Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Üdvözletem! Én egy fontos...

Jendo kérdése:

Üdvözletem! Én egy fontos kérdést szeretnék feltenni! Összeismerkedtem egy lánnyal, és nagyon egymásba szerettünk. De kiderült 1kis probléma amiröl eddig nem tudtunk. A lány anyukája és az én apukám első unokatestvérek. Akkor mi is rokonok vagyunk?

Figyelt kérdés
Szóval akkor ezek szerint mi is rokonok vagyunk?Ez nagyon elszomorított minket és megijedtünk egy kicsit de nemtudunk ebbe beletörődni mert tenyleg nagyon szeretjük egymást! Ezért is fordultunk olyanhoz aki jobban ert az ilyen dolgokhoz hogy ebben az esetben mit tegyünk. Mi nagyon szeretnénk együtt maradni, sőtt komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat! Az én családom nem ellenkezik, és elfogadja a kapcsolatunkat csak a barátnőm családja nem! Azt szeretnénk kérdezni hogy lehet e ebből valami gond hogy ha mégis együtt maradunk, ha esetleg kesöbb csaladunk is lenne? Mennyire vagyunk mi közeli rokonok, szabad egyaltalan együtt lennünk?Sokan azt mondjak hogy nincs ezzel baj mert hogy igaz a szüleink rokonok de mi mar annyira nem vagyunk azok igy ezzel nincs baj. De ismerek olyan párt is akik elsö unokatestvérek mégis családjuk van. Akkor a mi esetünk tenyleg nem probléma. Vagy mégis? Köszönjük!
2013. aug. 15. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Asszem másodunokatestvérek vagytok. Semmi nem tiltja a kapcsolatot, ha netán gyereket akarnátok, előtte érdemes genetikai tanácsadásra menni, főleg, ha van a családban öröklődő betegség. De egyébként ennyi, nem érdemes nagyobb problémát csinálni a dologból, mint amekkora.
2013. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Azért ez nem olyan távoli rokoni szál. A családok nagy többsége ezen a szinten még bőven tartja a kapcsolatot, így furcsa, hogy Ti nem találkoztatok. Szerintem nem egészséges ezen a szinten kapcsolatba bonyolódni főleg úgy, hogy majd gyereket is akartok.

A mi környékünkön, rengeteg az olyan család, ahol a vagyont nem akarták kiengedni idegen kézbe, így ahogy Te is írod, másod unokatesók házasodtak. A vagyon náluk maradt, de annyi a szellemileg visszamaradott, hogy az döbbenet. Olyan kisegítős sulisok.

2013. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor a dédnagyszüleitek már közösek.

Azért ez annyira nem távoli rokonság.

Bár törvény engedi,de azért mégiscsak rokon...

2013. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem ismertük egymast mert en nem ismerem apumnak a teljes rokonsagat.igy mi sem ismertük ezelött egymast,csak miutan összeismerkedtünk azutan derült ki hogy rokonok vagyunk.remelem nem lesz ebböl tenyleg probléma mert komolyan szeretnénk együtt maradni mert mindketten sokat csalódtunk már az életben és ugy erezzük megtaláltuk egymasban az igazit,és boldogok vagyunk együtt.mar csak az kell hogy a csalad is ezt elfogadja!a legtöbben elfogadjak söt biztatnak is minket,csak 1-2ember tiltakozik,de szerintem van olyan erös a szerelmünk hogy ezt leküzdje!

nagyon köszönöm meg egyszer mindenkinek a valaszt!

2013. aug. 15. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Másod fokon vagytok unokatestvérek. Forduljatok genetikushoz.
2013. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Családban marad ;-)
2013. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A szomszéd roma családban(nem vagyok rasszista) teljesen elfogadott az ilyen házasság.Tavaly házasodtak össze a fiatalok,a lány terhes.Jó viszonyban vagyunk velük,szoktunk a babáról is beszélni,és az eddigi vizsgálatok során semmilyen genetikai problémát nem találtak.

Tényleg nem bántásból hoztam fel a példát,csak azt szeretem volna megmutatni,hogy az ilyen kapcsolat más kultúrákban teljesen elfogadott:-)

2013. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
cigánynál annyi gyerek születik hogy fel sem tűnik ha egy két degenerált is van köztük
2013. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!