Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Költözni szeretnék! Segitség?

Költözni szeretnék! Segitség?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, most fogom megkezdeni technikumon az utolsó évem. Összel barátnömékhez szeretnék költözni, ő is dolgozik és ott minden le van beszélve. Csak édesanyám nem engedne el(de még nem is tudja). 1-2 héttel a költözés elött szólnék. Mit tegyek? Hogy hozzam elő?
2013. aug. 22. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb szólj, ne tudjon már belekötni abba, hogy titkolóztál stb...Nem akadályozhatja meg, hogy elmenj, tehát engedélyre nincs szükséged. Ha nagyon balhézós, ne akkor csomagolj majd, mikor otthon van, ennyi.
2013. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne húzd, rosszabb...

20 évesen nincs olyan hogy nem engedi, ha nem ő pénzel



Én 22 voltam amir költöztem. Rettegtem a beszélgetéstől, necces volt, de nem kellett volna, én is azt hittem, hogy majd nem engedik, fel is kszültem rá, hogy megmondom, hogy nem engedélyt akarok kérni, hanem csak közölni a döntésünket. (Párommal együtt ültettük le őket...)


Végül nagyon pozitív volt, mert elmondták, hogy szerintük korai, de felnőtt vagyok, nem tilthatják meg, nem is akarják, négyszemközt anyukm még mondott annyit, hogyha ne adj nem sikerül, akkor ne féljek hazamenni, szívesen látnak mindig, a szobám is megmarad...


Tehát többet kaptam tőlük, mint valaha eszembe jutott volna...


Végül sikerült, ez a beszélgetés 4 éve történt, még 60 nap és az esküvőnk napja is eljön:)


Szerintem nem fair ha húzod az utolsó pillanatig, ha elég felnőtt vagy az önálló életre, akkor ahhoz is legyetek elég felnőttek, hogy az édesanyád szeme elé álltok

2013. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ülj le anyukáddal és beszélgess vele erről. Mondd el a terveidet, a barátnőddel együtt, hogy ha kérdése akadna anyudnak, akkor a barátnőd tudjon válaszolni, pl. h nem-e gond, hogy odaköltözöl hozzájuk stb. Lássa, hogy átgondoltátok és mindent megbeszéltetek, nem csak egyik napról a másikra költözöl el.

Engedélyt nem kell kérned, hiszen fiatal felnőtt vagy már, oda mész ahova szeretnél.

Egyébként én 22 éves voltam amikor a páromhoz költöztem, mondjuk a szüleim számítottak rá, mert a páromnak már volt saját lakása. A költözésem előtti hónapokban szinte többet voltam nála mint otthon, így nem lepődtek meg amikor bejelentettük, hogy pár hónap és költözöm. Látták, hogy komolyan gondoljuk, és tényleg együtt szeretnénk élni, valamint akkor költöztem el amikor lett munkám, így anyagilag sem függtem már tőlük, látták, hogy nem üres zsebbel megyek a "nagyvilágba" majd lesz valami alapon.

Az én apukám is négyszemközt elmondta, hogy ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok, akkor haza bármikor mehetek, bármi gondom van, nyugodtan szóljak nekik. :)

De szerencsére nincsen semmi probléma, jövőre eljegyzést tervezünk a párommal, tervezzük a közös jövőt továbbra is! :)

2013. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindig az egyenes beszéd a legtisztább.
2013. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem félre értetettek. Most fogom elvégezni a technikumot, igy önálló keresetem nincs. Barátnöméknél le van beszélve minden, költözhetek amikor akarok. Igazából én arra gondolok, hogy édesanyám az iskolára hivatkozva nem fog engedni, de nem vagyok olyan ökör aki pont az utolsó évet blicceli el.
2013. aug. 22. 15:00
 6/6 A kérdező kommentje:
kb 1-2 hét apatt derül ki hogy költözök-e vagy nem, ha igen akkor szeptember végén. hogy álljak elő és mikor? akkor mikor már kiderült hogy költözök-e?
2013. aug. 22. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!