kér bocsánatot és nem változtat a magatartásán, addig ne állj vele szóba. A gyereket elengedheted, ha szereti a nagynénit, mert ez a kettőtök ügye, nem kell a gyereket büntetni azért, mert te - jogosan - haragszol a nagynénire.

2013. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!