Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha a sajât családo...

Mit tegyek, ha a sajât családom irigykedik a sikereimre?

Figyelt kérdés

Egyszerün nem Alapból kilógok a családunkból, ugyanis nálunk mindenki keresledelemben dolgozó, realista ember, èn kislánykorom óta müvésztipus vagyok. Talán ebböl adódik az, hogy a hat "gyerek" közül mindig engem tartottak a legértéktelenebbnek, amit állandóan èrzékeltetnek is velem


Èn gyerekkoromban olvastam, verseket ès színdarabokat tanultam/írtam, rajzoltam tèvènèzès helyett, emellett sokáig kitünö tanuló volyam. De bármiben èrtem el sikereket, senkit nem érdekelt, ha örömmel elújságoltam ezt, kb. mindenki leoltott, hogy ne szâlljak ek magamtól. Tulajdonkèppen bármiben lettem sikeres, mindenre ez volt válasz - ami azèrt fáj, mert a többiek már azért is ègig vanak magasztalva, ha sütnek egy totát.


Hatunk közül èn vagyok az egyetlen, aki 3 nyelven beszél, aki vègig dolgozot iskola mellett, akinek van párkapcsolata, tesóim közül csak èn járok egyetemre. A többiek (a számîtógépfüggö tesómat kivève) mèg èletükben nem dolgoztak, sose volt senkijük, egy nyelven sem tudnak megszólalni. Tulajdonkèppen az életben semmit nem csináltak még.


Amikor önkèntesként dolgoztam, leszóltak, mert ingyen melózok, amikor felkèrtek modellnek, közölték, hogy nem jó képek (nyilván azèrt hîvnak folyton modellkedni), mèg amikor egy távoli rokonunk megjegyeztr, hogy nekem van a legszebb hajam a családban, akkor us öten ugrottak, hogy ne mondjon ilyet, mert így is beképzelt vagyok.


Pedig tiszta lelkiismerettel mondom, hogy sosem voltam lenézö velük, föleg mert folyton azt érzem, sosem vagyok elég jó. Ha valami nem sikerül, hallgathatom, hogy ök megmondták.


Legszívesebben költöznék innen, de akkor nem tudnék megélni ès a sulit is fizetni, külföldre nem akarok menni, mert itt a párom. Nem èrtem, mi a baj velem? Mièrt nem èrtèkelnek soha? Már nem tudok másra gindolni, csak hogy irigyek, mert normális család biztos nem csinákná ezt...


2013. júl. 13. 14:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Huh, visszaolvasva borzasztó a helyesírásom, bocsi èrte, csak telefonrôl írtam, ès elèg kezelhetetlen a billentyüzete :(
2013. júl. 13. 15:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló egy kicsit a helyzet. Bár szerencsére nem a szüleim irigykednek rám, hanem egy másik rokon, aki nem mellesleg az égig van dicsőítve. És igaz, sokat ért el, hamar önálló lett, sokat keres, nincsenek annyira anyagi gondjai és perfektül beszél egy nyelvet. De nincs egyetemi végzettsége, csak egy középfokú szakmája és rám meg irigy, amiért egyetemre járok. Ezért kapom is az ívet. A többiek meg valamiért őt szeretik a legjobban, ő van mindenért dicsőítve, én meg le vagyok hordva mindig a sárgaföldig, amikor ez a rokon itt van. Már eléggé ellenem fordult mindenki minden különösebb ok nélkül és mindig megkapom, hogy mindenben rossz vagyok. Szóval átérzem. De én nem foglalkozok vele.
2013. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Büszke lehetsz magadra, ha ilyen jó vagy! :) Te semmit se tegyél, mert ebben a szituban nekik kell változtatni/tenni valamit, nem neked! Tudom, nyivlán nehéz lehet erre várni, főleg, hogy (írtad is) nem nagyon foglalkoznak veled, de egyszer, ha majd szükségük lesz rád, te nem leszel ott... Kegyetlenség, tudom, de nekik kell rájönni, hogy valamit nagyon elcsesztek, te ne rágódj, mert nem tehetsz semmit. Esetleg megemlíted az érzéseidet :) de ennyi :(
2013. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzeted.

Művészeti végzettségem van.

Nálunk, a barátnőm családja nem tudta/tudja elviselni, hogy nem valami munkahelyen robotolok látástól mikulásig, és persze azt sem, hogy utazgatok a nagyvilágban.

Majd megdöglenek az irigységtől, de semmit sem csinálnak, csak az idióta sorozatokat nézik egész nap a tv-ben.

(No meg híznak, mint a malacok.)

2013. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát abban amit leírtál én semmi irigylésre méltó dolgot nem látok. Szóval ha te azt gondolod, hogy olyan jó vagy hogy irigyek rád, akkor ez már önmagában is beképzeltség, nem? Csak kérdezem. :)


Azt hogy miért basztatnak, nem tudom, vannak ilyen szülők. Engem is sokat basztattak amíg otthon laktam. De hogy irigyek lennének a teljesítményedre, azt nem hiszem.

2014. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak? Ne is mondj ilyet!! Olyan buta logikátlanság, amit írsz arról, hogy beképzeltnek kell lennie, hogy jajj. Képzeld, azt azért érzékeli az ember, hogyha kiemelkedő a teljesítménye, és hogy irigykednek rá. Komolyan, miért kell rászállni arra, akit amúgy is csesztetnek? Te sem csinálsz mást, csak a hibát keresed. Szerintem, ha modellkedik, valószínű, hogy feltűnően szép, különleges vonásokkal rendelkezik. Ez már önmagában is sok egy átlag ember egójának, hogy elviselje....nemhogy még, ha másban is sikeres!


Én például fizikusnak tanulok, viszonylag jól is nézek ki, és én nem csináltam semmit, csupán az adottságaimmal együtt léteztem (levegőt vettem, mászkáltam, ettem, ittam...szinte alig beszéltem). És valami különös módon mégis zavart az másokat, hogy én milyen jó tanuló vagyok, meg hogy érdeklődéssel el tudtam merülni az irodalom, angol, matek, fizika, kémia, biosz órákban, és még értelmes kérdéseket is tettem fel, tudtam sok választ a tanár kérdéseire. És ez nem tetszett másoknak, hogy bennem megvan valami lelkesedés, ami belőlük már kiégett, és irigyelték tőlem. Mert mással nem igazán lehet magyarázni azokat az arckifejezéseket, meg a lestréberezést, mikor a tanároknak egyáltalán nem nyaltam...sőt. A töri órán aludtam, meg a a földrajz órán angolt tanultam, mert untam a bácsit. Pedig ha kicsit cseréltek volna velem, nem hiszem, hogy örültek volna, hogy az apjuk molesztálja őket szexuálisan, meg hogy az anyjuk paranoid skizofrén...stb. De persze irigykedni a legkönnyebb, abba a kemény munkába sose gondolnak bele az emberek, hogy hogy jut el valaki a sikerig. Hogy milyen küzdelmeken megy át.


Te pedig, Kérdező, próbálj meg olyan is maradni, hogy ne legyen igaz, amit mondanak. Te csak maradj önmagad, és hallgass a szívedre. Másrészről, megpróbálhatnád megtanulni lassan, hogy hogyan fejezd ki az érzéseid, hogy ezeket meg tudd beszélni a környezeteddel, meg hogy megvédd magad. Pl. megkérhetnéd őket, hogy fejtsék ki, pontosan miért is tartanak beképzeltnek. Elgondolkozol rajta, hogy mennyi igazság lehet abban, amit mondanak, megpróbálod megérteni őket is, de ha úgy érzed, nem helytálló, amivel vádolnak, akkor mondd meg nekik.


Egyelőre ennyi így a kérdésedre egy évvel később válaszolva. :)


Üdv. 23/N

2014. jún. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!