Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért mondják ezt? Hogyan...

Miért mondják ezt? Hogyan bizonyítsam be, hogy önálló és talpraesett vagyok?

Figyelt kérdés
A rokonok folyton azt mondják,hogy egyáltalán nem vagyok se önálló,se talpraesett.Pedig rengeteg dolgot megcsinálok egyedül (főzök,takarítok ha kell).Állandóan csak azzal jönnek,hogy nem fogok elszakadni anyuci szoknyájától és 30 éves koromig otthon fogok élni.De ez nem így lesz.Szeretnék 25-26 évesen elköltözni és önálló életet kezdeni akár az első lépcsőfoktól kezdve.De ez,hogy folyamatosan ezt mondják nagyon elszomorít. Egyébként ők egy városba élnek és mindenki az anyjával él egy házban,ami nekem nagyon furcsa és felnőttként én ezt nem tudnám elviselni.
2013. aug. 27. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember nem bizonygat senkinek semmit. Cselekszik. Éld az életed, ha beszólogatnak, csak mosolyogj és menj tovább. Aztán 25 évesen költözz el és éld az életed! Nem kell bizonyítanod senkinek semmit, nem tartozol nekik semmi ilyesmivel! Csak tedd, amit jónak látsz!
2013. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ezen rokonok nem egy házban élnek veled, akkor nem fogod tudni bebizonyítani, csak tényleg úgy, hogy ha elköltözöl.


De ugyan miért kell bizonyítanod? Te tudod mit tudsz és mit teszel, felesleges a külvilágnak bizonygatnod. Semmi közük hozzá...


A szülőktől való elköltözés pedig manapság nem szeretnék vagy nemszeretnék kérdése a legtöbb esetben. Hanem anyagi kérdés. Megtudok fizetni egy saját lakás vagy albérletet vagy sem? Ez pedig leginkább azon múlik, hogy van-e rendszeres jövedelmem és biztos állásom, vagy sem... A biztos állás pedig nem önállóság kérdése. Még csak nem is szorgalom kérdése. Inkább szerencse sajnos...

2013. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem velünk élnek egy házban,hanem az egész bagázs egy városban él és még a 60 éves is az anyjával él
2013. aug. 27. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Te neked nem kell bizonygatnod senkinek semmit. Ők akarják ezt a dolgot beléd sulykolni, miközben bizonygatják maguknak hogy te sem leszel jobb náluk.Az elköltözést meg kár előre eltervezni majd jön az magától is.Érezni fogod mikor kell menned. Ha meg jó helyed van otthon akkor csak azért mert mások mit mondanak nem kell elmenni. Ha megint mondják akkor valami ütőset kell visszaszólni. , vagy később kiosztani őket. Pl. akkor én is családban maradok mint ti vagy tőletek sikerült megtanulnom, stb.. később lehet nyíltan megmondani nekik a véleményed ha ebből nem értenek.
2013. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban önmagadnak bizonyíts!

A többi a szüleid és a te magánügyed.

A rokonok meg így is, úgy is kárognak, mert a családi pletyka szórakoztatja őket, és tartja őket össze. Rá se ránts.

2013. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!