Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » At unokahugom egy igénytelen,...

At unokahugom egy igénytelen, elhizott lány. Mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Az unokahugom most megy 6. osztályban. Nem tudom mit kellene tenni vele, de nagyon igénytelen, pedig most lép abba a korosztályba hogy elkezd szörösödni, izzadni. Volt hogy az iskolában 2-3 hétig bent hagyta a tesi cuccát és ugy vette fel hogy büdös, mert lusa volt hazahozni. Az anyuja mesélte hogy a haját évzárokor mosta meg utoljára. Ami 2 honapja volt kb. (megis látszik a haján, mert az egész egy bozot szinte) A legnagyobb baj hogy tulsulyos, és tulfejlett! kb olyan 168 centi lehet és 60-65 kg(régebben ott mérte és dicsekedett vele hogy ő ennyi) A háta és a hasa sokkal nagyobb mint nekem a lábai ehhez képes nem vastagok.Mikor szoba hozom az anyujának hogy fogyoznia kellene vagy diétáznia, meg hogy tegyen már vele valamit mindig az a válasz, hogy én is kövér voltam kiskoromban. Ami igaz, de nem voltam ennyire tulsulyos! Az a baj hogy az anyuja ahogy észrevettem csak magával van mostanság elfoglalva(nem fejtem ki bövebben, az nem ide tartozik) ... hogy segithetnék? Hiába probáltam vele beszélni, hogy megbéllyegzik ha igénytelen, meg ha tulsulyos, nem hallgat rám. Hiába mondtam neki hogy nekem is nehéz volt fogynom(pedig kevesebb volt a tulsulyom).

Hogyan segithetnék? Mondtam anyukámnak hogy segiteni szeretnék, de mondta hogy ez nem az én dolgom, meg nem az én dolgom hogy felneveljem..:S


2013. júl. 23. 22:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
44%
Figyelj, ha neked úgyis tökéletes alakod, arcod, tested, külsőd, mindened van, akkor mond el neki te mit teszel magadért.
2013. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem gunyolodásbol és nem rosszindulatuan kérdezik. De nem ez volt a kérdés..:)
2013. júl. 23. 22:34
 23/34 anonim ***** válasza:
30%
Megtudhatjuk te milyen paraméterekkel rendelkezel, hogy ennyire leszólod szegényt?
2013. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy tökéletes vagyok! Nem értitek a kérdést? Miért kell nekem támadni ha én csak segiteni akarok neki, hogy ne legyen később megszégyenitve hogy igénytelen, és kövér? Nem hiszem el hogy nincs jobb dolgotok kedd este mint az hogy ismeretlenekkel kötekedjetek akik itt segitséget kérnek...
2013. júl. 23. 22:35
 25/34 anonim ***** válasza:
33%

Az eszedbe jutott hogy esetleg az unokahúgod nem kér a segítségedből??

Tudod segíteni csak azokon lehet akik igénylik a segítséget.

Ha én lennék az unokahúgod, én tuti nem tőled kérnék segítséget. Már ahogy írsz róla az sértő.. " egy igénytelen, elhizott valami. "


Azért ha valakin akarok tiszta szívből segíteni azt embernek tartom, és nem egy elhízott valaminek..

2013. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
nem bántásbol irtam. joban vagyunk, szeretem őt és segiteni szeretnék neki.
2013. júl. 23. 22:38
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

Én az vagyok, aki ezt írta:

"Ha tényleg rosszul tudod a súlyát (mert ahogy előttem is írták 60-65 kg ideális súly lenne ekkor magassághoz), és tényleg kövér és igénytelen és ez az anyját nem zavarja, akkor beszélj te vele. Kedvesen, ne bántsd meg, de magyarázd el neki, hogy miért fontosak ezek a dolgok, meg hogy egyen kevesebb édességet, cukros löttyöt, péksütit, helyette inkább gyümit, és mozogjon többet. Próbáljatok kitalálni együtt valami olyan mozgást, amit valamennyire élvezni tudna."

Nem tudom, hogy ki nem tud olvasni, és pontozott le, mert az elmagyarázhatná, hogy mi nem tetszett a válaszomban.


A lényeg:

értem, hogy mire gondolsz, a gyerekek általában otthon tanulják meg, hogy fogat kell mosni, meg tisztálkodni és hasonlók. Ha otthon ezt nem sikerül megtanulni, és tényleg jóban vagytok, akkor üljetek le beszélgetni. Magyarázd el neki, hogy hamarosan kamaszodni fog, és hogy akkor még fontosabb lesz, hogy tisztálkodjon rendesen, főleg egy mini nőnek.

Vagy azzal próbáld megnyerni, hogy ez neki magának mért fontos, de ha ez valamiért nem izgatja, akkor világíts rá arra, hogy akik körülötte lesznek, azoknak milyen rossz lesz majd a büdöst elviselni, ezért legalább embertársaiért tegye meg.

Ilyen korban tényleg könnyen gonoszkodnak a gyerekek, főleg ha valaki nagyon ápolatlan.

2013. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy normálisan válaszoltál, és hogy megértetted a kérdésem lényegét :) ment a zöld kéz:) igen, valoszinü az lesz hogy megbeszélem vele kedvesen és aranyosan! :) csak tényleg jot szeretnék neki mert valoszinü a gimit is ebben a városban fogja elvégezni(pesten) és ha ráragadnának ezek a "szép"jelzök még lemosni se tudná magárol csak ha másik városba menne :)
2013. júl. 23. 22:57
 29/34 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindegy, hogy a súly hogyan oszlik el rajta. Mivel még növésben van, ilyenkor nem ajánlott a diéta, inkább sportolnia kellene. Ha ahogy írtad, a hasán van nagyobb felesleg, akkor valami hasizomgyakorlat kellene, de ilyen korban szinte bármilyen mozgás jó, pl. úszás, ami az egész testét erősíti, vagy biciklizés.

A tisztasággal kapcsolatban szintén épp most kellene neki fontossá válnia a tisztálkodásnak, hiszen mint mondtad, szőrösödik, ha még nem menstruál, akkor hamarosan fog, stb. Szépen komolyan el kell neki magyarázni, hogy ebben a korban erősebb a testszag, és fokozottabban kell a tisztaságra ügyelni. Esetleg vegyél neki ajándékba valami különleges tusfürdőt, de csak akkor ha ezt nem fogja sértésnek venni (te ismered jobban). Az anyuka pedig elég gáz hogy nem veszi ezt észre.

2013. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Diétázni valóban nem szabad 12-13 évesen, viszont az elhízásnak ilyenkor két oka szokott lenni:

1. Túlzott cukor- és zsírbevitel.

2. Túlpörögnek a hormonok.


Az elsőnél a cukormennyiség csökkentése nem fog ártani, ha valóban sok az édesség, rágcsa, cukros üdítők. Ezek elhagyásával automatikusan fogyni fog.


A másodiknál már nehezebb, ott maximum az erőteljes fogyókúra segítene, de ennyi idősen veszélyes.

Én is meghíztam 13 éves korom körül. Nem ettem többet/mást. Előtte botsáska gyerek voltam, majd a menstruáció érkezésével hörcsög fejem lett, vastag lábak, kb 5-6 kg felugrott. 150 cm körül lehettem, tehát látványos volt. Ráadásul nem végleges helyen voltak a zsírpárnák, így hülyén is néztem ki. 18 éves korom táján magától lement, amint a hormonszinten rendeződött.

2013. júl. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!