Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Barátnőmnek meghalt a papája,...

Barátnőmnek meghalt a papája, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

2 hete halt meg, hétfőn volt a temetés. Azóta még rosszabbul van :( Napi 2x legalább elsírja magát a suliban...

Nem vagyunk nagy barátnők, szoktunk beszélni, de külön "klikkben" vagyunk. Sokat mesélt a papájáról, hogy mennyire rosszul van. Agydaganata volt, fél éve áttétes, otthon ápolták az utolsó percig...

Szóval látta, ahogy 1 év alatt teljesen leépült, az utolsó hetekben hallucinált, volt, hogy a barátnőm vigyázott rá egész éjszaka...


Szóval én nem tudok mit mondani ilyen helyzetben. 1,5 éve meghalt 2 nagyszülőm, de nem álltak közel hozzám, így a haláluk nem rázott meg annyira, mint őt.. Ahogy szenved, mindjárt elsírom magam.. :(


Szóval segítsetek.. Hogyan szedjem fel a padlóról? Tudom, hogy az idő segít szinte csak, de ezt így látni nagyon rossz.. A mindig mosolygós lány szinte depressziós..


2013. szept. 26. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak biztosítsd róla, hogy számíthat rád ha kell neki valami, nyugodtan forduljon hozzád. Próbáld meg elhívni valahova néha, hogy kimozdítsd, de sokszor az is elég ha csak végighallgatod. Nem 2 perc alatt lesz jobban, hagyni kell, hogy ez lecsendesedjen.
2013. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Mit örökölsz?
2013. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én apukám is ugyanígy halt meg, ezt a leépülést látni, és utána meghal az orrod előtt, te pedig ott állsz tehetetlenül..ehhez idő kell míg feldolgozza az ember. Elmondom nekem mi segített: temetés után mindenki odajött és mondogatta, hogy ne sírjak és majd jobb lesz, de ezzel csak rontottak a helyzeten. Egy ismerősöm viszont odajött, egy szót sem szólt csak megölelt. Azt hiszem ez az egy ember tartott talpon. Mondani semmit nem tudsz ami segítene, de ha mellette vagy, adsz neki egy zsepit amikor sír és átöleled az többet ér mindennél!
2013. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy számíthat rám bármikor.

Még sose voltunk sehol sulin kívül, nem olyan barátnős kapcsolat.. Csak suliban beszélgetünk és ennyi.

Meg félek, hogy elhívnám valahova és nem lenne témánk.. :S

2013. szept. 26. 20:41
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem nagyon mondtam neki eddig semmit, csak olyat, hogy csak az idő tud segíteni majd, még teljesen normális, hogy ennyire magad alatt vagy, aggódott a tanulás miatt.. mondtam, hogy most is jól teljesít, ne aggódjon, mindenki megértené, ha tudná..


Szóval csak ilyeneket tudok mondani.. Meg hogy ne az utolsó hónapokra koncentráljon, hanem arra, amikor még egészséges volt..

2013. szept. 26. 20:43
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó azért nem ilyen nyersen mondtam, mint ahogy most ide leírtam.


Az ilyen ölelgetős dolgoktól kicsit félek. Én utálnám, ha valaki ölelgetne ilyen helyzetben...

2013. szept. 26. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!