Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » At unokahugom egy igénytelen,...

At unokahugom egy igénytelen, elhizott lány. Mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Az unokahugom most megy 6. osztályban. Nem tudom mit kellene tenni vele, de nagyon igénytelen, pedig most lép abba a korosztályba hogy elkezd szörösödni, izzadni. Volt hogy az iskolában 2-3 hétig bent hagyta a tesi cuccát és ugy vette fel hogy büdös, mert lusa volt hazahozni. Az anyuja mesélte hogy a haját évzárokor mosta meg utoljára. Ami 2 honapja volt kb. (megis látszik a haján, mert az egész egy bozot szinte) A legnagyobb baj hogy tulsulyos, és tulfejlett! kb olyan 168 centi lehet és 60-65 kg(régebben ott mérte és dicsekedett vele hogy ő ennyi) A háta és a hasa sokkal nagyobb mint nekem a lábai ehhez képes nem vastagok.Mikor szoba hozom az anyujának hogy fogyoznia kellene vagy diétáznia, meg hogy tegyen már vele valamit mindig az a válasz, hogy én is kövér voltam kiskoromban. Ami igaz, de nem voltam ennyire tulsulyos! Az a baj hogy az anyuja ahogy észrevettem csak magával van mostanság elfoglalva(nem fejtem ki bövebben, az nem ide tartozik) ... hogy segithetnék? Hiába probáltam vele beszélni, hogy megbéllyegzik ha igénytelen, meg ha tulsulyos, nem hallgat rám. Hiába mondtam neki hogy nekem is nehéz volt fogynom(pedig kevesebb volt a tulsulyom).

Hogyan segithetnék? Mondtam anyukámnak hogy segiteni szeretnék, de mondta hogy ez nem az én dolgom, meg nem az én dolgom hogy felneveljem..:S


2013. júl. 23. 22:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%
Már bocsi, de 168 cm-hez a 60 kg nemhogy nem túlsúlyos, de pont tökéletes. Miért kéne akkor fogynia? Hogy neked tessen? :o
2013. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
de tulsulyos! akkor rosszul tudom a sulyát, de nem viccböl irtam ide..tényleg az. nagyon nagy a hasa és a háta. amiböl késöbb problémái lehetnek(nem csak h piszkálják, de egészségügyi is)
2013. júl. 23. 22:12
 3/34 anonim ***** válasza:
67%

169/60-65 tök normál súly!

Am. tényleg nem a te dolgod! Te hány cm+kg vagy?

2013. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem kéne túloznod. 168 cm magassághoz egyáltalán nem elhízott egy 60-65 kilós lány.. Pont jó alakja van. Én 160 cm magas vagyok és 60 kiló, és sosem éreztem magam ennyire csinosnak, szépnek mint most. Ha túlsúlyos lenne akkor 100 kilókról beszélnénk..

Az igénytelensége az más lapra tartozik. Előbb utóbb maga is rá fog jönni, hogy igénytelen, büdös, és változtatni fog rajta. Főleg ha az iskolában többen fognak neki szólni..

Viszont a rosszindulat és az irigység sajnos nem kezelhető, nem változik meg az ember. A legjobban úgy tudsz segíteni neki, hogy nem avatkozol az életébe, és felfogod hogy 60 kilósan ennyi magasságával egyáltalán nem kövér.

2013. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

én is annyi vagyok, 19 évesen igaz, és nem, nem vagyok túlsúlyos, se ronda. Nagyon sokan utánamfordulnak.

Minden eloszlás kérdése. Ő még egy fejlődő szervezet, nyúlni fog, tehát vékonyabb is lesz. Sportolni járjon, ne diétázni. Mi ez a mánia már elegem van belőle...

A többi dolga meg... nem az anyjával, hanem a lánnyal kéne beszélni, hogy ez így nem normális. De ha nem hallgat a szép szóra úgy is az osztálya addig fogja szúrkálni, míg nem változtat.

2013. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
46%
Ha tényleg rosszul tudod a súlyát (mert ahogy előttem is írták 60-65 kg ideális súly lenne ekkor magassághoz), és tényleg kövér és igénytelen és ez az anyját nem zavarja, akkor beszélj te vele. Kedvesen, ne bántsd meg, de magyarázd el neki, hogy miért fontosak ezek a dolgok, meg hogy egyen kevesebb édességet, cukros löttyöt, péksütit, helyette inkább gyümit, és mozogjon többet. Próbáljatok kitalálni együtt valami olyan mozgást, amit valamennyire élvezni tudna.
2013. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
60%
Inkább saját magaddal és a förtelmes "helyes"írásoddal foglalkoznál, mint másokkal...
2013. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
47%
Te meg igénytelenül írsz. Senki sem tökéletes :)
2013. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%
"ennyire túlsúlyos" ?? Szerinted 40 kilonak kéne lennie? Te mennyi vagy???
2013. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
20%
168 cm-hez igen is túl sok a 60 kg! Ennyi cm-mel 50-52 kiló a normális.
2013. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!