Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Bátyám kislányának én a...

Bátyám kislányának én a nagynénje vagyok, ugye? Akkor ő ki nekem? Unokahúgom? . Mert, akkor én az unkokanővére lennék, nem?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm :)
2011. júl. 12. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a nagynénje, ő pedig az unokahúgod.
2011. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, na akkor mostmár remélem eljutott az agyamig:D
2011. júl. 12. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Igen, az unokahúgod. Hallottam már olyat is, h. az unokahúg, unokanővér kifejezést az unokatestvérre is használják, és ha idősebb nálad, akkor unokanővér, ha fiatalabb, akkor unakohúg. De nekem az unokatestvér az unokatestvér, csak így simán. :)
2011. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ezt idegennyelven.


Akivel a szüleitek testvérek, az az unokatestvéred. (cousin, neki te is "kuzinja" vagy, általában ugyanazon generációba tartoztok)


A testvéred gyereke az unokahúgod/unokaöcséd. (niece/nephew: nekik te Aunt vagy, általában egy generációnyi a különbség)

2011. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nagy Sándor Norbert válasza:
Anyósod!
2011. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vicces vagy, te szerencsétlen...fogadjunk csak azért írtad, hogy felkerülj valamelyik gyakorikérdéses hülyeségre!-.-
2011. dec. 11. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!