Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy fesztivál idejére hirtelen...

Egy fesztivál idejére hirtelen túl sok rokonnak kéne szállást adnunk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A hétvégén lesz a Győrkőc fesztivál, amire az összes létező kisgyerekes rokonunk el akar jönni.

Mi vagyunk az egyetlen győriek így mindenki számára automatikusan adódik, hogy hozzánk jöjjenek, hiszen csak egy éjszakáról van szó (szombat-vasárnap).


Csakhogy a kis másfél szobára immár 19-en lennénk, ha mindenkit befogadnánk.


Max 5-6-7 plusz fekvőhelyet tudunk csinálni. Felfújható matracokkal, könnyú plédekkel, takarózva.


Mi alapban hárman élünk a lakásban.


Bátyám, felesége és két gyerekük Bp-ről. (Mi is egy évben többször náluk vagyunk).


Hugom, férje és egy gyerekük Szombathelyről. (náluk is voltunk az elmúlt években többször is).


Unokatesóm, felesége és két gyerekük Angliából jönnek haza (tavaly majd egy hétig laktunk náluk).


Apukám volt nevelt lányai (ketten), az édesanyjukkal. (náluk nem voltunk, de ők a legszegényebbek, gyakorlatilag nekik ez a két nap a nyári össznyaralás, szállást nem tudnak fizetni.


Legjobb főiskolás barátnőm a kisfiával. 3 éve nem találkoztunk, de neki is sokkal tartozok és szeretem is.


A bátyám volt az első, aki bejelentkezett, már sok héttel ezelőtt.

A többieknek csak most hétvégén jutott eszébe.

Adjatok ötleteket. Ti mit csinálnátok?


2013. júl. 1. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Bátty,hisz ő már hetekkel előtte szólt.

Apuka volt nevelt lányai+anyuka,éves jótett megvan.


többiek megoldják a szállást.

2013. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra a 6-7 helyre kiválasztjátok a legszimpatikusabb/legszívesebben adnátok nekik/legjobban megérdemlik embereket és a többieknek azt mondjátok, hogy ők előbb kérték és mivel 19en vagytok, ezért a gyorsabbaknak adjátok.


Vagy írtok egy körüzenetet, hogy játsszák le egymás között, amiből valószínűleg sértődés lenne

2013. júl. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebbi vagy akikkel a legjobban vagytok azokat befogadjátok. Többieknek meg megmondjátok ott a szálloda! Sőt lehet, hogy egész jó kis idő lesz jó a sátor is. Kemping nem is drága. Ha meg már sehol nincs hely akkor jövőre szervezzék le már Januárban a hotelokkal (gondolom mára már még a recepció pultját is lefoglalta valaki éjjelre) és kész. Amúgy meg ne iylenkor jusson eszükbe! VAgy aludjanak a kocsiba. Azért ezt Ők is beláthatják, hogy 19 ember nem fér el! Kivéve, ha felváltva alszanak! Akkor igen.

Lényeges kérdés. Kert vagy valami van? Ha van akinek van sátra jöhet, felverheti. És Te ezekkel a lehetőségekkel mindent megtettél!


Én majd egyszer szeretnék a debreceni virágkarneválra menni! Párommol alapba úgy beszéltük meg, hogy a kocsiban alszunk. Nincs rokonunk. Veszprém megyében lakunk.

2013. júl. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg, ha annyira szállást szeretnél adni, de nektek nincs kertetek megkérdezheted a kertes ismerőseidet. Én megengedném, hogy a telkemen sátrazzanak, ha valaki megkér rá. Nálad meg megfürdenének, kajálnának ismerősödhöz csak max WC-re kéne menni.
2013. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az általad legszegényebbnek adnék szállást, plusz még a barátnődnek és a kisfiának. A bátyád családja, a húgod családja és az angolok pedig egy kis panzióban vegyenek ki szobát. Másfél szobára ennyien lecsapni nem semmi modortalanság...
2013. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a két legrászorultabb lányt elszállásolnám, mert valszeg nekik ez a fesztivál nagyon sokat jelent. Ha bátyádéknak igent mondtál, akkor szerintem őket illene fogadni. Többiek meg szóljanak előbb, vagy szálloda. De az apartman is szóbajöhet, ha a rokonok ismerik is egymást. Manapság nagyon jó áron lehet apartmanokat bérelni.
2013. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sorsoljatok. Vagy mondd meg mindenkinek, hogy ez a szitu, ha nekik úgy is jó, akkor neked is ok. Másfél szobára ennyi ember......
2013. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor nálunk is ennyien gyűltek volna össze, megbeszéltem a barátnőmmel, szomszéddal, aludhatnának-e egy páran ott.

Mindenki készségesen igent mondott. Barátaitok nem fogadnának be egy-két embert éjszakára?

2013. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!