Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom súlyos beteg, ezért...

Apósom súlyos beteg, ezért hozzánk akar költözni. Mit tegyünk? Van három gyerekünk én dolgozom a páromnak nincs állandó munkája.

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 08:10
1 2 3
 1/29 MrPifta ***** válasza:
13%
tegyétek
2013. aug. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Milyen jellegű a betegsége ? El tudja látni magát ? A párod be tud segíteni ? Azt írtad, nincs állandó munkája. Tudtok neki külön szobát biztosítani ? Mert az nem igazán egészséges, ha akár veletek, akár a gyerekekkel lesz egy helyiségben.
2013. aug. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
7%

Az a minimum, hogy a társadnak az édesapját ebben a helyzetben befogadjátok.

Ha te lennél a bácsika helyébe, hogy éreznéd magad?

2013. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom merre laktok, ilyen jellegű segítség bármikor jól jöhet.


[link]

2013. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

Hát egy szülő esetében, hacsak nem tett élete során valami eget rengetőt az a minimum, hogy öregkorában gondoskodik róla a gyereke.

Amíg párodnak úgysincs munkája, el tudja látni. Ha dolgozni kezd akkor meg tudtok a nyugdíjából fogadni mellé ápolót. Segítsetek neki, szüksége van rá.

2013. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Ez attól függ, hogy milyen jellegű a betegsége, milyen körülmények között él jelenleg, és milyen körülményeket tudtok neki biztosítani közös fedél alatt. Egészen más szituáció - mondjuk - egy súlyos mozgássérültet ápolni és ellátni, mint egy -pl- Alzheimer beteget, vagy agyvérzés miatt magatehetetlen embert. Egy nagybeteg napi gondozása nem pusztán szereteten, és jóindulaton múlik; ez nehéz és komoly feladat. Mielőtt bárhogyan döntenétek, alaposan nézzetek utána, hogy nincsenek-e olyan lehetőségek, amelyekkel megnyugtató és biztonságos ellátást kaphatna a saját otthonában is. Persze úgy, hogy a lehetőségekhez képest ti is jobban figyeltek rá, és törődtök vele.
2013. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Úgy veszem észre, talán arra szeretnél rákérdezni, hogy melyikőtök vállalja a gondozásban a nagyon szerepet, hiszen neked fix munkád van, párodnak nincs. Nyilván pénzből éltek, sajnos ilyen esetekben is mérlegelni kell és a munkahely mögé lehet besorolni mindent. Ha úgy döntetek, hogy odaveszitek, akkor lehet, hogy logikusabb lenne párodnak nagyobb részt kivenni a gondozásból, egyrészt az ő apukája, másrészt neki nincs fix munkája.
2013. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

Lenne külön szobája az apósodnak? Mennyire súlyos a betegsége? 24 órás felügyeletet igényel?

Én a helyedben csak akkor fogadnám be, ha lenne külön szobája, más esetben kizárt. Nincs más rokon, akihez mehetne?

Egyáltalán, miért akar hozzátok költözni? Nem egyszerűbb lenne, ha hozzá költözne be valaki, aki ápolná?

2013. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Úgy lenne külön szobája ha a három gyerek egy szobába költözik. Kezd teljesen leépülni, a nyugdíja 30000 forint körül van ennyiből nem lehet mellé senkit sem fogadni.
2013. aug. 15. 09:23
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Sok olyan választ fogsz kapni, vagy kaptál biztosan, hogy köteles vagy befogadni. Könnyen írják ezt olyanok, akik nem járnak ebben a cipőben. Nemrég beszéltem a párommal, hogy mivel az apja rendszeresen iszik, várható lesz, hogy hamarosan lerobban, és én (Isten bocsássa meg nekem), de nem tudnám pelenkázni, mert képtelen lennék rá. Már a gondolattól is rosszul vagyok, ha arra gondolok, hogy egy fedél alatt kellene élnem vele, már csak a gyerekek miatt is. Ha arról lenne szó, ételt vinnék neki minden nap, de ápolni nem tudnám. Csodálom azokat a nőket, és minden tiszteletem az övék, akik ilyen munkát végeznek, van hozzá gyomruk. Több megbecsülés és nagyobb fizetés járna nekik!
2013. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!